שתף קטע נבחר

צילום: ירון ברנר

נתניהו משיב למפגינים: "נוריד את מחירי הדירות"

בטקס שהתקיים באוניברסיטה העברית השיב ראש הממשלה למפגינים שחסמו הערב כבישים ברחבי הארץ והבטיח להציג מחר את הפתרונות למשבר הדיור: "זה חשוב בשביל לתת לעם לכידות חברתית, שיידעו שאפשר להתפרנס, שיש לאן לשאוף"

אחרי ההפגנות וחסימות הכבישים ברחבי הארץ, בנימין נתניהו משיב לפעילי מחאת האוהלים: "נוריד את מחירי הדירות למען הלכידות החברתית", הבטיח הערב (יום ב') ראש הממשלה, יום לפני מסיבת העיתונאים שבה הוא אמור להציג את הפתרונות למצוקת הדיור.

 

מחאת האוהלים - עדכונים אחרונים ב-ynet:

היכנסו לפורום מחאת האוהלים ב-ynet

 

ראש הממשלה, שנאם בטקס הסיום של המכללה לביטחון לאומי באוניברסיטה העברית בירושלים, אמר כי "מצבנו הכלכלי בהרבה מקרים הוא טוב מבאירופה. אנשים מתפרנסים אבל בסוף החודש לא נשאר להם. למה לא נשאר להם? כי הרבה דברים עולים פה יותר".


מבטיח להציג מחר פתרונות. נתניהו ושר הביטחון ברק (צילום: אוהד צויגנברג)

 

"למה יוגורט עולה בישראל יותר מבאירופה?", שאל נתניהו וענה: "כי במקום שבו אין תחרות המחירים עולים, ויש פחות בכיס. אחד היעדים שלנו הוא לא רק להצמיח את הכלכלה, אלא להביא להורדת המחירים".

 

"לא מדובר רק על מחירי היוגורט אלא גם על מחירי הדיור - שם נצטרך לפתוח קרטל

ממשלתי", הוסיף ראש הממשלה, "אמרתי קודם שאנחנו מדינה קטנה? אז הפכנו למדינה עוד יותר קטנה כי יש לנו מונופול ממשלתי. תהליכי שיווק הדירות במנהל מקרקעי ישראל הם מהאיטיים בעולם. זה ישתנה. לא אציג את השינויים היום. אתם מוזמנים לשמוע את הדברים מחר. זה חשוב בשביל לתת לעם לכידות חברתית, שיידעו שאפשר להתפרנס, שיש לאן לשאוף". 

 

דבריו של נתניהו נאמרו במקביל להפגנות מחאה שהתקיימו ברחבי הארץ. בירושלים הפגינו מאות מול ביתו של ראש הממשלה, וגם בתל אביב, בבאר שבע ובקריית שמונה חסמו מאות פעילים כבישים במחאה על משבר הדיור.

 

על רקע המחאה והביקורת שספג מבכירים בליכוד, צפוי נתניהו לכנס את השרים והפקידים הבכירים לישיבה מחר בבוקר סביב נושא הדיור. השרים ינסו להשלים את הפרטים האחרונים סביב חבילת הפתרונות שתוצג מחר במסיבת עיתונאים.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. מבטיח פתרונות
צילום: אוהד צויגנברג
מפגינים בתל אביב, הערב
צילום: בן קלמר
מומלצים