שתף קטע נבחר

שמחון: "להפחית בחצי את המע"מ על מוצרי יסוד"

למרות שהפחתת המע"מ לא הופיעה במסקנות ועדת קדמי, שר התמ"ת חושב ש"צריך להניח את הנושא חזרה על השולחן". על החקלאים אמר: "הם ישלמו הכי פחות", וקבע כי למרות המחלקות בין משרדי הממשלה, "בעוד יומיים יתקבלו החלטות"

שר התמ"ת, שלום שמחון, שב ודורש להטיל מע"מ דיפרנציאלי על מוצרי חלב ועל מוצרי יסוד. בראיון ל-ynet אמר כי יש להפחית את המע"מ בחצי, כלומר בשיעור של 8%, זאת למרות שההצעה לא הופיע במסקנות ועדת קדמי , לבחינת משק החלב. "אני חושב שצריך להניח את זה חזרה על השולחן. יהיה לזה אפקט מיידי", אמר.

 

מסקנות הוועדה נידונו ביום חמישי האחרון בלשכת רה"מ בנימין נתניהו, ובדיון, שארך מספר שעות, נתגלעו מחלוקות עזות בין שרי התמ"ת, האוצר והחקלאות. מנכ"ל משרד רה"מ, אייל גבאי מונה כמגשר על פערים אלו. 

 

שמחון מציע להוריד את המע"מ על מוצרי יסוד מאז ראשית מחאת הקוטג'. ח"כ אופיר אקוניס אף הניח הצעת חוק לפיה יבוטל המע"מ על מוצרי יסוד כדי להוזילם, וישנה תוכנית להורדת מע"מ גם מכיוונם של יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, ונשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש. במשרד האוצר מתנגדים בחריפות להורדת מע"מ.

 

השר אמר ל-ynet כי יפנה לרה"מ בעניין המע"מ ויבקש להוסיף זאת להמלצות ועדת קדמי. על המחלוקות האחרות בין השרים, על ייבוא מוצרי חלב והורדת מחיר המטרה של החלב אמר: "ברגע שנפסיק להתווכח כמו קמעונאים קטנים, בכמה מייבאים ומה עושים, זה יהיה טוב יותר לצרכן הישראלי. אבל דברים לא יתרחשו מייד, האפקט של הפעולות ייקח זמן".

 

על הדו"ח הסודי בעניין פער התיווך הנסתר של רשתות השיווק אמר כי "הוא מצביע על יחסים בעייתיים בין הספק לבין הרשת שיוצרים פערי תיווך בלתי אפשריים על המדף שכולם על חשבון הצרכן.

 

לא תמיד עליית המחירים קשורה בעליית חומרי הגלם, אלא לפעמים כיוון שמישהו רוצה לגזור קופון הרבה יותר גדול והצרכנים משלמים את המחיר". על הרפתנים אמר כי "הם ישלמו הכי פחות שרק אפשר".

 

לפי שמחון, כבר היום אמורים משרדי הממשלה להגיע להסכמה תחת שרביטו של גבאי. "ואם יגיעו להסכמה מחר או בעוד יומיים רה"מ יקבל את המסקנות".


פורסם לראשונה 24/07/2011 20:40

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מחר או בעוד יומיים רה"מ יקבל את המסקנות" שלום שמחון
צילום: גיל יוחנן
מומלצים