שתף קטע נבחר

צילום: אלי אלגרט

בלשים עקבו אחר צנעני בעצרת; צפי לעוד מעצרים

בזמן שהמפגינים בבאר-שבע שרקו בוז, השוטרים עקבו בסתר ואף האזינו למרגול, שחשודה כי סחטה את אמרגנו של עומר אדם. בוררות בעולם התחתון קבעה כי על האמרגן לשלם לצנעני. היא נשאלה האם ביקשו ממנה להטות תוצאות ב"כוכב נולד"

המשטרה האזינה בסתר לאחת הזמרות המפורסמות בישראל ועקבה אחריה בהפגנה בבאר-שבע - לאחר שבוררות בעולם התחתון חייבה אמרגן להעביר לה כסף. מעצרם היום (ג') של שופטת "כוכב נולד" מרגלית צנעני ומספר עבריינים הוא תולדה של חקירה סמויה, שהתנהלה במשך כמה חודשים. היא החלה במידע שהתקבל על סחיטת אמרגנו של הזמר הצעיר עומר אדם, אסף אטדגי. החוקרים בודקים חשד להטיית תוצאות ב"כוכב נולד" ובפרשה צפויים מעצרים נוספים.

 

פרשת מרגול, כל הכותרות:

 

עוד בערוץ החדשות:

 

צנעני ואטדגי בהופעה בבאר שבע (צילום: אלי אלגרט) (צילום: אלי אלגרט)
צנעני ואטדגי בהופעה בבאר שבע(צילום: אלי אלגרט)

 

במהלך החקירה נשאלה צנעני גם על עבודתה כשופטת בתוכנית הטלוויזיה והאם גורמים עברייניים ביקשו ממנה להטות תוצאות עבור מי מהמועמדים. לאור הקשרים שהתברר כי יש לצנעני עם אותם גורמים, החליטו ביחידה הכלכלית גם לבדוק את דפוס הצבעותיה בתוכנית.

 

חוקרי היחידה הכלכלית, שעוקבים באופן קבוע אחרי ארגונו של עמיר מולנר, גילו כי מספר גורמים בכירים בארגון הפשע נמצאים בקשר עם אטדגי, ששימש גם כאמרגנה של מרגול - וייצג ביחד איתה את עומר אדם. החוקרים, בראשותו של תנ"צ אבי נוימן, החלו בהאזנות ובמעקבים אחרי החבורה - וגילו כי לאנשיו של מולנר יש קשר גם לצנעני, לה סכסוך עם אטדגי בנוגע לתמלוגים על הופעותיו של עומר אדם.

 

במהלך המעקבים הצליחו החוקרים לעלות על פרשת סחיטה אחרת שבה היו מעורבים אותם עבריינים - הם סחטו באיומים אדם שהסתכסך עם מכר שלהם בנוגע לחניה. בדיון בעניינם בבית המשפט חשפה המשטרה כי מדובר רק בקצה הקרחון של פרשה גדולה בהרבה.

 

על פי חשד המשטרה, אטדגי זומן לבוררות בעולם התחתון, שם הובהר לו כי עליו לשלם כסף לצנעני. למשטרה עדיין לא ברור אם אטדגי הסכים לשלם, או האם סירב לקבל את תוצאות הבוררות.

 

בכל אותה עת המשיכו החוקרים להאזין בסתר לאותם מעורבים וגם לצנעני עצמה. הבוקר הפכה החקירה לגלויה, עם מעצרה של צנעני ובכירים בארגונו של מולנר. בנה אסף תושאל בפרשה. צנעני המופתעת לא ידעה שבמשך כל התקופה האחרונה היתה במעקב, ובכלל זה גם בהופעה בשבת האחרונה בבאר-שבע, בהפגנה נגד יוקר המחיה - שם שרק לה חלק

מהקהל בוז בעקבות דבריה נגד מחאת האוהלים.

 

צנעני, בת 57, נלקחה לחקירה במשרדי היחידה הכלכלית בלוד, שם מסרה את גרסתה לאירועים. מאוחר יותר, יובאו כמה מהחשודים להארכת מעצר בבית משפט השלום בראשון לציון. עופר מנחם, איש יחסי הציבור של צנעני, הגיב למעצר: "הפרטים אינם ידועים לנו בשלב הזה, ולא ידוע לנו במה הדברים אמורים. ברגע שתתבהר התמונה אשמח לעדכן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי אלגרט
צנעני, בהופעה בבאר-שבע
צילום: אלי אלגרט
ביתה של מרגול, היום
צילום: עופר עמרם
צנעני ואטדגי. בוררות בעולם התחתון
צילום: עמית שאבי, ידיעות אחרונות
מומלצים