שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  הבמה שלו: כך ניצח עדי טלמור על הפרידה מעצמו

  הודעה מוכנה מראש על מותו, מעטפה שהוכנה למסירה ל-ynet, תמונות והנחיות לקיום טקס אזכרה אלטרנטיבי. כך ניהל עדי טלמור את הסיקור התקשורתי של מותו. במכתב הפרידה כתב: "איזה אושר: שתיית כוסית רעל ו... שינה לנצח"

  שק גדול של מכתבים הביא היום (ב') לפני הצהריים אחיינו של עדי טלמור אל אולפני התחנה. על השק נכתב "תודה ולהתראות". אחיו של טלמור, יצחק נובמבר, לקח את השק אל משרדו של מפקד גלי צה"ל, יצחק טוניק. בשק, נמצאו מכתבים שונים אל כלי התקשורת, ובהם ynet.

   

  עוד על מותו של עדי טלמור :


  מעטפת הפרידה של עדי טלמור (צילום רפרודוקציה: ירון ברנר)

   

  עם ההודעה על מותו של עדי טלמור, פנה מפקד התחנה אל שגרירות ישראל בשווייץ, שם סייע לטלמור הארגון "דיגניטאס" בהמתת חסד. לאחר שווידא טוניק כי אכן הידיעה על מותו של טלמור נכונה, החליט באופן מיידי כי מעתה "יתנהלו השידורים על פי בקשתו", כלומר על פי המכתבים שהשאיר אחריו.


  ההודעה הרשמית לגלי צה"ל

   

  בין המכתבים בשק שהשאיר עדי טלמור, נכללו ההודעה על מותו, מכתב למכריו ומוקיריו, ערך הוויקיפדיה המודפס של ארגון "דיגניטאס", תמונה אחרונה שלו, מילות השיר "אחרי מותי" של ביאליק, קטע וידאו ארכיוני שביקש לפרסם (ואותו תוכלו למצוא בהמשך הכתבה).

   

  במכתב שכתב לעובדי וחיילי גלי צה"ל, ביקש טלמור לקיים טקס אזכרה מיוחד לכבודו בחמישי הקרוב, ב-18:00, על חוף ימה של תל-אביב, המקום האהוב עליו, לדבריו.

  "אני מזמין אתכם להיפרד ממני שם, לקראת שקיעה, נאמר ביום חמישי שלאחר פרסום דבר מותי. גופי לא יהיה עוד שם, אבל אולי נשמתי", כתב טלמור.

   

  "אפשר להדליק נרות נשמה, לקרוא פרקי תהילים, ואם מותר, גם לתקוע בשופר, להניח פרח או שניים (אני אוהב את פרחי גן-עדן, או משהו כזה), לשיר ולנגן בגיטרה, כל מה שעולה על הדעת. גם אשאיר לגלגלצ רשימת שירים שאהבתי בימי חיי, להשמיע בשבת שאחרי מותי בצהרי 'סוף שבוע רגוע'". מפקד גלי צה"ל אמר כי קיבל את בקשתו, והודיע כך ייעשה.

   

  משדר מיוחד לזכרו בגלגלצ

  במכתב לדלית עופר, מנהלת גלגלצ, ביקש לשדר תוכנית מיוחדת של שירים שאהב בצהרי שבת, במסגרת רצועת השידור "סוף שבוע רגוע", עם שדרנים שאהב, כאשר שיר הפתיחה יהיה "לראות את האור" של אפרת גוש, שיר שהושמע גם במשדר המיוחד בהגשת יעל דן היום (ב') בו הוקרא לראשונה דבר מותו.


  מכתב הפרידה המלא

   

  לבקשתו, המשדר ייפתח במילים הבאות: "באופן נדיר, אלו חלק מהשירים שאהבתי, תחושות ורגשות לאורך שנים. זו פרידה ממני, מכם ומהעולם. תיהנו, ובאהבה".

   

  צפו: קטע הווידאו שביקש עדי טלמור לפרסם

   

  כאמור, טלמור ציטט במכתבו חלק משירו של חיים נחמן ביאליק, "אחרי מותי":

   

  אַחֲרֵי מוֹתִי סִפְדוּ כָּכָה לִי:

  "הָיָה אִישׁ - וּרְאוּ: אֵינֶנּוּ עוֹד;

  קדֶם זְמַנּוֹ מֵת הָאִישׁ הַזֶה,

  וְשִירַת חַיָיו בְאֶמְצַע נִפְסְקָה;

  וְצַר! עוֹד מִזְמוֹר אֶחָד הָיָה-לּוֹ -

  וְהִנֵה אָבַד הַמִזְמוֹר לָעַד,

  אָבַד לָעַד!


  הצילום האחרון

   

  במכתב ששלח טלמור למערכת ynet, כתב במה שהגדיר בכתב יד כ"תמצית העניין" את ההודעה על מותו, שנמסרה כלשונה במהדורות החדשות של גלי צה"ל אורך היום.

  בכתב יד הוסיף את מקום ומועד מותו, יום שישי 5.8 בסמוך לציריך. לצד ההודעה שכתב, ביקש טלמור: "נא לא לשנות את הנוסח הנוכחי. ובוודאי שלא לשנות את הביטוי סרטן בביטויים אחרים כמו מחלה קשה ודומיהם. סרטן הוא סרטן הוא סרטן. נקודה. תודה, עדי".

   

  אחרית דבר, מובאת כאן כפי שהופיעה במכתבו של טלמור:

  היום, 7 ביולי 2011 זכיתי בהקלה גדולה. אנשי דיגניטאס בשווייץ הודיעו לי, לאחר שעיינו במסמכים הרפואיים ששלחתי להם, כי נמצאתי ראוי לסיוע שלהם למות. איזה אושר: לא עוד לבטים ומחשבות כיצד להרוג את עצמי... בתלייה? טביעה?

   קפיצה מראש בניין גבוה? או כל דבר דומה אחר שאין לי אומץ לעשות? עכשיו זה פשוט וברור: שתיית כוסית רעל ו... שינה לנצח. רק נחוצות עוד שתי פגישות בשווייץ עם הרופא שיעניק את המרשם הגואל, ושליחת עוד כמה מסמכים וכסף... וזהו.

   

  סוף דבר. אם הכל יתבצע כמתוכנן, גופתי תישרף ואפרי יונח בכד אשר יצלול למעמקי אגם ציריך לעולמי עד. מה רע? המועד המתוכנן לביצוע: אמצע חודש אוגוסט הקרוב, עם אפשרות לדחייה, עוד לפני שיתעצמו הכאבים ויגדלו הסבל והייסורים שמהם אני סובל כבר עכשיו, וחלילה אגיע למצב בו לא אוכל מסיבות פיזיות לטוס לשווייץ ולהוציא לפועל את ההוצאה להורג שלי, כאשר התחליף הנורא הוא גסיסה איטית ומלאת ייסורים וכאב. עדי.

   

  בהכנת הכתבה השתתפה לירון סיני

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עדי טלמור. פרידה מתוכננת
  צילום: תמר אלמכיאס
  לאתר ההטבות
  מומלצים