שתף קטע נבחר

השר ישי: הרב עובדיה יוסף מתנגד לחופש ביום א'

שר הפנים אמר שסיעת ש"ס - בהוראתו של המנהיג הרוחני - מתנגדת להכרזה על יום ראשון כיום שבתון נוסף. עם זאת בסיעה הבהירו כי זו רק עמדתה הנוכחית של ש"ס, וכי אם הוועדה המקצועית שמינה נתניהו תמליץ אחרת, הרב יבחן אותה מחדש

אחרי שאמש אמרו חברי כנסת מש"ס כי הם לא מתנגדים לכך שגם יום ראשון יהיה יום חופש, יוצא היום (ג') הרב עובדיה יוסף נגד היוזמה. "בגדול - החסרונות עולים על היתרונות", אמר בעניין יו"ר התנועה, השר אלי ישי.

 

בראיון ליומן הצהריים של רדיו "קול חי", אמר שר הפנים ישי כי סיעת ש"ס - בהוראתו של הרב עובדיה יוסף - מתנגדת להארכת סוף השבוע בישראל, באופן שיכלול עבודה ביום שישי וחופשה ביום ראשון. אתמול הודיע ראש הממשלה על הקמת

ועדה מיוחדת לבחינת הנושא.

 

עם זאת, בש"ס הבהירו מאוחר יותר כי מדובר בעמדה הנוכחית של ש"ס, וכי אם הוועדה שמינה נתניהו תגבש המלצה מקצועית אחרת, הנושא יובא בפני הרב עובדיה יוסף לדיון מחודש.

 

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הטיל אתמול על ראש המועצה הלאומית לכלכלה, פרופ' יוג'ין קנדל, להקים ועדה שתבחן את האפשרות להפוך את יום ראשון ליום חופש נוסף, כמו שבת, כשביום שישי יהיה חצי יום עבודה - שיימשך עד לצהריים. בוועדה אמורים לשבת נציגים של כל משרדי הממשלה הנוגעים בדברים כמו משרדי האוצר והחינוך.

 

אמש התבטאו כמה חברי כנסת מש"ס דווקא בעד היוזמה. ח"כ אמנון כהן בירך על היוזמה: "אני בהחלט חושב שיכול לצאת כאן עניין חיובי. הרבה מאחינו, שרוצים לשמור שבת ומצד שני גם רוצים לנצל את יום החופש היחיד שלהם כדי לנפוש, עומדים בבעיה. מנגד, אם הציבור יזכה לעוד יום של שבתון ויוכל גם לשמור את השבת וגם לנפוש, זה מבורך. כמובן שאנחנו עוד נקיים דיונים על הנושא במסגרת הסיעה ונחליט על עמדתנו הסופית, אבל ברור שבלי תיאום אתנו, זה לא יעבור".

 

סילבן שלום: ליישר קו עם העולם

גם ח"כ דוד אזולאי לא פסל את היוזמה על הסף. "כיום המצב הוא שביום שישי לא עובדים ובשבת לא עובדים, ועכשיו גם ביום ראשון לא יעבדו? אז מתי כן? מצד שני, אם יום ראשון יהפוך לשבתון, אני סבור שיהיה פחות חילול שבת. זה ימנע את זה מאנשים. מה גם שכל משחקי הכדורגל והפעילויות האחרות יוכלו לעבור ליום השבתון החדש וזה יהיה מצוין", הוא אמר.

 

ח"כ יצחק כהן מש"ס אמר כי "יש פתגם שאומר שהבטלה מביאה לידי חטא. אם רוצים גם שישי, גם שבת וגם ראשון שבתון - זה מתחיל להיות קצת מוגזם. אם יעבדו בשישי יום מקוצר, אפשר בהחלט לבחון את זה". ח"כ חיים אמסלם אמר כי אין לו

בעיה עם השינוי, אלא אם הוא יגרום לחילול שבת: "יום ראשון כיום שבתון, אם לא יבוא על חשבון השבת באיזשהו אופן, אני לא רואה בעיה עם זה. בנסיבות מסוימות זו יכולה אפילו להיות סיטואציה עדיפה".

 

מי שפעל בחודשים האחרונים בנושא וקידם את רעיון סוף השבוע הארוך הוא המשנה לראש הממשלה, השר סילבן שלום, שמאמין כי גם הכלכלה הישראלית יכולה להרוויח מסוף שבוע ארוך. "מי שמעוניין להתחבר לעולם חייב לאמץ את המודל של סוף שבוע ארוך, שבת-ראשון, כפי שאומץ על-ידיי מרבית מדינות העולם לרבות הודו, סין, יפן ומדינות מוסלמיות ביניהן טורקיה, מרוקו, תוניסיה", אמר שלום. לדבריו, ב-75% ממדינות העולם אין עובדים בשבת ובראשון.

 

בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השר ישי והרב עובדיה יוסף. ארכיון
צילום: גיא אסיאג
מומלצים