שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  צילום: דודו אזולאי

  סופרים בעד מחאת הדיור: "צריך ממשלה אחרת"

  יורם קניוק, מאיר שלו וסופרים נוספים הגיעו למאהל המחאה בתל-אביב כדי להביע את תמיכתם. קניוק: "מעולם לא היה פער כזה בין עשירים לעניים". שלו: "לא רוצה להישאר פה עם מתנחלים וחרדים אם תעזבו את הארץ"

  בכירי הסופרים מצטרפים למחאת האוהלים. "אני מצטער על זה שלא תמכתי בהם קודם לכן", אמר הערב (ה') ל-ynet הסופר יורם קניוק במאהל המחאה בשדרות רוטשילד בתל-אביב, לשם הגיע לצד סופרים אחרים על מנת להביע את תמיכתו במאבק. זאת לאחר שבכמה ראיונות בימים האחרונים הביע עמדה נגדית: "חשבתי שאולי החבר'ה הצעירים לא יודעים שאפשר לחיות בזול מחוץ למרכז. הבנתי שאי אפשר", הסביר.

   

  סדק חברתי - סיקור המחאות ב-ynet:

   

  "זו עדיין לא מהפכה, זהו מרד", הוסיף קניוק. "האמהות, הקוטג', הדלק, הדיור - כולם צריכים להתאחד, הם צריכים להבין איך לתרגם את זה להישגים. נתניהו, בניגוד לממשלות קודמות ולמנהיגים קודמים מהליכוד, לקח את השיטה הרפובליקנית האמריקנית, שיש בה עשירים שהופכים לעשירים יותר. פעם היו פה חוק הגנת הדיור, מעונות עובדים, הכל היה נראה אחרת. היתה שיטה ניאו-סוציאליסטית. לא תמיד זה הצליח, אבל לפחות בנו ועשו פה. ידעו לעשות דברים בשביל אחרים. מעולם לא היה פער כזה בין עשירים לעניים".


  הסופרים במאהל המחאה בתל-אביב. "מחאה הגונה" (צילומים: בן קלמר)

   

  אל קניוק הצטרף גם הסופר מאיר שלו. "זו מחאה הגונה וחדשה - אנשים צעירים וגם לא כל כך צעירים, שהמדינה לוקחת כמובן מאליו, אומרים שהגיע הזמן לשינוי", אמר שלו ל-ynet. "אני אב לילדים צעירים. אני רואה את הקשיים שלהם ושל חבריהם, ומקווה להישגים". כשפנה בדברים אל אנשי המחאה אמר שלו: "אני לא רוצה להישאר פה עם מתנחלים וחרדים אם תעזבו את הארץ".

   

  "לפני חודש חגגנו 40 שנה לפנתרים השחורים", אמר הסופר והמשורר רוני סומק, שהגיע גם הוא למאהל בתל-אביב. "נזכרתי בחבורה שהלכה וצעקה 'אנחנו מדינת ברית מילה' - שזה אומר: לקטנים חותכים והגדולים אוכלים. צריך להוציא את העוגה מהפה של הגדולים ולתת כבוד לצעירים". לדבריו הצטרף הסופר אשכול נבו: "בפעם הראשונה שהגעתי לפה נותרתי פעור פה. אתם לא מדירים אלא מזמינים. זה לא רק צעירים, זה צעירים ועגלות. זה לא רק צעירים ועגלות, זה צעירים ומבוגרים. אל תאבדו את הדרך בתוך כל הקולות".


  מאיר שלו מקריא לילדי המאהל. "ביבי נחשף במערומיו"

   

  קניוק ושלו סיפרו ל-ynet על התקווה כי קולות המחאה ההולכים וגוברים יביאו בסופו של דבר לשינויים בשלטון. "צריך ממשלה אחרת. אם אין פה שלום ולא עושים פה שלום, לפחות שנחיה בצורה טובה יותר. גם נתניהו מבין שהוא לא יכול לפתור את זה, והוא בורח מלעשות משהו", אמר קניוק. "באה הנהגה שהחליטה לגרש את הסוציאליזם, הממשלה אומרת לנו שהחלש לא שווה, רק החזק. אפילו שרון היה טוב יותר מביבי".

   

  "המחאה יוצרת אקלים להחלפת הממשלה", הוסיף שלו. "ביבי נחשף במערומיו הגמורים. אין לו הכישורים להיות ראש ממשלה - את זה כבר ידענו. אבל עכשיו אנחנו מגלים שאין לו הכישורים גם בתחום חדש. גם הוא הופתע. אין ספק כי גוש

  מאוחד וגדול יפחיד יותר, ואני חושב שעל אף תחושת האי-נוחות, הצטרפותה של ההסתדרות ובראש עופר עיני יכולה לעזור. הוא בעל ניסיון. בכל מקרה מישהו יגזור קופון, אז לפחות שזה יהיה הוא".

   

  כאמור, קניוק ושלו הגיעו הערב למאהל המחאה בשדרות רוטשילד בתל-אביב להביע תמיכה בצעירים השוהים במקום. לצידם הגיעו למקום גם רוני סומק, אשכול נבו, אתגר קרת ואחרים. במקביל, סמוך למקום, נערכה באותה שעה צעדת העגלות של האמהות המוחות על יוקר המחייה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  יורם קניוק. "לא מהפכה, זהו מרד"
  צילום: עומר שוורץ
  לאתר ההטבות
  מומלצים