שתף קטע נבחר

בגלל המחאה: בעלת בית הפחיתה 500 ש' משכ"ד

בעלת דירה בת"א הסכימה להוריד את שכר הדירה מ-5,000 שקל ל-4,500 שקל בחודש. "המחירים הגיעו לרמות שצעירים לא יכולים לעמוד בהם, אם אפשר לעזור להם בקצת - אני אעזור", אמרה. כעת היא מקווה לסחוף אחריה אנשים נוספים: "גם מחאת האוהלים התחילה באדם אחד"

המחאה משפיעה: בעלת דירה בתל אביב הפחיתה את שכר הדירה בבית שהיא משכירה ב-500 שקל, בעקבות מחאת האוהלים שהחלה בשדרות רוטשילד והתפשטה זה מכבר לכל הארץ.

 

 

הדירה נמצאת בקומה הראשונה של בניין ברחוב אמסטרדם השקט. היא כוללת 2 חדרים בשטח של כ-65 מ"ר. בחודשיים האחרונים מתגוררים בה תמה ברבש בת ה-25, שמסיימת בימים אלה תואר בעבודה סוציאלית, ובן זוגה, אסף אופיר בן ה-27, טכנאי באל על.

 

"התגוררנו בעבר בתל אביב, אך במהלך הלימודים עברנו להתגורר אצל ההורים של אסף במושב אביחיל, בגלל מחירי השכירות הגבוהים. עכשיו, כשהסתיימו הלימודים החלטנו לחזור לעיר כדי לגור בסמוך למקום העבודה שלנו", סיפרה תמה ל-ynet.

 

"נכנסו לדירה כשהשכר היה 5,000, אך לפני יומיים התקשרה אלינו בעלת הבית ודיברנו על המאבק. היא שאלה אותנו אם היינו מעורבים בזה. מכיוון שהיינו בהפגנה ובאוהלים, שיתפתי אותה בחוויות שלי ושוחחנו על הנושא. היא אמרה שהיא תומכת במאבק וחושבת שהוא צודק, ואז הציעה להוריד את שכר הדירה ל-4,500 שקל בחודש". 


אסף ותמה. "500 בחודש - סכום לא מבוטל" (צילום: עופר עמרם)

 

בעלת הדירה, מירי אלון, בת 59, מתגוררת בהרצליה, אומרת כי הדירה עברה לבעלותה לפני כשלושה חודשים, אז אימה עברה לבית אבות. "כשהצגתי את הדירה, גם אם הייתי מבקשת 5,500 שקל בחודש - הייתי מקבלת. אבל אמרתי לעצמי ש-5,000 שקל הוא סכום סביר. כשראיתי את המאבק חשבתי, שגם אם אוריד בשכר הדירה, אף משכיר דירה לא יתמוטט.

 

"כשתמה בסיפרה לי שהם היו במאהל האוהלים, אמרתי לה: "את יודעת מה - לא נראה לי שמשהו יצא מזה, אז נראה לי שאעשה צעד אחר. במקום לרקוע ברגליים, אעשה משהו שתוכלו להרגיש, והצעתי להוריד את שכר הדירה ב-500 שקל. היא אמרה לי שאני גדולה מהחיים".

 

"מחירים הזויים"

אלון, רכזת ארגונית באגודה לזכויות החולה, מקווה שהצעד שבו נקטה, יעורר מגמה שבה כל המשכירים יוזילו קצת במחירי הדירות. "אולי אפילו יקום גל של אנשים שיבינו שיש כאלה שידם אינה משגת ואפשר לעזור להם. למה שלא ללכת לקראתם? גם המחאה של האוהלים התחילה באדם אחד".

 

לדבריה, המחירים כיום הזויים. "אני חושבת שמשכירים רבים מנצלים את זה שלצעירים אין ברירה. אנשים רוצים לגור בתל אביב כי זה קרוב למקומות העבודה והבילוי. נכון שמה שנותנים לוקחים, וזה לא שאני לא שמחה לקחת, אבל אני מבינה שהמחירים הגיעו לרמות שצעירים לא יכולים לעמוד בהם, ואם אפשר לעזור להם בקצת אז אני אעזור".

 

ברבש מדגישה, כי היא מלאת הכרת תודה לבעלת הדירה, אך לא מדובר באחריות של המשכירים. "500 בחודש זה סכום משמעותי ולא מבוטל עבור שני אנשים צעירים, בטח ביחס למשכורות שלנו. עם זאת 4,500 לדירת 2 חדרים זה עדין יקר, ועם כל ההערכה לבעלת הבית, שהיא אדם מדהים, דרושים עדיין שינויים גדולים ומשמעותיים יותר. זה לא האחריות והתפקיד של בעלי הדירות. השינוי צריך לבוא מלמעלה, מהשלטון, ודרושה התערבות ממשלתית משמעותית". 

 

עד כה נודע על מקרה נוסף אחד לפחות, שבעלי דירה בעיר במרכז הארץ, הסכימו להתגמש מול השוכר בעקבות המחאה. "בעלי הדירה הזכירו במהלך המו"מ את מחאת האוהלים ואמרו שהם מזדהים איתה, ובמקום להעלות את שכר הדירה מ-3,500 שקל בחודש ל-4,000, הם הסתפקו בהעלאה של 300 שקל, ל-3,800 שקל בחודש", הוא אמר ל-ynet.

 

שוכרים דירה? משכירים דירה? אם יש לכם סיפורים מעניינים בנושא - שלחו לנו אותם במייל האדום  או סמסו ל-5335

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אסף ותמה בדירה
צילום: עופר עמרם
מומלצים