שתף קטע נבחר

הטבת אורנג' לרמדאן: 2,000 הודעות SMS חינם

כמדי רמדאן, פרטנר מעניקה הטבה לחוגגים. גם אם אינכם מוסלמים תוכלו להירשם אליה, רק שהשנה החברה החליטה להקשות על הנרשמים בשאלות טריוויה בשפה הערבית. פרטנר: זו הטבה לחוגגים, לאיחולי חג שמח"

גם השנה, מנויי רשת אורנג' יכולים לקבל הטבה לכבוד הרמדאן, שהחל לפני יומיים: 2,000 הודעות SMS חינם, עד 31 באוגוסט, כדי לאחל לחבריהם החוגגים חג שמח. גם השנה, ההטבה פורסמה כנראה רק במגזר דובר הערבית.

 

פרטנר אינה החברה הסלולרית היחידה שמעניקה הטבות לכבוד החודש. אך שימו לב, בניגוד לשנים קודמות, אז נתגלתה ההטבה וקהל ישראלי שאינו דובר ערבית, צבא על שרתי אורנג' בצמא, הפעם התחכמו בחברה, והחליטו להתקיל את המתקשרים בשאלת טריוויה בודדת בערבית, שעוסקת ברמדאן. ועוד מלכוד: מדובר בשאלה מתחלפת. כלומר לא בטוח שאתם תתקלו באותה שאלה בה אנחנו נתקלנו.

 

החידות הללו הוכנסו להטבה, רק ביומיים האחרונים, לטענת כמה ממנוייה החברה שניסו את מזלם. קודם לכן, טוענים אלו שנרשמו להטבה, הפרוצדורה דמתה להליכי קבלת ההטבה בשנים הקודמות: מנוי אורנג' היה צריך לחייג *8080 ולשמוע בערבית: "אם אתם מדברים מתוך ישראל יש להקיש 7".

 

אחרי ההקשה, צריך היה להמתין עד שמיעת המלה "וואחד", להקיש 1, (בתשובה לשאלה: "אם אתם רוצים לקבל את ההטבה לטלפון הנייד ממנו חייגתם הקישו 1") ולקבל 2,000 הודעות SMS, עד 31 באוגוסט, לכבוד החודש החשוב ביותר בדת האִסלאם. לאחר מכן נשלחה הודעה בעברית לטלפון הסלולרי, שההטבה עודכנה בהצלחה.

 

מתי מציינים את ליל אל קאדר?

אולם כעת נוספו שאלות לסדרה. זה אומר שאם אתם מעוניינים בהטבה, ואינכם דוברי ערבית, טלו חבר דובר ערבית, הבקיא בטריוויה פשוטה של הלכות האסלאם וגשו עמו לבוחן. עליכם לחייג *8080 ולשמוע בערבית: "אם אתם מדברים מתוך ישראל, יש להקיש 7". אחרי הקשה על 7, תתבקשו לענות על שאלה בערבית העסוקת ברמדאן, שהתשובה לה תהיה תמיד מספר כלשהו, אותו יש להקיש. אנחנו קיבלנו את השאלה: "באיזה תאריך מציינים את ליל אל קאדר". התשובה היא 27 בחודש, לכן הקשנו 27.

 

אחרי הקשת התשובה, המתנו עד שמיעת המלה "וואחד", הקשנו 1 (כדי לקבל את ההטבה לנייד ממנו סימסנו), ובעל הטלפון הסלולרי קיבל 2,000 הודעות SMS, עד 31 באוגוסט. לאחר מכן נשלחה הודעה בעברית לנייד שלו, שההטבה עודכנה בהצלחה.

 

מנויים אחרים, החברים בקהילת תקשורת ניידת באתר פוקט, קיבלו שאלות כמו: "כמה ימים נמשכת חופשת עיד אלאד'חא (חג הקורבן)" - התשובה היא ארבעה ימים, לכן יש להקיש 4. או "כמה ימים נמשכת חופשת חג עיד אלפיטר" - התשובה היא שלושה ימים, לכן יש להקיש 3.

 

בפורום גם מציינים: "אחרי שעונים על השאלה, אם הנציגה המוקלטת אומרת 'ג'ואב חטא', זה אומר שטעיתם. אם היא אומרת משהו אחר, זה אומר שצדקתם, אז חכו עד שצריך להקיש על משהו ותקישו 1 (זה אומר שאתם רוצים להירשם עם המספר ממנו התקשרתם)". עוד כתבו בקהילה: "לפעמים לא מתקבלת הודעת sms שההטבה עודכנה אבל היא בכל זאת נטענה והיא תופיע באתר אורנג'". והמלצה נוספת: "אפשר לחייג 1010* ואחרי שמיעת מצב החשבון ללחוץ 1 ולשמוע אם ההטבה נקלטה".

 

אם יש לכם חבילת SMS, לא בטוח שזה ישתלם לכם

בפורום באתר פרש ייעץ תומר: "ניתן לנצל את ההטבה רק אחרי שניצלתם את ההודעות שקיימות בחבילה שכבר ברשותכם. כלומר אם יש לכם כבר חבילת הודעות, זה לא כל כך משתלם, אבל לא יכול להזיק. אל תתחילו לשלוח הרבה הודעות, כדי לנסות לגמור את החבילה, כי אם מועד החיוב שלכם אינו בתחילת החודש, אתם עלולים להישאר זמן מה ללא מכסת הודעות זמינה".

 

ואכן, לא כולם מוצאים את ההטבה אטרקטיבית. המשתמש UFONE בפוקט כתב: "לפני שנה זה היה מעניין מישהו. היום עם ווטסאפ, ווייבר, סקייפ, התחייבות + 1000-1300 SMS דקות זה מעניין כקליפת השום".

 

פרטנר אינה לבד ברמדאן, גם בפלאפון מציעים הטבות ללקוחות לכבוד החודש הזה - והן זמינות לכל הלקוחות. פלאפון פתחה את כל ערוצי הטלוויזיה בערבית לצפייה ללא תשלום וללא הגבלה למשך חודש, במכשירים התומכים בצפייה. בין הערוצים ניתן למצוא את ערוצי MBC, MBC DRAMA, ROTANA CINEMA, MELODY AFLAM, MBC3, CAIRO DRAMA ואחרים.

 

בערוצי ה-TV של פלאפון ניתן אף לצפות בסדרה של MBC "אל זעים", סדרת האנימציה הקומית "אל מסאקיל" ותוכנית הדת "אל תאביעיין". כל זאת בין 1 באוגוסט ל-1 בספטמבר, בערוצי ה-TV בערבית בפורטל פלאפון, ללא צורך בהרשמה וללא התחייבות.

 

מפרטנר נמסר בתגובה: "Orange מעניקה מעת לעת הטבות שונות לקהלים שונים. לרגל חודש הרמאדן, החברה מציעה לחוגגים הטבה לאיחולי חג שמח".

 

המידע לידיעה הגיע בדואר האדום

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
כמה ימים נמשכת חופשת עיד אל פיטר?
צילום: AP
מומלצים