שתף קטע נבחר

בית"ר י-ם מציגה: כך נפלה עסקת הרכישה

לוין ואדלר הבטיחו להעביר את הכסף, אבל איציק קורנפיין הבין כבר בבוקר שהשניים קיבלו רגליים קרות. "הניסיון לתרץ את הפרת ההסכם בהליך המשפטי מול אגייאר מגוחך, מרשיך גורמים נזק", כתבו עורכי הדין של גאידמק לפרקליטיהם של הרוכשים המיועדים. כל הדרך לביטול העסקה של הקיץ

מאופטימיות להתרסקות מחודשת. עד לא מכבר נראה היה כי בית"ר ירושלים עשויה לצאת לדרך חדשה, אחרי שנמסר על סיכום שהושג בין ארקדי גאידמק לאנשי העסקים דן אדלר ואדם לוין, אבל שורה של ארועים גרמו להתרחקות בין הצדדים, עד לביטול ההסכם היום.

 

 

לאחר שבית המשפט המחוזי בירושלים ביטל את צו המניעה הזמני שהוצא לעסקת המכירה, לבקשתו של גומא אגייאר, הבטיחו אדלר ולוין לראשי בית"ר כי סכום של 400,000 דולרים, שעל פי ההסכם בינם לבין ארקדי גאידמק, יעבור מחשבונם לחשבון נאמנות.


בסוף נמאס לו, ארקדי גאידמק (צילום: אלעד צויגנברג) 

 

בשלושת הימים האחרונים קיבלו בבית"ר מספר הבטחות נוספות של השניים כי הכסף, שבלעדיו עסקת המכירה לא יכולה לצאת אל הפועל, נמצא בדרך לחשבון הנאמנות. כל בקשה של עורכי הדין מצד בית"ר ומצד גאידמק להבין את פשר העיכוב נתקלה בטענות של עניינים טכניים בלבד ובהבטחה נוספת כי הכסף יועבר.

 

"תסמכו עלינו שנעביר את הכסף, אנחנו מתכוונים לעמוד בכל ההבטחות שלנו", אמרו השניים לגורמים בעסקה ב-24 השעות האחרונות. ביממה האחרונה שלח עורך דינם של אדלר ולוין מכתב למנהלי העסקה, בו הודיע כי פרטים חדשים שהתגלו לשניים בעקבות ההליך המשפטי מול אגייאר, הם שגורמים לשניים לשוב שנית על ביצוע העסקה. במכתב הוא אף ביקש לשנות מספר סעיפים בהסכם, אך בסביבתו של גאידמק ובית"ר סירבו.


"הבקשה לתקן את ההסכם מגוחכת ומופרכת". קטע מהמכתב 

 

מאתמול (ד') בלילה ניתק אדם לוין כל מגע עם כל מי שקשור בעסקה ולא ענה לטלפונים. מי שעדיין שמר על קשר עם ההתפתחויות בישראל היה דן אדלר, שאמש עדיין הפיח באנשי בית"ר סימני תקווה, כשהודיע כי הכסף יגיע לחשבון הבנק בישראל. היום בבוקר.בשעה 05:00 שעון ישראל הוא שוחח עם יו"ר בית"ר איציק קורנפיין, וסיפר לו על כוונות השניים שלא לעמוד בהסכם הרכישה. לטענתו, חילוקי דעות בינו לבין לוין הם מהגורמים להחלטה.

 

במכתב ששלחו עורכי דינו של גאידמק לפרקליטיהם של לוין ואדלר הם כתבו: "נסיונם של מרשיך לתרץ את הפרת ההסכם בהליך המשפטי מול אגייאר מגוחך. הבקשה לתקן את ההסכם כאילו לא נכתב מלכתחילה מגוחכת ומופרחת. הם (לוין ואדלר) אדישים לחלוטין לנזקים שייגרמו למועדון ואין הם טורחים אפילו לנסות ולהקטין את הנזק".


אדלר הבהיר לקורנפיין על הכוונה לא לעמוד בהסכם (אלכס קולומויסקי) 

 

למרות שבבית"ר קיבלו בתדהמה את העובדה שלוין ואדלר חזרו בהם מההסכם, עדיין יש במועדון שטוענים כי מהבחינה הרשמית העסקה עדיין לא בוטלה ע"י השניים. למרות זאת, קשה יהיה למצוא מישהו אחד בבית"ר או בסביבתו של ארקדי גאידמק שחושב שלוין ואדלר עשויים לחזור בהם פעם נוספת.

 

כבר אתמול היו לראשי בית"ר ולאנשי גאידמק תחושות כי העסקה בסכנה. בבית"ר כבר החלו להוציא מהמגירה את התכנית העוסקת בהעמדת תקציב לעונה הבאה ללא תמיכה כלכלית, תוכנית עליה החלו בקבוצה לעבוד עוד לפני שהמו"מ מול השניים החל.


כעת אמור לדחות את קבלת משכורתו, קורנפיין (צילום: עוז מועלם) 

 

במסגרת התכנית, ידחה קורנפיין בשנה את משכורתו העומדת על כמיליון שקל בשנה. אבירם ברוכיאן ועמית בן שושן, שניים מהשחקנים המחזיקים בחוזים הגבוהים במועדון, יקצצו קרוב לחמישים אחוז ממשכורתם ושחקנים אחרים יימכרו.

 

אם לפני המו"מ הייתה עסקת העברתו של החלוץ חן עזריאל למכבי חיפה על סף סיום, והתפוצצה רק לאחר שהשחקן לא הצליח לסגור את כל תנאיו בקבוצה מהכרמל, מיד לאחר פיצוץ העסקה החלה בית"ר במו"מ מהיר מול הפועל ת"א להעברת החלוץ, כאשר בירושלים יבקשו סכום של כמיליון דולר עבור השחקן.


אמור לקצץ 50 אחוז ממשכורתו, אבירם ברוכיאן (צילום: רועי עידן) 

 

בבית"ר כבר קיבלו מהבקרה התקציבית את ההודעה כי הקבוצה תזכה לארכה בהגשת התקציב, שהיה אמור להיות מוגש היום. כבר עכשיו ברור כי גם אם יצליח

קורנפיין להעמיד תקציב מינימלי ולפתוח את העונה, הסיכויים שבית"ר תחתים רכש בשלב הראשון נראים קלושים מאוד.

 

גם החתמתם של שחקנים ששיחקו בבית"ר בעונה שעברה, ואשר עדיין לא חתמו על חוזה לעונה הבאה, נמצאים כרגע בספק גדול. נכון לרגע זה המו"מ מול תומר בן יוסף ומשה מישאלוב נדחה שוב ואילו החלוץ משה בן לולו כבר קיבל את ההוראה לחזור להתאמן באשדוד.

 

בימים הקרובים יתעסקו בירושלים אך ורק בניסיון להגיש את את התקציב לעונה הבאה, כאשר כבר בשבת מתחילה הקבוצה את העונה במשחק גביע הטוטו מול מ.ס. אשדוד. מלבד הניסיון להעמיד את התקציב, יפעלו כעת הגורמים המשפטיים של בית"ר ונציגיו של ארקדי גאידמק כדי לקבל פיצוי ראוי מלוין ואדלר.  

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אדם לוין ודן אדלר
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים