שתף קטע נבחר

הרב יוסף: "אם יש למשטרה שכל - התבונה תגבר"

בנו של הרב עובדיה יוסף אמר כי הוא לא הוזמן לחקירה, בעקבות דבריו על הספר "תורת המלך". לאחר שיעור בבית-שמש, הוא אמר: "המשטרה היא לא מעל החוק. אנחנו מדינה דמוקרטית בה גם למשטרה יש מגבלות והם מבינים את המגבלות"

מי לא מעל לחוק? הרב יעקב יוסף, שהתחמק עד כה ולא התייצב לחקירה בפרשת "תורת המלך", שולח הערב (יום ה') מסר לכחולי המדים. "אם יש קצת שכל למשטרה התבונה תגבר", הוא אמר.

 

הרב, שהשתתף בתפילה אמר כי הוא לא קיבל הודעה להגיע לחקירה במשטרה. "אני לא קיבלתי שום טלפון מהמשטרה, לא התקשרו. אם יתקשרו אני אעדכן אתכם", הוא אמר בחיוך. לדבריו, רק לאחר שיזומן לחקירה הוא יחליט הם להגיע אליה: "בינתיים, במשך שנה שלמה אני שומע שהם רוצים. לא היתה לי הזכות לשמוע את זה מהם בטלפון. יש דין ויש דיין".

 

הוא גם התבטא נגד המשטרה: "המשטרה היא לא מעל החוק. אנחנו מדינה דמוקרטית ובמדינה דמוקרטית גם למשטרה יש מגבלות והם מבינים את המגבלות".

 לשאלה מה יקרה אם ייעצר, ענה הרב: "אני לא נבהל, לא תולים שם אף אחד. השאלה היא לא אישית, לא עליי, זה לא נושא פרטי זה נושא לאומי".

 

הרב יעקב יוסף השתתף בשיעור, שנמשך שעתיים בנושא "הלכות ברכות", בכולל "תפארת אוהל משה" בבית-שמש. מדובר בשיעור שבועי שאותו מעביר הרב יוסף, כבכל שבוע. בנו עמרם יוסף סיפר ל-ynet: "גם בימים האחרונים הרב מקפיד על שגרת יומו הרגילה: תפילות, שיעורים וסדר יום רגיל". את הרב מלווים בימים האחרונים לכל מקום תלמידיו ותומכיו הרבים, ביניהם גם כמה פעילים מהימין הקיצוני, שלא מלווים אותו בשגרה.


הרב יעקב יוסף בשיעור בבית-שמש (צילום: אוהד צויגנברג)

 

הבן עמרם נשאל מה תהיה התגובה אם הרב יעצר: "אנחנו נמצאים עם אבא כל הזמן. אם המשטרה תנסה לעצור את אבא נתעד את המעצר ונמחה בגבולות החוק". לגבי תגובת השטח, אמר: "ודאי שתלמידיו של אבא, שאוהבים אותו אהבת נפש, ותומכיו ירגשו חובה להביע את כאבם וייצאו למחות. זה לא משהו שמישהו יכול לשלוט עליו, זה בא מהבטן. אנו מקווים שזה יהיה במסגרת החוק".

 

מנגד, גורמים במשטרה אמרו מוקד יותר ל-ynet כי בנו של הרב

 עובדיה יוסף לא נעצר ב-48 השעות האחרונות בגלל שהוקף בעשרות תומכים ובצוותי תקשורת וסיפרו כי במשטרה "לא רוצים להביכו".

 

"יש כאן פוטנציאל נפיץ", אמרו הגורמים על ההחלטה להמתין עם עיכובו לחקירה של הרב יוסף. "מצד אחד אין לנו רצון לפגוע או להביך את הרב, אך מצד שני הוא דרוש לחקירה". עם זאת, הם העריכו כי "המשטרה תשלים את משימתה והרב יובא לחקירה בקרוב. נותרה עדיין שאלת העיתוי וההיתכנות המבצעית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב יעקב יוסף
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים