שתף קטע נבחר

מחאת הקוטג' לרפתנים: "השביתו את האספקה"

אנשי מחאת הקוטג' שלחו הבוקר מכתב לחקלאים, בו הם קוראים להם להשבית את אספקת הפירות והירקות לרשתות, ולעצור את אספקת החלב לחברות, כדי לקבל את תמיכת הציבור. "אל תספקו חלב למחלבות שחולבות את כולנו"

"נתמוך ברפתנים כשישביתו את האספקה לחברות", כך אמר הבוקר איציק אלרוב, יוזם מאבק הקוטג' ל-ynet. "אנחנו תומכים בחקלאים, אבל יש עליהם כעת דעה שלילית בציבור. הדעה תשתנה אם הם יצטרפו למאבק. לכן אנחנו קוראים להם: תשבתו, הציבור יתמוך בכם". 

 

 

הרפתנים יפגינו היום ב-15:00 מול משרד ראש הממשלה בירושלים, במהלך פגישת נתניהו ושרי התמ"ת, האוצר והחקלאות שתעסוק בהחלטות שיש לקבל לשם הורדת מחירי מוצרי החלב. החקלאים ביקשו את תמיכת אנשי מאבק הקוטג', ואלה הגיבו בכתב.

 

"אנו מוקירים את עבודתם הקשה של החקלאים"

במכתב עליו חתומים "משתתפי מאבק מהפכת הקוטג' בפייסבוק", הביעו המוחאים תמיכה בחקלאים אך ביקשו מהם לעשות מעשה: "חקלאי ישראל, אתם אלו העמלים יום יום, בעבודה קשה, על ייצור המזון. אנו אזרחי ישראל, נמצאים בסופה של שרשרת אספקת המזון. המתחילה כל בוקר עם צאתכם לחליבה באור ראשון. אנו מוקירים את עבודתכם הקשה ברוח ובשמש כדי לגדל פירות וירקות שהצרכן הישראלי כל כך אוהב.

 

"בשנים האחרונות, בעוד אתם נדרשים לקבל פחות עבור עמלכם, הצרכן הישראלי שגם הוא כמותכם יוצא לעבודה כדי להניח לחם על שולחן משפחתו, הוא הניזוק העיקרי מפערי התיווך במחירי מוצרי המזון.

 

"הצרכן המתעורר הוכיח לאחרונה כי הוא מסוגל לצאת נגד הטייקונים החולבים את כספו. הצרכן אמר: 'די לגזל', ואת גלי ההלם של אפקט הקוטג' אנו רואים כעת גם בשווקים שאינם רק מזון - כמו למשל בירידת מחירי החיתולים.

 

"לפיכך אין לנו ספק שאם תבחרו אתם בצעדים של אי אספקת חלב למחלבות שחולבות את כולנו, או אם תחליטו אתם להשבית את העברת הפירות והירקות לרשתות הגובות עליהן פער תיווך של מאות אחוזים, הציבור הישראלי, אשר מוכיח כיום בגרות צרכנית, יתמוך בכם במאבק הצודק, במאבק למען תשלום הוגן לחקלאים, ומחירי מזון הוגן לציבור".

 

עוד נאמר במכתב כי "הצרכן מחליט להשאיר את השקלים בארנק במקום למסרם לטייקונים העומדים בראש אספקת המזון". איציק אלרוב אמר ל-ynet כי "מספיק שהרפתנים יורידו ב-50% את אספקת החלב לחברות לאות מחאה, כדי שהציבור יבין שהם תומכים במאבקו. לא החקלאים המרוויחים ממחירי מוצרי המזון אלא החברות, אבל דעת הציבור נוטה כרגע לרעת החקלאים".

 

בהודעה שהחקלאים פרסמו אתמול (מוצ"ש) על הפגנת המחאה, נאמר כי "מחיר החלב הגולמי הוא המחיר היחיד שמפוקח וכבר הוכח שאין לו כל קשר להתייקרות מחיר מוצרי החלב". 

 

חיים ילין ראש מועצה אזורית אשכול בעוטף עזה הוסיף כי "לא רק שהקסאמים הורסים לנו את החיים בהתיישבות בגבול הדרום, באה הממשלה וקוטעת את מטה לחמינו! זהו דבר בלתי נסבל ולא נעבור נסכים לזאת". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
יוזם מהפכת הקוטג'. איציק אלרוב
מומלצים