שתף קטע נבחר

המשפחה עברה לאוהל - עם כל תכולת הדירה. צפו

המצוקה הכלכלית הכריעה את שלומית ושרון אלימלך מרעננה והם עברו לגור במאהל עם ילדיהם הקטנים: "נשלח את הילדה מהאוהל לכיתה א', אבל אנחנו עדיין לא יודעים לאיזה בית ספר"

מהבית לאוהל - עם כל תכולת הדירה. אם אתם מחפשים את שרון אלימלך, אשתו שלומית ושני ילדיהם הקטנים - הכתובת החדשה שלהם היא רחבת יד לבנים ברעננה, המאהל. משפחת אלימלך, שלא מצאה דירה במחיר סביר, העבירה בעזרת מובילים את כל תכולת הדירה - הישר למאהל בשרון.

 

צפו במובילים מעבירים את תכולת הדירה לאוהל:

 

"עברנו לאוהל מחוסר ברירה. כל דירה שראינו רצו מינימום חמשת אלפים שקלים, ולא מדובר על דירות פאר", סיפר שרון אלימלך. שרון, עובד עירייה בן 34, משתכר כ-4,700 שקלים - סכום נמוך משכר הדירה הנדרש. אשתו, בת 31, לא עובדת בחודשים האחרונים.

 

מחאת האוהלים - בעמוד המיוחד של ynet

 

משפחת אלימלך התגוררה עד כה בשכירות, ולאחרונה קיבלה הוראה לפנות את הדירה. "אנחנו לא עצלנים, אבל פשוט אין לנו כסף לשכירות", הם אומרים. "את הילדה נשלח מהאוהל לכיתה א', רק שאנחנו עוד לא יודעים לאן היא תשובץ כי אזור המגורים שלנו השתנה".


משפחת אלימלך עם ציודם האישי. "לא נותרה לנו ברירה" (צילום: עידו ארז)

 

לדברי השניים, מחירי השכירות הגבוהים הכריעו את הכף לטובת מעבר לאוהל. את הציוד שהיה בדירה, כולל הצעצועים וכלי המטבח, הם הביאו למקום מגוריהם החדש בהובלה. "אנחנו פשוט לא עומדים במחירי השכירות היקרים. חיפשנו דירה אחרת אבל לא מצאנו, כי המחירים מאוד גבוהים", אומר שרון. "אין לנו אפילו איפה לשים את הרכוש שלנו".

 

"חלק מהדירות נראו כמו חירבה, האוהל עדיף"

במאהל אליו עברו לגור מתגוררות עוד כ-30 משפחות, שמוחות על מחירי הדיור. העירייה תורמת את חלקה בחשמל ובמים, ועוברי אורח מכבדים במזון.

 

''לנו ולילדים לא קל לגור ככה. יש חבורות נערים שמגיעים בלילה לאזור המאהל ומרעישים. אי אפשר לישון וקשה יותר לקום בבוקר לעבודה", אמר האב שרון. "כל הזמן אנחנו בפחד שיקרה משהו לילדים כי הכביש קרוב וסואן. היינו מעדיפים לגור בדירה ולא באוהל, אבל זה המצב כרגע".

 

"כמעט בכל דירה שראינו ברעננה רצו מינימום חמשת אלפים שקלים", הוסיף האב המתוסכל. "האחרות נראו לנו כמו חירבה, ואם כבר אז אנחנו מעדיפים את האוהל. זה מתסכל ששנינו עובדים ולא מצליחים לשכור דירה נורמלית ולחיות את החיים שלנו ושל ילדינו בכבוד". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משפחת אלימלך במשכנם החדש. "הרעש מקשה לישון בלילה"
צילום: עידו ארז
מומלצים