שתף קטע נבחר
צילום: שאול גולן

תנובה מוכרת לישיבות עודפי קוטג' ב-2.60 ש'

בעוד שלציבור תנובה מוכרת קוטג' ב-7.5 ש', למוסדות החרדים - המחיר רק יורד. בעקבות המחאה הציעה לישיבת פוניבז' לקנות קוטג' במחיר רצפה. אחרי הפרסום -בוטלה ההנחה. במקביל, בעיריית רחובות קיבלו תרומות קוטג' מוגדלות

חברת תנובה פנתה להנהלת ישיבת פוניבז´ בבני-ברק, והציעה לה לקנות גביע קוטג´ ב-2.60 שקל ליחידה. בימים כתיקונם, תנובה מוכרת לישיבות קוטג' במחיר כפול מזה. לקמעונאים, תנובה מוכרת קוטג' ב-6-5.2 שקלים בקירוב.

 

 

ל-ynet נודע כי תנובה פנתה ללקוחות מוסדיים נוספים והציעה להם קוטג' במחיר נמוך מהרגיל. מפעם לפעם, תנובה מציעה למוסדות שונים לרכוש ממנה מוצרים שנותרו לה במלאי, לפני שפג תוקפם, בהנחה. אולם ההנחה שתנובה מציעה כעת - גבוהה מהרגיל. 

 

מנהל אחד המטבחים בישיבת פוניבז' אמר ל-ynet: "בכל הזמנה שאני עושים בתנובה יש קטגוריית 'הוזלות' ששם נמצאים המוצרים שנשאר מהם עודף גדול במלאי. בדרך כלל זה מגיע ל-30% הנחה לכל היותר. בשבועיים האחרונים הכניסו לשם גם את הקוטג'.

 

"בהתחלה הציעו לנו הנחה של 20%, אחר-כך הנחה של 30%, אבל אנחנו בחרנו להצטרף לחרם ולא הזמנתי בכלל. בשבוע עבר זה הגיע ל-50% הנחה – ונשברתי. עשיתי הזמנה גדולה לכמה ימים, ואתמול הזמנתי עוד משלוח – לשבוע הבא. המחיר הרגיל שאנחנו, משלמים לתנובה זה 5.20 שקלים לגביע קוטג', ועכשיו – 2.60".

 

מנהל המטבח מעריך שמוסדות תורניים נוספים, כמו גם מוסדות חילוניים, קיבלו הנחה מפליגה דומה בימים האחרונים, אולם אין לו אינדיקציה ממשית לכך.

 

עדכון: בעקבות הפרסומים, בפוניבז' טוענים שבתנובה הגיבו ב"נקמה" והתקשרו לישיבה כדי לבטל את ההזמנה במחיר הנמוך. "אמרו לי שההזמנה שהזמנתי לשבוע הבא בטלה ומבוטלת, ושאצטרך להזמין במחיר הרגיל", אמר מנהל המטבח.

 

בתנובה מסרו בתגובה: "מדובר במדיניות ארוכת שנים של מכירת מוצרים עם תוקף של יומיים שלושה שנשארו במלאים למוסדות שונים. אין קשר בין הדיון הציבורי המעמיק, להנחה הנוכחית". בתנובה מכחישים שאחרי הפרסום ביטלו את העסקה במחיר הנמוך, והציעו עסקה חדשה ב-5.20 שקלים.

 

עודפי קוטג' חולקו לנזקקים

גם ב"בית החם" של עיריית רחובות קיבלו בשבוע שעבר מלאי גדול של גביעי קוטג'. "קיבלנו 360 גביעים דרך ארגון לתת, במחסני חסדי נעמי", אמר גורם בעירייה. "לרוב אנחנו מקבלים תרומות של בגדים ומזון יבש, ולפעמים יש עודפים של מוצרי חלב. אבל מדובר בעיתים נדירות ולעולם לא בכמויות האלה. יתכן שתנובה נתקעה עם המון עודפי קוטג', שלמיטב הבנתי הגיעו לעוד ארגונים, והם חולקו לנזקקים".

 

בתנובה הכחישו בתוקף שהוציאו עודפים לנזקקים, ובחסדי נעמי הדגישו שחילקו גביעי קוטג' של שטראוס, אם כי לא מדובר במספרים יוצאי דופן. בשטראוס אמרו ל-ynet כי לא הגדלו את תרומות הקוטג'.

 

מעיריית רחובות נמסר בתגובה: "אכן התקבל משלוח של 360 גביעי קוטג' תנובה דרך ארגון לתת, שחולקו באמצעות מחסנים של חסדי נעמי, לבית החם, והגיעו לנזקקים".  

 

מארגון לתת נמסר בתגובה: "כל חברות המזון הגדולות תורמות כל השנה מזון בשווי מיליוני שקל, המועבר באמצעות עמותות מקומיות לעשרות אלפי משפחות במצוקה. בין מוצרי המזון הנתרמים ישנם מוצרים יבשים וטריים, מוצרי חלב ועוף. בימים האחרונים, כמו במהלך כל השנה, התקבלו בארגון לתת תרומות של מוצרי מזון מגוונים מחברות שונות, ביניהם גם מוצרי חלב שונים וקוטג', אשר מועברים לנזקקים. אנחנו מקבלים באופן סדיר מוצרי חלב באופן סדיר. כל פעם מוצרים אחרים ולא רואים עלייה בקוטג'".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
נפטרים מעודפים? קוטג' תנובה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים