שתף קטע נבחר

לבני: "תוכנית להורדת אוהלים, לא לבניית בתים"

פתרון ראש הממשלה לבעיית הדיור לא הרשים את מתנגדיו במערכת הפוליטית. "נתניהו, שמזניח את מעמד הביניים שעובד ומשרת וסוחב את האלונקה, ימצא עצמו נזרק מהאלונקה"

פתרון לדיור או סיסמאות חלולות? בדומה לתגובות מפגיני מחאת האוהלים ברחבי הארץ, התקיפו רבים באופוזיציה את תוכניתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לפתרון משבר הדיור.

 

מחאת האוהלים - עדכונים אחרונים ב-ynet:

היכנסו לפורום מחאת האוהלים ב-ynet

 

"נתניהו פועל להוריד אוהלים ולא לבנות בתים", אמרה יו"ר קדימה, ח"כ ציפי לבני. "במקום לשנות מדיניות כלכלית ולהתחיל לנהל את הגופים שתחתיו, נתניהו מתנער מאחריות, ממשיך לקטר ולהפריח ססמאות שלא יפתרו את הבעיה החברתית ולא מורידות מהנטל של הצעירים ומעמד הביניים בישראל".

 

עמיתה למפלגה, ח"כ יואל חסון, אמר כי "מדובר על עוד שליפה מהמותן של צעדים נקודתיים שהשפעתם על שוק הדיור תהיה זניחה. הדבר מעיד יותר מכל על פאניקה גוברת ועל הלחץ שבו שרוי ראש הממשלה לאור המחאה המתרחבת, הזוכה לתמיכה מקיר לקיר". לדברי חסון, "שוב כשלה מדיניותו הכלכלית של נתניהו, שבמשך שנתיים לא הציג פיתרון לאומי כולל לסוגיית הדיור, אלא רק מילים, כותרות ומריחות".

 

ח"כ יוחנן פלסנר (קדימה) כינה את פרטי התוכנית "רפורמות חלולות ופתרונות חלקיים" וחזה כי "ראש הממשלה שמזניח את מעמד הביניים שעובד ומשרת וסוחב את האלונקה, ימצא עצמו נזרק מהאלונקה". במקביל, תקף גם ח"כ נחמן שי (קדימה) את נתניהו, וטען כי הוא "שולף כדרכו שפנים מן הכובע, אבל גם הציבור מבין כי השפנים נגמרו".


מחאת האוהלים בתל אביב בזמן הצגת התוכנית (צילום: ירון ברנר)

 

במהלך הצגת תוכניתו, העריך נתניהו כי חוק הווד"לים שלו יביא להוספת כ-50 אלף דירות, והבטיח לבנות כעשרת אלפים דירות לסטודנטים במעונות ולתת להם הנחה של 50% בתחבורה הציבורית - למרות שהכרזות דומות כבר נשמעו בעבר. "הדבר הראשון שאנחנו הולכים לבצע, בשבוע הבא, הוא להשלים שני שינויים ענקיים", אמר נתניהו. "הדבר הראשון שנעשה הוא לשנות את החסמים לתכנון דירות, והדבר השני הוא שחרור החסמים לשיווק הקרקעות לדירות. אנחנו עובדים על זה שנתיים".

 

ח"כ דב חנין (חד"ש) אמר כי "במקום להציע בנייה ציבורית אמיתית, באמצעות המדינה - נתניהו מציע מתנות נוספות לקבלנים, והפעם במחירי הקרקעות. זוהי אותה אידיאולוגיה פושטת רגל של התנערות המדינה מאחריותה לאזרחיה והישענות על הטבות לבעלי הון".

 

גם בעבודה לא הביעו התלהבות מהתוכנית. ח"כ יצחק הרצוג טען כי "גורל התוכנית יהיה כגורל רפורמות

אחרות של נתניהו שלא יושמו. הציבור כבר לא קונה את ההבטחות החלולות של נתניהו".

 

ח"כ ניצן הורוביץ (מרצ) הדגיש כי "ביבי הציג תכנית ריקה כדי למרוח את מחאת האוהלים". הורוביץ כינה את התוכנית "שליפה מהמותן, אוסף מבוהל של טלאי על טלאי", ואמר כי "היום שוב נחשף הביבי המוכר שמאשים את כל העולם - הפקידים, הבירוקרטיה, הממשלה הקודמת - חוץ מאת עצמו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מאהל המחאה בירושלים
צילום: נועם מושקוביץ
נתניהו מציג את תוכניתו
צילום: עומר מירון
מאהל המחאה בתל אביב
צילום: ירון ברנר
לבני. "נתניהו מתנער מאחריות"
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים