שתף קטע נבחר

רבנים לראש הממשלה: "מחזקים את ידיך"

לצד הצטרפותם של חלקים בהנהגת הציונות הדתית למחאה, זוכה נתניהו לתמיכת רבנים מובילים - ובהם הרב דב ליאור - שמוחים "על הפגיעה בכבוד ראש ממשלתנו", ומציעים "לפתור את מצוקת הדיור על ידי בנייה מאסיבית ביו"ש"

סדקים ראשונים בסולידריות הטרייה: בעוד מועצת יש"ע, צעירי הציונות הדתית ותנועת "בני עקיבא" מצטרפים היום (ד') רשמית למחאת הדיור - שולח בית ההוראה לענייני ציבור בראשות הרב דב ליאור, מכתב תמיכה לראש הממשלה.

 

על "מכתב הרבנים" החדש חתומים, לצד רבה של קריית ארבע - הרב אליקים לבנון, הרב דוד חי הכהן ורבני ערים לצד ראשי ישיבות נוספים, הקוראים לראש הממשלה "לפתור את מצוקת הדיור על ידי בנייה מאסיבית ביו"ש".

 

הרבנים קובעים כי "המחאות האחרונות יש בהן גרעין של אמת, אולם לצערנו נשתרבב לתוכן גם נופך פוליטי של נגיחה ופגיעה בכבוד ראש ממשלתנו. אנו מוחים נמרצות נגד מגמה זו".

 

"לבנות במרחבי יהודה ושומרון"

נוכח הסערה שפרצה בעקבות אישור חוק הווד"לים מהבוקר, מאחלים הרבנים לראש הממשלה כי ה' "ייתן לך את הכוח והעוז והתבונה הנכונה לעמוד מול האתגרים הגדולים הניצבים בפני עמנו בתקופה קשה זו. אנו מחזקים את ידיך שתעמוד עם כל החוסן הלאומי של כולנו נגד כל הניסיונות לעקור אותנו מארצנו.

 

לרבנים יש אף עצה לראש הממשלה, כיצד לפתור את מצוקת הדיור: "על ידי בנייה מאסיבית על

אדמות מדינה במרחבי יהודה ושומרון. בנייה זו תוזיל את עלות הדירות באופן משמעותי, וגם תתרום לפיזור האוכלוסייה בכל מרחבי ארצנו".

 

מכתב הרבנים הנוכחי מגיע יממה אחרי מכתב רבנים אחר, שהביע תמיכה מוסרית והלכתית במחאת המתמחים, תוך קונצנזוס נדיר בין הרב דב ליאור, הרב יעקב אריאל, הרב חיים דרוקמן, והרב אהרון ליכטנשטיין, המייצגים זרמים שונים בציבור הדתי. "המציאות העגומה אינה מאפשרת לרופאי ישראל למלא אחר ייעודם", הם כתבו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב דב ליאור ורבני בית ההוראה
צילום: בית ההוראה לענייני ציבור
"מוחים על הפגיעה בראש הממשלה"
צילום: ירון ברנר
מומלצים