שתף קטע נבחר

ישראל ביתנו: המוחים מתנהלים כמו הפלסטינים

בישיבה המיוחדת של ועדת הכספים עם ראש הממשלה, חברת הכנסת פאינה קירשנבאום ביקשה מנתניהו לגבש חזית ברורה מול ראשי מחאת האוהלים, כי "הדברים לא מגובשים, אז בכל פעם מתעוררות מצדם דרישות חדשות"

בזמן שנתניהו סופג אש מהרחוב, ישראל ביתנו ממשיכה במאבק שלה ודורשת מראש הממשלה לשנות מדיניות - בכיוון אחר. חברת הכנסת פאינה קירשנבאום אמרה היום (ב') שהצוות שהוקם כדי להידבר עם מובילי מחאת האוהלים אינו ראוי, וטענה שהתנהלות ראשי המאבק מזכירה לה את הפלסטינים.

 

מחאת האוהלים - כל העדכונים ב-ynet

 

עוד בערוץ החדשות :

 

קירשנבאום הביעה בישיבת ועדת הכספים עם ראש הממשלה התנגדות להרכב "צוות רוטשילד" בראשות פרופ' מנואל טרכטנברג.

 

"אני זוכרת את טרכטנברג מוועדת ויסקונסין (הוועדה שהגישה המלצות לשינויים חברתיים-כלכליים ב-2007), ולא אהבתי גם את המסקנות שלהם. אני ממליצה לך לקחת את התוכנית של ישראל ביתנו, שכבר מגובשת", היא אמרה לראש הממשלה.


קירשנבאום וליברמן. "התוכנית כבר מגובשת" (צילום: נועם מושקוביץ) 

 

קירשנבאום גם מתחה ביקורת על כך ש"יש פקידים בוועדה שהביאו אותנו למצב של היום", בהתייחס לנוכחותם בצוות של בכירים במשרדי ממשלה שאחראים למדיניות הכלכלית-חברתית.

 

חברת הכנסת הדגישה שהיא מזדהה עם המפגינים, אבל ציינה ש"הדרישות שלהם לא מגובשות. אם לא תהיה תוכנית מגובשת מצדנו, הם יבואו בכל פעם עם דרישות חדשות. זה מזכיר לי את המשא ומתן עם הפלסטינים - בגלל שהדברים לא מגובשים, כל פעם מתעוררות מצדם דרישות חדשות".

 

בדיון עצמו, הודה נתניהו כי "ישראלים מתקשים לגמור את החודש והפערים בחברה גדלים" הוא הבטיח לפתור את הבעיות שעולות על סדר יום "לא בתוך ימים, אלא בתוך שבועות", כדבריו. "בסיס המצוקה שדחף את המפגינים לאוהלים זה המונופול הממשלתי על 90% מקרקעות המדינה. המונופול הזה הוא כמו סיר בישול עם מכסה על האש. מה שיוצא ממנו זה טפטופים בלבד".

 

בסיום דבריו, אמר ראש הממשלה כי אנחנו עומדים מול טלטלה עולמית אחרי שארה"ב ומדינות אירופה חיו מעבר ליכולת שלהן באמצעות כלכלת מינוף והלוואות. "בנוסף לבעיות העולמיות יש לישראל בעיות ספציפיות: בעיית הדיור - הישראלי משלם פי שלושה מהאמריקנים על דיור וזה לא הגיוני; עיוותים במסים; קרטלים ומונופולים - ובזה אני כבר נלחם, וחלוקת הנטל".

 

תוכנית ליברמן

אתמול פורסם ב"ידיעות אחרונות" כי ליברמן הכין תוכנית חברתית-כלכלית משלו, וכתב ש"המחאה החברתית מצביעה על בעיות אמיתיות, המחייבות את הממשלה לפעול במהירות וביעילות כדי להביא פתרונות אמיתיים. ברור שלא ניתן לתת מענה לכל הדרישות, אך חייבים להחליט מהו סדר העדיפויות הנכון ולהסביר לציבור באופן גלוי וכן מה אפשר ומה אי-אפשר ומהו לוח הזמנים‭."‬ הוא הזהיר מהגדלת הגירעון ומ"צעדים פופוליסטיים אחרים, שנשמעים טוב אך נזקם גדול‭."‬

 

 

תוכנית ליברמן מקצה מענק של שלוש משכורות בגובה השכר הממוצע במשק לחיילים בחובה. לדברי שר החוץ, ניתן לעשות זאת מתוך תקציב הביטחון הקיים ובלי להגדילו. לאמהות עובדות לפעוטות מגיל 3 חודשים עד גן חובה יובטח סבסוד מלא עבור מעונות יום וגני ילדים עד לשעה 4 אחר הצהריים.

 

לאוכלוסיות נזקקות - בעיקר קשישים, נכים ומשפחות חד-הוריות - יוצע דיור ציבורי. לשם כך תבנה המדינה אלף יחידות דיור בשנה למשך שלוש שנים ובינתיים תרכוש דירות קיימות כדי להעניק את ההטבה באופן מיידי לנזקקים. המימון יבוא מסעיף

המשכנתאות של משרד השיכון, שלפי ליברמן, ממילא אינו מנוצל במלואו. לקבלנים שיתחייבו להקצות לפחות 15 אחוזים מהדירות לדיור בר-השגה יובטח סבסוד קרקעות.

 

עוד בתוכנית: תוספת מיטות בבתי החולים ותקנים לרופאים מומחים בפריפריה, בהתאמה לתקן המקובל במדינות ה‭,OECD-‬ וכן תשלומים מדורגים עבור מים וחשמל, כך שמי שצורך פחות ישלם פחות עבור כל יחידת צריכה ויסובסד על ידי הצרכנים ה"כבדים" יותר

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פאינה קירשנבאום
צילום: נועם מושקוביץ
נתניהו, היום בישיבת ועדת הכספים
צילום: אבי אוחיון,לע"מ
טרכטנברג בכיכר המדינה
צילום: ירון ברנר
מומלצים