שתף קטע נבחר

יעקב פרי: לרבי היו תחזיות מודיעין מדויקות

באירוע לציון יום השנה לפטירת הרבי מליובאוויטש, סיפר ראש השב"כ לשעבר על פגישה סודית עמו: "הרבי העניק לי סקירה על ההתפתחויות הצפויות, ואני חייב לציין שהייתה זו תחזית שהתאמתה אחת לאחת"

עשרות אלפי מאמינים מהארץ ומהעולם צפויים לפקוד ביממה הקרובה את קבר האדמו"ר של חב"ד מנחם מנדל שניאורסון, הלא הוא הרבי מליובאוויטש, שנפטר בניו-יורק לפני 17 שנה, ב-ג' בתמוז. בשל העומס העצום הצפוי בבית העלמין היהודי "מונטיפיורי" שבקווינס, יורשה כל אדם להתפלל בסמוך לקבר במשך כמה דקות בלבד, שלאחריהן ייאלץ לפנות את המקום לבאים אחריו.

 

 

אמש (יום ב') השתתפו אלפי חסידים בעצרת המרכזית שארגנו "צעירי חב"ד" בישראל לציון יום הפטירה, בכפר חב"ד. בין הנואמים באירוע היה גם ראש השב"כ לשעבר, יעקב פרי, והבחירה בו מבטאת את תחושת המארגנים כי האדמו"ר המנוח היה רבם של המוני יהודים בעולם, ולא רק של חסידיו.


ראש השב"כ לשעבר פרי. "זוכר את העיניים" (צילום: שמוליק סופר)

 

פרי סיפר לראשונה על פגישה אישית וסודית שקיים בביתו הפרטי של הרבי מליובאוויטש, בשנת 1990 - חודשים ספורים לפני הפלישה העיראקית המפתיעה לכוויות, ופרוץ מלחמת המפרץ הראשונה. לדבריו, האדמו"ר התעניין אצלו על עבודת הביון, הפגין בקיאות רבה בחומר ולבסוף העניק תחזית להתרחשויות הצפויות במזרח התיכון, שבחלוף שנים התבררו כמדויקות.

 

"השיחה התגלגלה לעסוק בטרור העולמי, ובקיאותו המדהימה של הרבי בפרטים הקטנים הותירה אותי בתדהמה", תיאר פרי, "הרגשתי שאני יכול לתת ברבי אמון מוחלט, והוא העניק לי את אחד מניתוחי המודיעין המבריקים ביותר ששמעתי לאורך 30 שנות שרותי בתפקידי ביטחון, ואני הרי נפגשתי עם הטובים ביותר בתחום.

 

"לאחר מכן העניק לי הרבי סקירה ותחזית על ההתפתחויות הצפויות בעולם בכלל, ובעולם הערבי בפרט, ואני חייב לציין שהייתה זו תחזית שהתאמתה אחת לאחת".

 

על הופעתו, אישיותו ודרכו של הרבי מליובאוויטש, אמר: "לעולם לא אשכח את העיניים של הרבי... לפני שנפרדנו, הוא בירך אותי ואת כל אנשי שירות הביטחון. לדעתי, מפעל השליחות חובק היבשות של חב"ד, הוא לא פחות ממתנה אמיתית שהותיר לעם ולמדינת ישראל".

 

הרבי של כולם

מארגני האירוע - ארגון צעירי אגודת חב"ד בראשות הרב יוסף יצחק אהרונוב - העלו על נס את זכר הרבי: "מאות אלפי יהודים שיחרו לפתחו וחיכו לשמוע

את מוצא פיו של מנהיג אמיתי, שלא מונע מכוח סקרים, אלא מחווה את דעתו לפי מה שהוא חש וידע שטוב באמת.

 

"במשך יותר מ-40 שנות הנהגתו הצליח לדבר אל קשת אדירה ומגוונת של קהלים, ולפלס דרך לליבותיהם של מיליוני יהודים בכל העולם - תמיד באהבה ובדרכי נועם. גם בחלוף השנים, לא פגה האהבה הרבה שחש הציבור הישראלי לאדמו"ר האחרון של החסידות. לצד חסידי חב"ד, היו באירוע גם חובשי כיפות סרוגות, חיילים במדים, חילונים, ומי ששלפו כיפה רגע לפני הכניסה ואיפסנו אותה בכיס מיד לאחר תום העצרת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרי. "ניתוח מודיעיני מבריק"
צילום: שמוליק סופר
מומלצים