שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  עדי טלמור בחר: השירים שביקש שיושמעו לזכרו
  בין הרשימות המפורטות שהותיר אחריו השדרן בלכתו, רשימת שירים שביקש שתושמע לזכרו בסוף השבוע בגלגלצ. דלית עופר, מנהלת גלגלצ וקולגה לשעבר: "אנחנו עושים את זה באהבה. קל יותר לדעת שמגשימים משהו שהוא רצה"

  הקריין והעורך עדי טלמור שהלך לעולמו, השאיר את חבריו בגלי צה"ל בהלם כאשר אלה גילו שקית מכתבים גדולה המיועדת לתקשורת ובה הוראות איך לסקר את מותו. השקית הובאה אתמול (ב') לפני הצהריים על ידי אחיינו של טלמור אל אולפני התחנה. על השקית נכתב "תודה ולהתראות".

   

  עוד על מותו של עדי טלמור :

   

  אחיו של טלמור, יצחק נובמבר, לקח את השקית אל משרדו של מפקד גלי צה"ל, יצחק טוניק. בשקית נמצאו מכתבים שונים אל כלי התקשורת, ובהם ynet. בין המכתבים השונים גם הושארה רשימת שירים עבור מנהלת גלגלצ, דלית עופר. הרשימה הורכבה משירים שטלמור ביקש לנגן בתחנה לזכרו בסוף השבוע הקרוב. בכתב ידו הוא כתב כי הוא מעוניין שהשירים ישודרו בשבת בצהריים, בתוכנית בהנחייתן של אורלי יניב או רומי נוימרק.


  רשימת השירים המצמררת והמפורטת שהשאיר טלמור (צילום: אמיר לוי)

   

  כפי שביקש, כך יהיה, בשבת, ב-14:00 בצהריים, תנחה נוימרק בגלגלצ (יניב שוהה בחו"ל) שעתיים עם השירים שהכתיב טלמור.

   

  הרשימה המצמררת נפתחת בשירה של אפרת גוש, "לראות את האור", שאותו גם ציטט על הנייר טלמור בכתב ידו: "אומרים, השמיים כחולים מעלינו, מלאים באורות, אולי יום אחד אוכל גם אני לראות... לראות...".

   

  הרשימה מסתיימת בגירסתו של אלביס פרסלי לשיר "My Way" המפורסם של פרנק סינטרה. השיר המפורסם נפתח במילים: "עכשיו, כשהסוף קרב, ואני עומד בפני המסך האחרון".

   

  "אף אחד לא עשה כזה דבר בעבר. זה שוק. מזעזע", אומרת מנהלת גלגלצ דלית עופר ל-ynet. עופר, שהתחילה את דרכה בגלי צה"ל כמפיקה ביומן, עבדה רבות עם טלמור, "על המעטפה שלי כתוב היה 'לידי דלית עופר' עם הטלפון שלי. נכתב 'יעד לשידור' עם קו למטה ו'צהריי שבת'. הוא כתב צהריי עם שני י', כמו שקריינים כותבים לעצמם בכדי להגות את המילה נכון.

   

  לבקשתו של טלמור: השיר "Perfect Day" של לו ריד, בביצוע אמנים שונים

   

  "אני מסתכלת על זה וזה עושה צמרמורות", הוסיפה עופר, "בחיים לא היה לי יום כמו אתמול. אתה פשוט לא יודע מה לעשות. אבל עדי הוא זה שאומר לנו: 'אוקיי, תתעשתו ועכשיו תעבדו, ככה אני רוצה' ואנחנו מצדיעים ועושים את זה באהבה.

   

  עוד מרשימת הבקשות של טלמור: ברברה סטרייסנד שרה "אבינו מלכנו"

   

  "לא סתם הוא ביקש את צהרי שבת", מוסיפה עופר, "הוא היה מגיש קבוע של מבזקים בשבתות והוא גם תמיד פירגן לגלגלצ. היינו מדברים הרבה על מוזיקה ועל שירים. השבת היא חלק מהפסקול, בטח למאזיני גלגלצ, שמאזינים בסוף השבוע ורגילים לשמוע את עדי. אנחנו עושים את זה באהבה וכולם מוזמנים לשמוע.

   

   

  עוד ברשימה: סקסטה בשיר "הדודאים נתנו ריחם"

   

  "אחרי שאתה מתעשת ואתה נזכר בו", סיכמה עופר, "אתה אומר לעצמך: 'זה כל כך עדי' וקל לך יותר שאתה מגשים משהו שהוא רצה, שאתה חלק מהאנשים שמגשמים את החלום שלו למות כמו שהוא בחר. באופן אישי זו תחושה של התרגשות גדולה וסוג של התעלות לכבודו".

   

  ביצועה של צילה דגן ל"וידוי" של אלכסנדר פן

   

  הרשימה כוללת 30 שירים. כאמור, חלקם יושמעו בספיישל שיתקיים בשבת הקרובה וחלקם הועברו לשדרן שמעון פרנס שכן הם מתאימים לאופי השידור שלו. בנוסף, כוללת הרשימה שירים כמו "יסמין" של הפיל הכחול, ביצועו של יהודה סעדו לשירו של שלמה ארצי "שדות של אירוסים", "כמו צמח בר" של סי היימן, ו-"The Show Must Go On" של "קווין".  

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עדי טלמור. רשימה מפורטת
  צילום: תמר אלמכיאס
  דלית עופר. "אנחנו מצדיעים לו"
  צילום: גל חרמוני
  לאתר ההטבות
  מומלצים