שתף קטע נבחר

צילום: ירון ברנר

פעילים: "ביבי, תתעורר לפני שמיליון ייצאו לרחוב"

אחרי ההאשמות על מפגיני ה"סושי והנרגילות" ועל ה"קיבוצניקים השמאלנים" ניכרים בליכוד גם קולות אחרים. "יובל הרג את העם, הביתה", אמר פעיל בכנס של מירי רגב. אלי ונונו, ממקימי המאהל בבית שמש: "ביבי צריך לשבת עם אנשי המחאה"

מבעד לרוח הזחוחה של "הסושי והנרגילות" ו"הקיבוצניקים השמאלנים" ניכרים גם קולות אחרים בליכוד, הקוראים לשנות את המדיניות החברתית-כלכלית של ראש הממשלה, בנימין נתניהו. כמה מהדוברים ומהפעילים שהגיעו אמש (יום ה') לכנס שארגנה ח"כ מירי רגב באור יהודה הביעו חשש מפני אבדן השלטון. אחד מהם אף אמר על שר האוצר: "יובל הרג את העם, הביתה. הוא לא בא מהעם, הוא בא מהפקולטה, מחיפה. כחלון הוא הפתרון".

 

מחאת האוהלים - כל הכתבות האחרונות ב-ynet

מדברים על המאבק - בפורום מחאת האוהלים

 

אלי ונונו, ממקימי מאהל בית שמש, אמר ל-ynet: "ביבי צריך להתעורר. שיישב לדבר עם האנשים האלה. אני מציע לביבי לא להמתין עד שמיליון איש יהיו ברחובות. שיישב כעת עם אנשי המחאה. הוא זה שצריך למצוא את הפתרונות לא אנשי המחאה - הוא המומחה. לא יכול להיות שהילדה שלי חיה איתי. זוג עם שני ילדים בבית. אין מצב כזה". ונונו אמר כי יעשה הכול "ללחוץ על ביבי כדי שיפעל".

 

ראש העיר בית שאן, ג'קי לוי, הזהיר: "בשבוע שעבר היו 150 אלף. עדיין לא נכנסו עיירות הפיתוח והחרדים. אם ייצאו, יהיו מיליון איש. התעוררו. אני לא מציע לומר שהמחאה היא של שמאלנים. אם לא נקשיב, נרד לאופוזיציה. הקרקע בוערת. הקוטג' זה רק סימפטום. כשאנו בשלטון זה נעים וכיף. שלא נסתנוור ונאבד הקשר עם האנשים למטה".

  

ח"כ מירי רגב אמרה לפעילים: "הימים ימי חשבון נפש. מבחן לחוסנו של הליכוד. זה מפגש חירום של המחנה החברתי. באנו כולנו לומר שיש לנו הכוח לשנות. כמה אירוני שבימים של זכרון חורבן הבית, המחאה רוצה לשמור על הבית. המחאה רוצה להפסיק את החזירות. לליכוד הזדמנות היסטורית לתקן העוול. אני שמחה על כך".

 

יעקב יהושע, אחד הפעילים שהגיעו לכינוס, סבור שאי אפשר לצבוע את המחאה בגוונים פוליטיים: "אני חושב שזה לא פוליטי בכלל, הילדים שלי והנכדים באים אלי כל הזמן. הם לא גומרים את החודש. זה לא היום, לא שנתיים. כבר חמש שנים בצורה כזו. אי אפשר ככה. הילד שלי כבר מתגרש והילדה שלי עוד מעט מתגרשת. זה קשה מאוד. אפשר לשנות. צריך לעשות שינוי חברתי".

 

עו"ד פנחס דלויה, יו"ר סניף עומר בדרום, סבור שלליכוד יש את הכלים לבצע שינוי: "אני חושב שהליכוד הוא המפלגה הכי רגישה לאזרחים. לא פותרים בעיות ביום אחד. נכון צריך לתת העדפות חברתיות אבל הכל בשכל, ובראש ובראשונה לדעתי צריך לתת לדור הצעיר שמסיים צבא, כדי שיקימו בית בישראל ולא לתת 2 מיליון שקל הטבה לבית בירקון. אנחנו הליכודניקים יודעים מה זה מחסור, באים מהמעברות ומהשכונות ומלמטה. אנחנו יודעים מה זה מחסור כי גדלנו במשפחות מרובות ילדים".

 

אחד הפעילים הסביר בנימה אופטימית, מבחינתו, שהמחאה דווקא "מתחילה לאבד את המומנטום שלה, כי נכנסים פה הרבה גופים שמאלנים ומממנים את העסק הזה". מוטי גידלין מארגון נכי צה"ל סבור שהמחאה לא תפיל את הליכוד: "ביבי יפתור את הבעיה. ביבי ייטיב עם העם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חיוכים וקולות של דאגה בכנס של ח"כ מירי רגב
צילום: מוטי קמחי
תמיכה מסויגת בנתניהו
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים