שתף קטע נבחר

הרב דב ליאור, כתוב לי הסכמה

"כעת, לאחר שהרב ליאור שוחרר, אשמח אם יתפנה להעניק הסכמה לספרי החדש 'הלכות הריגת הגיון', המבוסס על פסוקים מהתורה. בין היתר נקבע שם שיש לשרוף מכשפות, להלקות לובשי בגדים שמשלבים צמר ופשתן, ולהרוג מחללי שבת"

אני מאוד מקווה שכעת, לאחר שהרב דב ליאור שוחרר ממעצר, הוא יתפנה להעניק הסכמה והמלצה לספר ההלכה החדש שלי "הלכות הריגת ההיגיון". הספר עוסק בסוגיות אקטואליות, אבל מסתמך לחלוטין על התורה ועל דברי חכמים.  

 

בספר החדש שלי אני קורא, למשל, לציבור המוגלגים הרחב לשרוף מכשפות. אני לא מסתמך כמובן רק על העובדה שבימי ילדותי פגשתי מספר שכנות שהיו מכשפות מרושעות שהחרימו לי את הכדור וצרחו עלי, אלא בשל העובדה שבתורה נאמר במפורש "מכשפה לא תחיה" (שמות כב, יז).

  

בספר החדש שלי אני גם מתעמק בשאלה כמה כסף אני יכול לדרוש עבור בתי בת ה-11, אותה אני רוצה למכור. אני מצפה מח"כ יעקב כץ שאתמול התראיין בכל כלי התקשורת נגד מעצר הרב ליאור, להקדיש זמן כדי לחוקק חוק בעניין, ולמנוע תופעה של קרטל והפקעת מחירים, אבל מאידך גם לאפשר לי להרוויח מהעסקה סכום הוגן. למרות שאני אוהב את בתי היקרה (כמו את הפלייסטיישן שלי, ויותר), עכשיו, כשהחופש הגדול מתחיל, אני ממש אשמח למכור אותה לשפחה, כנאמר בספר שמות "וכי ימכור את בתו לאמה, לא תצא כצאת העבדים" (פרק כא, ז).

 

אני גם מקווה שהרב ליאור יצטרף לקריאה שלי להקים משטרת אופנה, שתלקה כל אשה שתימצא לובשת בגד העשוי מצמר ופשתן, מאחר שבספר ויקרא (יט, יט) כתוב שזהו העונש הנקוב בגין לבישת כלאים (אני גם חושב שגם לבישת בגדים מנומרים, או כאלו הכוללים נצנצים או כריות כתפיים, ראויים אף הם לעונש מלקות, אבל אני יודע שבעניין זה אני מקדים את זמני). 

 

אני לא יודע איזה סופרלטיבים יכתוב עלי הרב ליאור בהמלצה לספר החדש שלי, אבל אני בטוח שגם ארגוני הימין הקיקיוניים ששלחו אתמול תגובות לעיתונאים, יסכימו איתי שיש בסיס הלכתי שאינו רעוע להוציא להורג נערים שמחללים שבת ליד הבית שלי. אחרי הכל, בתורה נאמר במפורש מה דין מחלל שבת: "מחלליה מות יומת" (שמות לא, יד).  

 

בניגוד לתדמית הקיצונית-חרדית שאולי עלולה לדבוק בי כתוצאה מהספר החדש, זה הזמן להבהיר שהח"מ הוא טיפוס די רפורמי. אני, כמו כל הרבנים החרדים, לא מתכוון לקיים את מצוות הייבום שכתובה בתורה (דברים כה, ה) שלפיה יש חובה הלכתית להתחתן עם הגיסה אם אחד האחים הולך לעולמו מבלי שייוולד לו יורש עצר. אני ושאר החרדים גם מתכוונים לקבל מהבנק הלוואה עליה נשלם ריבית דריבית, בניגוד לנאמר בויקרא כה, לה ("אל תיקח מאתו נשך ותרבית"). בנוסף לכך, בפסח האחרון אני ומספר לא מבוטל של חרדים השארנו בבית חמץ שנמכר לגוי, במקום להשמיד אותו כנאמר בשמות יג, ז ("ולא יראה לך חמץ")

  

איוולת - של המשטרה ושל הרב

עד שהספר ייצא לאור (אל תעצרו את הנשימה), יש לומר שברור שמעצר הרב ליאור הוא איוולת נוראה של פרקליטות המדינה והמשטרה, מכיוון שעכשיו לאנשי הימין תהיה סיבה מעולה להציף את רשויות החוק ובתי

המשפט בתלונות, עתירות ותביעות להעמיד לדין פרופסורים שימליצו לשבור מפרקת לאנשי ימין, או לשלול פרס ישראל מסופרים ומשוררים המשווים בין אנשי ימין לנאצים.

 

למרות זאת, אני באמת לא מבין מדוע הרב ליאור התעקש להתעלם מהחיוב לכבד את השלטון (פרקי אבות ג, ב) ולומר ש"פקידון לא יכתיב לרב". אני בטוח שאם הרב ליאור היה מגיע לחקירת משטרה ומרצה על עמדת ההלכה בסוגיית הריגת גוי, כל חוקרי המשטרה וגם שי ניצן היו מרימים דגל לבן וסוגרים את התיק, רק כדי לסיים את החקירה בפרשה המוזרה הזו. 

 

  • יצחק טסלר הוא עורך ב"ידיעות תקשורת" ומגיש את "חדשות הפריפריה" בתוכנית הבוקר של "רשת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב ליאור נישא על כתפי תומכיו
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים