שתף קטע נבחר

ענבל אור: קב' רכישה OUT, יזמות קבוצתית IN

בעלת חברת אור סיטי עוברת למודל חדש שפתחה, במסגרתו כל רוכש יידע מראש את מחיר הדירה ומועד מסירתה. בנוגע למחירי הדירות אמרה: "לא יהיו ירידות, לקראת החגים תחול עלייה נוספת במחירים"

מארגנת קבוצות הרכישה ובעלת חברת אור סיטי, ענבל אור, נוטשת את ארגון קבוצות הרכישה המסורתי לטובת מודל חדש שפיתחה לאחרונה, המשלב בין קבוצת רכישה לפרויקט יזמי. לדברי אור, הצורך במודל חדש עלה לאחרונה בעקבות מחקר שביצעו עבורה על צורכיהם של רוכשי הדירות. "המודל החדש עונה על דרישות רבות של הלקוחות שלא קיבלו מענה בקבוצות הרכישה ועוצרות את הציבור מלרכוש דירות".

 

במסיבת עיתונאים שערכה אור הסבירה, כי כיום קיימות 2 אלטרנטיבות לרכישת דירה: קבוצות רכישה או דירה מקבלן. בקבוצת רכישה לא ניתן להבטיח את המחיר הסופי או את מועד מסירת הדירה ואילו אצל היזם או הקבלן, המחיר הסופי יוצא גבוה מאוד, אין לרוכש מעורבות בפרויקט והוא אינו בעל הקרקע.

 

לפי אור, במסגרת המודל החדש שנקרא "יזמות קבוצתית" תתבצע רכישת הקרקע בדומה לקבוצת רכישה כאשר כל רוכש יידע מראש את מחיר הדירה ומועד מסירתה. על מנת שאלה יובטחו, יחתמו הרוכשים על שורה של חוזים מול מארגן הקבוצה, חלק מכספי הרוכשים יופקד בחשבונות נאמנות ומארגן הקבוצה יחתום על הסכם ניהול מול חברי הקבוצה וילווה אותם עד למסירת הדירות, כאשר את כספו יקבל לפי אבני דרך שיוגדרו מראש.

 

"סיכון רב יותר"

אור מצהירה כי בשיטה זו מחיר הדירה עדיין יהיה נמוך ב-25% בהשוואה לדירה דומה שתירכש מקבלן. עם זאת, חוק המכר החל על דירות מקבלן לא יחול על דירות שירכשו במסגרת המודל החדש כך שכל ההתחייבויות יתבצעו על סמך חוזים עם מארגן הקבוצה. עם זאת, אור אומרת, כי במקרה של הסתבכות, רוכש בקבוצה לא יידרש להגיע לבתי משפט בזכות הערבויות שיופקדו.

 

בתשובה לשאלה האם המעבר למודל זה אומר שקבוצות הרכישה נכשלו אמרה אור, "המודל הקודם לא נכשל, אנחנו רק משפרים אותו ומחזקים אותו". עם זאת היא ציינה, כי היא לוקחת בחשבון שליווי הקבוצה יחייב אותה במיסוי נוסף, "אני מודעת לכך שייתכן שבפרויקטים מסוימים לא נרוויח כלל, היות שאנחנו לוקחים על עצמנו סיכון רב יותר", היא אמרה.

 

המודל החדש יחנך בפרויקט חדש של אור סיטי "פרויקט השניים" בשכונת בורכוב בגבעתיים. "דירת 4 חדרים מקבלן באזור זה עולה 2.4 מיליון שקל ואצלנו תעלה 1.98 מיליון שקל", הסבירה אור.

 

בהמשך כאשר נשאלה אור האם נערכה לירידה במחירי הדירות אמרה, "אנחנו לא מתכוננים לירידות מחירים כי לא יהיו כאלה, אני מצטערת לאכזב אתכם. בקרוב, לקראת החגים הקרבים יהיה גל נוסף של עליות מחירים, אני אומרת את זה בצער", סיכמה אור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ענבל אור
צילום: צביקה טישלר
מומלצים