שתף קטע נבחר

הרב מלמד: "תורת המלך דומה לאמנת ז'נווה"

הרב אליעזר מלמד שתמך בתלמידי ההסדר הסרבנים, יוצא להגנת הספר תורת המלך: "ברור שמה שהתשקורת מייחסת לו הוא שקר. אפשר להתפוצץ מכעס על הדיבה האנטישמית הזו"

ראש ישיבת הר-ברכה, הרב אליעזר מלמד, יוצא להגנת הספר "תורת המלך", ואומר כי אינו רואה בתכניו בעיה חוקית. "עמדת החוק הבינלאומי המנוסחת באמנת ז'נווה ביחס לחוקי מלחמה, אינה רחוקה מעמדת הרבנים", הוא טוען, "ולראיה -צאו וראו כיצד כוחות נאט"ו והאמריקנים פוגעים גם באזרחים תוך כדי פעולות לחימה".

 

 • הצטרפו לפייסבוק של ynet וקבלו עדכונים חמים וסרטונים בלעדיים

   

  במאמר שפרסם בשבועון הדתי "בשבע", כתב הרב מלמד על הספר: "איני יודע אם אני מסכים עם מסקנותיו, כי אין בו מסקנות. הוא לא ספר הלכה, אלא ספר עיוני בסגנון למדני... (אבל) ברור שמה שהתשקורת השלטת מייחסת לו הוא שקר גמור".

   

  עלילת דם, רצח עם 

  לטענת הכותב, הספר שבגינו נעצרו ונחקרו שלושה מרבני הימין, לא קרא לרצח עם או להריגת

  ערבים חפים מפשע, ומדובר בעלילת דם: "צריכים עצבים של ברזל כדי שלא להתפוצץ מכעס על הדיבה האנטישמית הזו", כתב והדגיש כי "המוטיבציה שעומדת בבסיס הספר היא לברר את השאלה התורנית-מוסרית ביחס לפגיעה בסביבה אזרחית שמשמשת מחסה למחבלים בזמן מלחמה".

   

  הרב מלמד מאשים את רשויות החוק – משטרת ישראל ופרקליטות המדינה - ברדיפת הרבנים, השפלתם, הפחדתם, הכפשת שמם והצגתם כפושעים ומסיתים, והכל מתוך ניסיון לעצור את השפעתם. "הם מנצלים את תפקידם הממלכתי כדי לקדם את עמדותיהם", טען הרב.

   

  על "המשטרה המסואבת" כתב הרב כי הכל מכירים את אוזלת ידה בתחומים שונים שבאחריותה, אך פתאום היא מפעילה את כל כוחה נגד הרבנים והציבור התורני. "האם אין זה שימוש במשטרה ככלי לקידום עמדות פוליטיות?", תהה, "שר המשטרה בוחר מסיבותיו לשמש כלי בידי מערכת המשפט, הנשלטת בידי השמאל".

   

  צו התורה מעל החוק

  הרב מלמד מזכיר במאמר כי העמדת המצפון מעל חוקים אנושיים היא המצאה יהודית. "אדם הסבור שהחוק שחוקקו אנשים עומד מעל המצפון, הוא אדם מסוכן ביותר", כתב, "אברהם אבינו היה מוכן לוותר על החוק הטבעי של אהבת אב לבנו ולעקוד את בנו יחידו על גבי המזבח, כי כך צווה אותו ה'".

   

  לדבריו הרב, אישי שמאל תובעים מהפרקליטות והמשטרה להביא את הרבנים בכוח לחקירה כדי להבהיר שהחוק עומד מעל לתורה, ולכן "אנחנו מוכרחים להבהיר שצו התורה הוא מעל לכל החוקים".

   

  מלמד קובל גם על יחס צבוע של התקשורת והחילונים לחוק. לטענתו, מאבקם ברב דב ליאור אינו בגלל שהחוק יקר להם, אלא מפני שהוא מבטא כיום את עמדותיהם. "חוק שמנוגד להשקפת עולמם כבר אינו 'קדוש' כל

  כך בעיניהם. ראו מה נעשה בכל החוקים הקשורים לשבת או הפלות".

   

  הוא הזכיר כי יום קודם מעצר הרב ליאור היה ניסיון הלינץ' שביצעו ערבים ממזרח ירושלים ביהודי שתעה בדרכו, והעיר כי "אף אחד מאישי השמאל והתקשורת שהשתלחו ב'מתפרעים' הדתיים, לא תבעו מהמשטרה להשליט סדר בשכונות הערביות".

   

  את מאמרו סיכם הרב מלמד כך: "נחמתנו היא שכשם שהרעיונות הנעלים והנאצלים של תורת ישראל ניצחו את האלילות, את היווניות המושחתת ואת האנטישמיות הפרועה, כך הם ינצחו גם הגל העכור הזה של המהרסים הבאים מתוכנו".


 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יהונתן צור
  "רודפים את הרבנים". הרב אליעזר מלמד
  צילום: יהונתן צור
  "עלילת דם". הרב דב ליאור
  צילום: יריב כץ, ידיעות אחרונות
  מומלצים