שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: ירון ברנר

  עוד הצלחה למחאה: גם קו 139 יעצור בשיבא

  מחאת החולים והרופאים בבית החולים שיבא עשתה את שלה. גם קו 139 יעצור בכל תחנות בית החולים. בתוכנית: עוד קו מבני ברק. מנהל שיבא: "מקווה שלא ייקח להם 10 שנים"

  מתברר שכאשר הצרכנים רוצים - אפשר לנצח את השיטה: עובדה - זה עובד נגד הרפורמה בתחבורה ציבורית שיצאה לדרך ביום שישי. משרד התחבורה החליט שגם קו 139 החדש ייכנס לתוך בית החולים שיבא, ויבצע בו סיבוב שלם - לטובת החולים ובני משפחותיהם. ביום שישי הוחלט שגם קו 69 של "קווים" מתל-אביב לתל השומר ייכנס לשיבא.

   

  רפורמה בתחבורה הציבורית - כל מה שרציתם לדעת

   

  עד לימים האחרונים, תוכנן שקו 139, שיוצא מרדינג ועובר ברמת-גן ובגבעתיים, יעצור רק במספר מצומצם של תחנות בשיבא, ויסיים את דרכו במכון הלב. כעת נקבע שיעבור בכל התחנות של שיבא ויסיים במסוף תל השומר. בנוסף, מתכננים במשרד התחבורה ובעיריית בני ברק, קו נוסף, חדש, שייצא מבני ברק, יעבור במזרח רמת גן וייכנס גם הוא לשיבא.

   

  "מי שניצח הוא הציבור, שאין לו פה ונאלץ לנסוע בתחבורה ציבורית כי אין לו מכונית", אמר ל-ynet מנהל שיבא, פרופ' זאב רוטשטיין, שמכתבו לשר התחבורה נחשף ב-ynet, "אני מאוד מקווה שמשרד התחבורה ירים את הכפפה לגבי הצעתינו להפעיל שאטלים בתוך בית החולים. יש עוד מה לתקן. לגבי הקו החדש שמתוכנן מבני ברק - אני מקווה שיתכננו אותו מהר ולא תוך 10 שנים כמו שלקח לתכנן את הרפורמה".

   

  כבר ביום הראשון לרפורמה, אתמול, הגיעו להנהלת בית החולים תלונות על איחורים ושיבושים ממטופלים רבים. פרופ' רוטשטיין הוסיף כי מדובר בהישג חלקי, משום שקו 35 המהיר מתחנה מרכזית לתל השומר בוטל: "לא יעלה על הדעת שיהיה ניתוק מתחנה מרכזית לבית החולים. מגיעים משם מטופלים רבים, עם מחלות קשות כמו סרטן, שלא יכולים לקחת מונית כל יום". כיום פועל כבעבר קו 70 של חברת דן מהתחנה המרכזית לשיבא, אך הוא ארוך מאוד, חוצה את מרכז תל-אביב ואת כל ציר ז'בוטינסקי. 

   

  מבחנה האמיתי של הרפורמה בתחבורה הציבורית יהיה בבוקר, כאשר אלפי עובדים יידרשו להגיע מהבית לעבודה בקווים החדשים. במשרד התחבורה קראו לציבור הנוסעים להקדים את יציאתם לעבודה. לרשות הנוסעים יעמדו 2,400 דיילים, שימשיכו להסביר את מהות השינוי וינסו למצוא פתרונות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים