שתף קטע נבחר

איש גלי צה"ל עדי טלמור הלך לעולמו

עדי טלמור, מוותיקי התחנה הצבאית ובכירי הקריינים, בחר לסיים את חייו בגיל 58, לאחר שהתגלה בגופו גידול סרטני: "לא נשלם, אבל תם", כתב במכתב שהשאיר

עורך ומגיש מהדורות החדשות בגלי צה"ל, עדי טלמור, בחר לסיים את חייו בסוף השבוע (ו') סמוך לעיר ציריך שבשווייץ. טלמור, בן 58 במותו, נאבק בחודשים האחרונים במחלת הסרטן, פרט שאיש מקרוביו, כולל אחיו, לא ידע. לבקשתו ובסיוע ארגון "דיגניטס", גופתו נשרפה.

 

עוד על מותו של עדי טלמור :

"אנו מצטערים להודיע על מותו של איש גלי צה"ל, חברינו העורך והמגיש עדי טלמור", אמרה יעל דן בשידור חי. "הוא בחר לסיים את חייו בסיוע אנשי ארגון שוויצרי שמסייעים לחולים חשוכי מרפא לסיים את חייהם. לאחר שהתברר לו לפני כמה חודשים שהוא חולה בסרטן שלא ניתן לריפוי. במכתב הפרידה הוא כתב: '58 שנים התנהלו חיי בנעימים ועל מי מנוחות עד שכאבים עזים בצלע החזה הכניעו אותי. לא נשלם אבל תם.


עדי טלמור. בחר לסיים את חייו בשווייץ (צילום: תמר אלמכיאס)

 

"תחנות הבריאות טחנו מהר והכריעו את הדין. סרטן קטלני מפושט בריאה הימנית. רק עוד כמה חודשי חיים. נקודה. מה לי כי אלין", כותב עדי טלמור. "נהניתי כמעט בכל רגע בחיי הלא קצרים. אני מודה לכל מי שהרעיפו עלי חיבה ואהבה, והיו לא מעט כאלה רבים סביבי שחיבבתי ואהבתי עד מאוד. תודה לכם על הכל".

 

טלמור, נולד ב-1953 בשם יהודה ראובן נובמבר. עם הגעתו לגיל שירות צבאי, ניסה להתקבל לתחנה הצבאית אך ללא הצלחה. את שירותו הסדיר העביר בחיל האוויר, ורק בגיל 27 החל את הקריירה הרדיופונית שלו בתחנה כאזרח עובד צה"ל. בתחילת דרכו זכה לפרסום כמבזקן בתוכנית "ערב חדש" בטלוויזיה החינוכית בשנים 1982-1992, ובהמשך נודע כאחד מאנשי החדשות הבולטים של התחנה הצבאית. לאורך כל השנים הקפיד טלמור להישאר מאחורי הקלעים וסירב לשתף את הציבור בחייו הפרטיים.

 

"הוא היה איש בודד כל חייו, וכך הוא סיים את חייו", אמר יצחק נובמבר, אחיו של עדי טלמור, בשידור מיוחד בגלי צה"ל. "אני מקווה שכולנו נכבד את הבקשה שלו". מגישת גלי צה"ל, יעל דן, כינתה את טלמור "אייקון". טלמור הותיר אחריו רשימת שירים שביקש שיושמעו בתחנה הצבאית, בהם "לראות את האור" של אפרת גוש, "שום דבר לא יפגע בי" של כנסיית השכל ו"Perfect Day" של לו ריד. טלמור ביקש להוריש את כל רכושו, כולל תכשיטים יקרי ערך, למטפלת של אמו, לאה נובמבר.

 

מפקד גל"צ, יצחק טוניק, אמר היום: "תדהמה וצער אחזו בכל אנשי גלי צה"ל כאשר נודע להם על המקרה המצער. עדי הסתיר את דבר מחלתו עד הרגע האחרון, כולנו המומים ונדהמים. עדי עבד בגלי צה"ל 33 שנים ובמהלכן הפך לאחד הסמלים היותר מוכרים של התחנה כעורך ומגיש חדשות בעל אופי וצבע מאוד מיוחדים, איש יסודי ודקדקן".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לאתר ההטבות
מומלצים