שתף קטע נבחר

אנשי מחאת הקוטג' הפגינו מול בית נוחי דנקנר

המפגינים קראו לבעלים של שופרסל להוריד מחירים. שוטרים ניסו למנוע מילדה בת 7 לשלשל פתק בתיבה בו כתבה: 'אני מבקשת ממך שתוריד את המחירים, כדי שגם עניים יוכלו לקנות אוכל'. מנהיג המחאה איציק אלרוב: "הגענו לבית של עפרה שטראוס, ונגיע גם לבתי אחרים"

משמרת מחאה של אנשי מחאת הקוטג' התכנסה אחר הצהריים (ה') מול ביתו של נוחי דנקנר בהרצליה פיתוח. "הגענו לבית של עפרה שטראוס בעבר, היום אנחנו אצל דנקנר, ונגיע גם לאחראים אחרים ליוקר המחיה", אמר ל-ynet איציק אלרוב, ממנהיגי המחאה.

צילום: עידו ארז

 

 

דנקנר הוא בעל השליטה בשופרסל, והמפגינים מוחים על עליית מחירי מוצרי החלב. לפני כשבועיים הקימו אוהלים מול ביתה של עפרה שטראוס בצהלה. היום התאספו כמה עשרות מפגינים מול ביתו של דנקנר, כשהם מחזיקים שלטים שעליהם נכתב: "תוריד את המחירים, אנו מבקשים הלוואה בתנאים נוחים לקניות בסופר". מספר שוטרים הגיעו למקום.

 

 "אמרנו לשוטרים שלא באנו לשרוף לו את הבית, באנו להעביר מסר", הסביר אלרוב, "אנו פונים בבקשה לנוחי דנקנר, הבעלים של רשת השיווק הגדולה ביותר בישראל, שופרסל - לפני מספר שבועות אמרת שאפשר להוריד את מחירי עשרות מוצרי מזון בכ-20%-30%. אנו מצפים שתפעל כדי שזה יקרה".

  

תפסיקו לחלוב אותנו לפני שהציבור יכריח אתכם

השוטרים התעמתו עם ילדה שביקשה לשלשל פתק לתיבת הדואר של דנקנר. היתה זאת ביתו של יעקב לבי, שהגיע למקום עם שלושת ילדיו, אחת מהן היא יסכה בת ה-7.  

צילום: עידו ארז

 

 

לבי סיפר ל-ynet: "בדרך לכאן סיפרתי לילדים מה המטרות שלנו. אנחנו באים להגיד לאדם מאוד עשיר להוריד את המחירים כדי שגם אנחנו נוכל לקנות מזון. הילדה ראתה שמישהו שם מכתב בתיבה בבית הסמוך, ושאלתי אותה אם היא רוצה גם. לקחנו דף ועט והיא כתבה לדנקנר "קוראים לי יסכה אני מבקשת ממך שתוריד את המחירים, כדי שגם עניים יוכלו לקנות אוכל'.

 

"כשניגשנו להכניס את הפתק לתיבה, שוטר מנע מאיתנו מלהתקרב לבית. שוטרים לא ישמרו על ביתו של אדם רגיל, אבל ברגע שזה נוחי דקנר, יש לו זכויות יתר, והמשטרה עומדת ליד הבית שלו. אנחנו אזרחים שומרי חוק וכנראה שילדה קטנה מאיימת על האדם הכי חזק במדינה.

 

"בסוף התירו לנו להתקרב לתיבה ולהניח בה את הפתק. אני כהורה מחנך הבנתי שעשיתי פה משהו מאוד גדול. מאבק כדי שכל החברים והחברות שלה יוכלו לקנות אוכל בכבוד".

 

אתה חש שזו הדרך - להתחנן בפני אדם עשיר, במקום לדרוש מהמדינה מה שמגיע לך כאזרח - שתכפה הורדת מחירים?

 

"דנקנר הצהיר שאפשר להוריד מחירים בעשרות אחוזים. אם אפשר - תעשה את זה. די עם הרווחים החזיריים. המסר שלנו לכל הקליקה של הטייקונים הוא: תפסיקו לחלוב אותנו ולהרוויח על חשבונינו. תפסיקו את זה לפני שהציבור יכריח אתכם לעשות את זה".

 

המשטרה אפשרה למוחים להפגין בשקט, ולאחר שבמקום התאספו יותר מ-50 איש הם פוזרו. "בכוונה לא פרסמנו את דבר המחאה בפייסבוק", הסביר איציק אלרוב. "לא רצינו אירוע המוני. זה בא להעביר את המסר בצורה חדה, ברורה ונקודתית  - אנו מחפשים הורדת מחירים ולא מחפשים התלהמות. דנקנר הוא מוביל גם בשוק התקשורת וגם בשוק המזון, וגם במלט, והוא יכול להיות חלוץ בתחום הורדת מחירי המזון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
"מבקשים הלוואה לקנייה בשופרסל". נוחי דנקנר
צילום: ורדי כהנא
השוטרים. מגנים על הציבור או על בעלי ההון?
צילום: עידו ארז
מומלצים