שתף קטע נבחר

גפני: נפקח על תעריפי המים, נמחק את החרפה

הצעת חוק של יו"ר ועדת הכספים, משה גפני, המעבירה את הפיקוח מידי רשות המים לידי ועדת הכספים, צפויה לעבור מחר בקריאה טרומית במליאה. גפני: "פקידים העלו את המחירים ללא פרופורציה תוך פגיעה קשה באזרחים"

הפיקוח על תעריפי המים חוזר לכנסת. הוצאת תעריפי המים מפיקוח רשות המים והעברתם לאישור ועדת הכספים צפוי לעבור מחר (ד') בקריאה טרומית במליאת הכנסת בהצעת חוק פרטית של יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני (יהדות התורה). הפקעת השליטה בתעריפי המים התרחשה לאחר הקמת רשות המים, ב-2007.

 

 

ח"כ גפני אמר ל-ynet כי הקואליציה החליטה לתמוך בהצעת החוק ולקדם אותה לאישור סופי לאחר התנגדות ממושכת שבגללה הוא נמנע מלהעלות אותה לאישור המליאה. משמעות החוק, אם יקבל אישור סופי, היא כי ועדת הכספים תחזור למעמדה הקודם בענין תעריפי המים כך שלא ניתן יהיה להעלות את התעריפים ללא אישור ועדת הכספים כפי שהיה לפני העברת הנושא לרשות המים.

 

הצעת החוק תטופל בוועדת הכספים וייעשה מאמץ לאשר אותה סופית בחוק קבוע במהלך השבוע הבא, שבוע העבודה האחרון של הכנסת עד ליציאתה לפגרת הקיץ. גפני אמר ל-ynet כי הוא מלא סיפוק מהחלטת הקואליציה שככל הנראה מושפעת מהמחאה הציבורית על התייקרות מוצרי היסוד.

 

"ככה צריך להיות", אמר גפני לאחר שפעמים רבות בזמן האחרון הוא חזר ודרש להחזיר לוועדת הכספים את סמכויות הפיקוח על תעריפי המים. גם חברים נוספים בוועדה הציגו דרישה דומה, כך שצפויה לחוק תמיכה גורפת.

 

גפני: "הפיקוח על מחירי המים חייב לחזור לחברי הכנסת ונעשה זאת, המציאות היא שהפקידים העלו את המחירים ללא פרופורציה ותוך פגיעה קשה באזרחים ללא כל אבחנה, אם מדובר בנכים או אוכלוסיות אחרות. נמחק את החרפה הזאת והכנסת תשוב לפקח על המים".

 

יו"ר הקואליציה ח"כ זאב אלקין (ליכוד) אמר: "קצה נפשנו מהסחבת שנקטו פקידי האוצר. לנכים ולשכבות החלשות אין זמן לחכות ולשלם חשבונות מים מופרזים ללא הפסקה. הכנסת הפקידה בשעתה את הפיקוח על תעריפי המים בידי מומחים, אבל אם הם לא מסוגלים להגן על החלשים אין לנו ברירה אלא לקחת את הפיקוח חזרה לידנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
"הפקידים לא הגנו על החלשים"
צילום: shutterstock
מומלצים