שתף קטע נבחר

צילום: דודו אזולאי

נעמת להורים: עובדים בעיניים, הצטרפו למחאה

ארגוני הנשים קוראים להורים להשתתף בהפגנות בשבת נגד מחירי הדיור, לאחר הצלחת צעדת העגלות. הם כינו את ההודעה על פתרון לחוק הפיקוח על המעונות כ"עבודה בעיניים" ואמרו כי "הממשלה זורקת עצם מתפוררת כדי להשתיק את ההורים"

הצלחת מחאת האוהלים הביאה בין היתר לצעדת העגלות, ההצלחה של מחאת ההורים מדרבנת את השתלבותה בגל המאבקים החברתיים: ארגוני הנשים המפעילים את מעונות היום הציבוריים לגיל הרך, ביניהם ויצ"ו ונעמת, קראו היום (ו') להורים להצטרף למחאת הדיור ולקחת חלק בהפגנות במוצאי השבת.

 

מחאת האוהלים - כל הכתבות ב-ynet

 

מהארגונים נמסר כי הקריאה באה בעקבות הודעת משרדי האוצר והתמ"ת בדבר פתרון לבעיית התקצוב של חוק הפיקוח על המסגרות לפעוטות. "זוהי עבודה בעיניים", אמרו הארגונים על ההודעה, בה נמסר על הקצאה של מיליארד שקלים בפריסה לשבע שנים למימון החוק.

 

צילום: ירון ברנר

 

לטענת ארגוני הנשים, המימון החלקי של החוק שמעברו אמור להגדיל עוד יותר את הנטל על ההורים, מהווה "עצם מתפוררת שנזרקת לכיוון ההורים והארגונים, במטרה להשתיקם ולא ניסיון אמיתי לפתור את המצוקה הכואבת של זוגות צעירים. במקרה הטוב אותם זוגות משלמים הרבה מדי בעבור מעון ציבורי, במקרה הרע הם נאלצים לשלם כפליים למעון פרטי, בשל המחסור האקוטי במעונות יום".

 

הארגונים התריעו כי החוק, שצפוי לעבור בכנסת בקריאה שנייה ושלישית בשבוע הבא, מסמן את הדרך לקריסת מערך החינוך לגיל הרך. "הגיע הזמן שהממשלה תיקח פעם אחת אחריות ותכריז על הקצאה ממשית לבניית מעונות בכמות העונה על הדרישה ובמחיר שיאפשר להורים צעירים לנשום", קראו ראשי הארגונים. "בואו ונאמר יחד לממשלה - די! די לכתישת המשפחות הצעירות. חינוך ילדינו הוא הביטחון האמיתי של המדינה".

 

כחלק ההפגנות שצפויות להתקיים מחר בערב, בשבת השלישית של המחאה, תיערך גם צעדה לבית ראש הממשלה, שתועבר בשידור חי ב-ynet. היום הוקמו עשרות אוהלים חדשים בירושלים ומארגני המחאה בבירה קראו לעוברים ושבים לקחת חלק בצעדה.

 

היום יתקיימו קבלות שבת במאהלים רבים ברחבי הארץ, שהוקמו כחלק ממחאת הנדל"ן. בגן העצמאות בירושלים צפויים להשתתף כ-200 איש בקבלת השבת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צעדת העגלות
צילום: עידו ארז
מומלצים