שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הדלת נראית רע? הלבישו אותה מחדש

  כשהדלת מתיישנת ומתבלה, אפשר להחליף את המשקוף, אבל אז גם נכנסים להוצאות כספיות גבוהות. במקום זאת אפשר להחליף את הכיסוי הדקורטיבי שלו, ולהעניק לדלת ציביון ומראה חדשים לחלוטין. כך עושים זאת נכון

  אחת מהדלתות הפנימיות של הבית התיישנה והתבלתה? הצבע מתקלף בדפנות? אפשר להחליף את המשקוף, אבל זה יקר. אז מה עושים? נפגשנו עם השיפוצניקיות ולמדנו מהן כיצד ניתן להחליף את ההלבשה החיצונית בלבד, כלומר את הכיסוי הדקורטיבי של המשקוף, וכך לחסוך בהוצאות ולשדרג את מראה הדלת באופן משמעותי.

   

  השיפוצניקיות מסבירות, כי דלת פנימית סטנדרטית מורכבת ממספר חלקים:

   

  • כנף הדלת – חלק הדלת הנפתח ונסגר על מנת לאפשר כניסה לחדר.
  • משקוף – חלק הדלת המחבר בין כנף הדלת לבין הקיר. המשקוף מורכב על הקיר ואליו מחוברים צירי הדלת.
  • הלבשה (או שלעבניה) – כיסוי דקורטיבי של משקוף הדלת. מחובר במסמרים או בדבק אל הקיר.

   

  הכלים והחומרים בהם יש להשתמש כדי להחליף את ההלבשה הם: מברג שטוח עם ראש רחב או איזמל, פטיש, מסור, הלבשה - עבור דלת סטנדרטית שתי הלבשות בגובה 2.1 מטר, והלבשה אחת בגובה 1 מטר, אקדח סיליקון וסיליקון.

   

  החלפת הלבשה לדלת: כך תעשו זאת

  בשוק קיימים מספר סוגים של הלבשות לדלת. אם יש קו תקשורת העובר סביב הדלת, מומלץ לבחור הלבשה שיש בה תעלה להעברת חוטים. במקרה כזה, מומלץ להיעזר באדם נוסף להתקנה

   

  בשלב ראשון יש לפרק את הלבשת הדלת מהקיר. אם יש קו תקשורת סביב הדלת, יש להוציא אותו בטרם הוצאת ההלבשה. ההלבשה לרוב מחוברת לקיר על ידי מסמרים או דבק כגון סיליקון או סיקה פלקס. יש להכניס מברג ישר רחב או איזמל בין ההלבשה לבין הקיר ולהכות עליו קלות, בשלב הזה ההלבשה אמורה להתנתק מהקיר.

   

  בשלב הבא יש למדוד את גובה הפתח ולסמן על ההלבשה. לגובה יש להוסיף את רוחב ההלבשה לנסמן נקודה שנייה. כעת יש לחתך את ההלבשה באלכסון בין שתי הנקודות בעזרת מסור, ולחזור על הפעולה באופן דומה גם בצידה השני של הדלת ובחלקה העליון.

   

  כעת יש לשים סיליקון במספר נקודות לאורך ההלבשה משני צידי התעלה, בחלקה האחורי. גם כאשר אין תעלה, כדאי לשים את נקודות הסיליקון בשני צידי ההלבשה על מנת לאפשר הסרה נוחה במקרה הצורך. אם יש קו תקשורת מסביב לדלת, הכניסו אותו לתוך התעלה.

   

  בשלב הבא יש להצמיד את ההלבשה למשקוף ולקיר בחוזקה, ולהדק אותה בעזרת נייר דבק, עדיף שמיועד לצביעה על מנת שלא לפגוע בצבע של הקיר. לבסוף יש לחזור על הפעולה בצד השני של הדלת ומעלי. אחרי 24 שעות ניתן להסיר את נייר הדבק וזהו - הלת מקבלת מראה חדש. בהצלחה.

   

  סייעו בהכנת הידיעה מיכל יקל ורות פלמון, השיפוצניקיות – שיפוץ שיש לו אמא .

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רותם מלנקי
  כשהדלת מתבלךה - כך זה נראה
  צילום: רותם מלנקי
  החלפת הלבשה -
  צילום: רותם מלנקי
  מומלצים