שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  זה נכון: אורך כף היד מעיד על גודל הפין. ויש נוסחה

  מחקר קוריאני חדש מצא כי המיתוס שלפיו ניתן לדעת מה גודלו של האיבר המין הזכרי על פי גודל כף היד והאצבעות מתברר כנכון. החוקרים פיתחו נוסחה שלפיה ניתן לשער מה גודל האיבר - אז איך אפשר לדעת כבר במבט ראשון?

  את הידיעה הזו לא תרצו לפספס: הגודל קובע בשבילכן ואתן משתוקקות לדעת מה אורך האיבר של הגבר שמולכם? מסתבר שהקלישאה שלפיה גודל האיבר קשור לגודל אצבעות כף היד אינו לגמרי שגוי. חוקרים מקוריאה מצאו את הנוסחה שלפיה ניתן להעריך את הגודל המשוער של הפין, על פי יחסי האורך של האצבעות.

   

   

  במשך שנים התקבל ה"כלל" שבעל פה הזה בלגלוג מסוים בקהילה המדעית והרפואית. נטען כי גודל כף היד ככלל וגודל האצבעות בפרט מעידים גם על גודלו של איבר המין, וככל שכף היד והאצבעות גדולים יותר, כך ארוך יותר הפין. עתה מגלים החוקרים מאוניברסיטת גאשון שבקוריאה, כי יש אמת בסברה הזו.

   

  החוקרים בדקו 144 גברים מעל גיל 20 שעברו ניתוחים אורולוגיים בשל מצבים שונים, שאינם משפיעים על גודל הפין. אצל כל נבדק נמדד אורך האצבע המורה ביד ימין ואורך הקמיצה באותה היד. לאחר שהנבדקים הורדמו לצורך הניתוח, נבדק אורך הפין של כל אחד, הן כשהיה רפוי והן כשנמתח למקסימום אורכו. מתיחת הפין תואמת למצבו בעת זקפה.

   

  מהממצאים עולה כי ככל שהיחס בין האצבעות נמוך יותר, דהיינו ההפרש באורך של שתי האצבעות קטן, כך אורך הפין בזקפה גדול יותר. ממצאיהם אלה דווחו בגיליון החדש של כתב העת האסייתי לאנדרולוגיה.

   

  ומה למעשה הקשר בין האצבעות לאורך הפין? מחקרים קודמים כבר הראו כי היחס בין אורכי שתי האצבעות נקבע מתוך מידת החשיפה להורמוני המין טסטוסטרון ואסטרוגן ברחם, המשפיעים גם על איברי המין.

   

  גברים ונשים שונים בהיבט הזה: אצל נשים האצבעות הללו דומות באורכן, בעוד שאצל הגברים האצבע המורה קצרה יותר.

   

  בעבר דיווחו חוקרים מאוניברסיטת ברקלי בארצות הברית כי אצל נשים לסביות קיים יחס אצבעות הדומה יותר לזה של גברים, אולם אצל הגברים באותו המחקר המצב היה שונה: החוקרים לא מצאו שוני ביחס בין האצבעות בין גברים סטרייטים להומואים.


   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: index open
  היחס בין אורך האצבעות נקבע מתוך מידת החשיפה להורמוני המין
  צילום: index open
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים