שתף קטע נבחר

עיני לפרי גליל: לא מכיר בפיטורי העובדים

הנהלת המפעל בחצור הגלילית שלחה ל-58 עובדים מכתבי פיטורים, יו"ר ההסתדרות הורה להם להחזיר את המכתבים ולהמשיך לעבוד כרגיל. עיני: "אין שום סיבה לפטר את העובדים האלה. אם ההנהלה רוצה עזרה מול העירייה, נמצא פתרון"

פרסום ראשון: עופר עיני עושה שרירים מול הנהלת ויטה פרי גליל. יו"ר ההסתדרות הודיע הבוקר (ד') ליו"ר ההסתדרות בגליל העליון, וליו"ר ועד העובדים של המפעל בחצור הגלילית, כי ההסתדרות כלל אינה מכירה בפיטורי 58 העובדים, שהנהלת המפעל פתחה בהם השבוע, ואינה משתפת פעולה עם התהליך.

 

 

עיני הורה לעובדים להחזיר את מכתבי הפיטורים להנהלה ולהמשיך לעבוד כרגיל, ולוועד לסרב לקיים כל דיון עם ההנהלה על הפיטורים.

 

הנהלת המפעל הגלילי מקבוצת פרי גליל שלחה אתמול מכתבי פיטורים ל-58 עובדים, כשלושה שבועות לאחר שהודיעה כי בכוונתה להעביר את כל הייצור במפעל מחצור הגלילית למפעל אחר של הקבוצה בראש הנקרה, מה שיגרור פיטורי יותר מ-100 עובדים. זאת, עקב מחלוקת עם העירייה והממשלה על מענקים שהמפעל אמור לקבל וקנס שהוא אמור לשלם.

 

אלא שההסכם הקיבוצי במפעל מחייב את ההנהלה לקיים התייעצות עם הוועד על השמות שייכנסו לרשימת המפוטרים. ההסכם אינו מציין מה אמור לקרות אם הוועד יסרב לקיים דיון כזה, ועיני יוצר פה, איפוא, ביודעין, תסבוכת משפטית שתחייב את הההנהלה להיכנס לדיונים ארוכים בבית הדין לעבודה - או להתקפל.

 

"העובדים - שעיר לעזאזל" 

"אין שום סיבה לפטר את העובדים האלה", אומר עיני ל-ynet. "הם שעיר לעזאזל, הם נפלו לתוך מחלוקת לגיטימית בין ההנהלה לרשויות שהם לא אשמים בה ולא קשורים אליה. אני לא אתן שיפטרו אותם, תשכחו מזה. אם ההנהלה רוצה שאעזור לה לסדר את העניינים מול העירייה והממשלה, שיסמכו עלי - נמצא פתרון".

 

חברים בוועד אמרו כבר לפני שבועיים כי שהצהרת ההנהלה על הפיטורים היא פעולת "תחזיקו אותי" מול הרשויות, אך בהנהלה הכחישו ואמרו כי מדובר בפיטורי התייעלות שנובעים מכך שהמחלוקות עם העירייה והממשלה הפכו את יוקר העבודה בחצור הגלילית לבלתי אפשרי. 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנת עובדי ויטה פרי גליל
צילום: אביהו שפירא
יו"ר ההסתדרות, עופר עיני
צילום: גיל יוחנן
מומלצים