שתף קטע נבחר

צילום: אלי אלגרט

מרגלית צנעני תישאר במעצר עוד תשעה ימים

מרגלית צנעני, שחשודה בסחיטת אמרגנו של עומר אדם באיומים, בקשירת קשר לביצוע פשע ובאיומים, נכנסה במשקפי שמש לבית המשפט בראשל"צ. בדיון נחשף כי הוצע לה לשתף פעולה נגד העבריינים. החוקר: "פרשה עגומה של עירוב גורמים עברייניים בעולם הבידור"

אחרי לילה ראשון במעצר, מרגלית צנעני הגיעה לבית המשפט - שם הוארך מעצרה בתשעה ימים נוספים. הזמרת בת ה-62, שחשודה כי סחטה באיומים אמרגן בעקבות סכסוך על קבלת תמלוגים מהופעותיו של הזמר הצעיר עומר אדם, שהיתה שותפה לייצוגו, הובאה הבוקר (ד') לבית משפט השלום בראשון לציון, לדיון בהארכת מעצרה. היא נכנסה לאולם כשעל פניה משקפי שמש. במהלך הדיון נחשף כי המשטרה הציעה לזמרת לשתף פעולה נגד העבריינים. 

 

פרשת מרגול, כל הכותרות:

 

נציג המשטרה אמר בדיון בבית המשפט, בעניינה של מרגלית צנעני, כי "מדובר בפרשה עגומה של עירוב גורמים עברייניים בעולם הבידור. יש ריבוי מעורבים, ריבוי פעולות. החקירה מורכבת ולא פשוטה". החוקר הוסיף: "היא נחקרה בחשד לכך שעירבה גורמים עבריינים על מנת לפתור סכסוך בינה לבין האמרגן שלה".

 

חוקר המשטרה, פקד אברהם אחרק, הסביר מדוע יש להאריך את מעצרה של הזמרת: "הפעולות מחייבות את הישארותה של החשודה במעצר - כי אם לא החקירה תסוכל ותשובש". הוא הציג חומר חקירה בפני השופטת ואמר כי החשודים קשורים זה לזה. מנגד, ביקש סנגורה של צנעני, עורך הדין שחר חצרוני, לשחררה: "לא צריך שהיא תישאר במעצר, באיזה בית מעצר בדרום הארץ. החקירה הסתיימה. לא צריך אותה במעצר. אף אחד לא חושב שהיא תשבש החקירה".

 

 

בהמשך הדיון אמר עורך הדין חצרוני כי צו המעצר למרגלית צנעני הוצא ב-8 באוגוסט, אך למרות זאת היא נעצרה יותר משבוע לאחר מכן. "עכשיו היא מסוכנת? המשטרה מבקשת סתם הרבה ימים. לא מגיע להם יום אחד. היא לא באמת מסוכנת". הוא טען כי מעצרה של אשה שונה ממעצרו של גבר: "השהות במעצר קשה יותר. בטח ובטח מי שהוא יליד 1948, שפעם ראשונה נעצר". הוא הוסיף כי בעתיד היא תמשיך להיות בקשר עם האמרגן. הוא גם אמר כי למרגול נקבעו הופעות: "היא את העונש שלה כבר קיבלה. היום הזה במעצר והצלקת שנותרה בה - זה העונש שלה".

 

בסיום הדיון, החליטה השופטת שירלי דקל-נוה להאריך את מעצרה של הזמרת. "בהתחשב באופי פעולות החקירה, לא אוכל להיעתר לבא כוח החשודה לאפשר חלופת מעצר. קיים חשש לשיבוש הליכי חקירה, שלא ניתן לאיינו בחלופת מעצר", קבעה השופטת. "בנסיבות העניין לא ניתן לסיים את החקירה בלי לפגוע בפרנסתה של החשודה, וזאת אף שאני ערה לכך שמדובר בחשודה ללא עבר פלילי, להבדיל ממעורבים אחרים בפרשה".

 

לפני שבישרה על החלטתה להאריך מעצר בתשעה ימים, אמרה השופטת דקל-נוה כי "בהתחשב בחומר החקירה, אני קובעת כי קיים חשד סביר שהחשודה מעורבת בעבירות המיוחסות לה. יש לאפשר את המשך החקירה כאשר החשודה נתונה במעצר". לצנעני מיוחסות עבירות של סחיטה באיומים וקשירת קשר לביצוע פשע ואיומים. במשטרה ביקשו להאריך את מעצרה מהסיבות הבאות: שיבוש הליכי חקירה ומסוכנות לאדם ולחברה.

 

המשטרה ביקשה להאריך בתשעה ימים גם את מעצרם של יתר החשודים - בנה של שופטת "כוכב נולד" אסף צנעני, המפיק יוסי בן-דוד ושני בכירים מארגונו של העבריין עמיר מולנר - מיכאל חזן ועופר עמר - שלפי החשד נשלחו לסחוט את האמרגן אסף אטדגי. בדיון נחשף כי אטדגי נחקר אתמול במשטרה.

 

גל אוחובסקי בבית המשפט. הגיע לתמוך (צילום: נמרוד סונדרסי) (צילום: נמרוד סונדרסי)
גל אוחובסקי בבית המשפט. הגיע לתמוך(צילום: נמרוד סונדרסי)

 

ראשון החשודים שהובא בפני השופטת היה חזן. המשטרה חושדת כי הוא אחד האנשים, שסחטו באיומים את אטדגי. פרקליטו של החשוד, עו"ד תמיר סננס, טען בדיון כי מרשו כלל לא פנה לאמרגן ועל כן לא יכול היה לסחוט אותו. השופטת קבעה כי "בהתחשב בחומר שהונח בפני נחה דעתי כי קיים חשד סביר ומבוסס" והאריכה את מעצרו בתשעה ימים. בהמשך הוארך גם מעצרו של עופר עמר בתשעה ימים. מעצרו של המפיק יוסי בן דוד הוארך בחמישה ימים והוא חשוד גם בהחזקת סם לצריכה עצמית.

 

לבית המשפט הגיע גל אוחובסקי, כדי לתמוך בצנעני. לעיתונאים הוא אמר: "אני בטוח שעבר עליה לילה קשה. כחבר באתי להיות איתה". 

 

מרגלית צנעני, שנחקרה 12 שעות ביחידה הכלכלית בלוד בפרשה המכונה "בין השורות", היתה בטוחה כי לאחר שתמסור את גרסתה תשוחרר לביתה, והופתעה כשנאמר לה כי השחרור עוד רחוק.

 

גורמים במשטרה אמרו כי מדובר רק בתחילתה של הפרשה, וכי אישים מוכרים נוספים מתעשיית המוזיקה צפויים להיחקר. בידי החוקרים יש קלטות של אנשי מולנר, שלפי החשד פעלו מטעמה של צנעני, ומהן עולה לטענתם כי אטדגי אכן נסחט. לאור הכחשותיה של צנעני והעדויות שיש בידי החוקרים, מתכוונת המשטרה לערוך עימות בינה לבין אטדגי.

 

לפי החשד, צנעני פנתה לעבריינים מארגון הפשיעה של מולנר, כדי לגבות מאטדגי, ששימש בעבר גם אמרגן שלה, כספים שלטענתה הוא חייב לה. אטדגי, כך חושדים החוקרים, הוזמן לבוררות בעולם התחתון שבה נקבע כי עליו לשלם לזמרת את החוב - מאות אלפי שקלים.

 

צנעני סיפרה לחוקרי היחידה הכלכלית כי אחרי שדרישתה לקבל את התשלום לא נענתה, הסכימו היא ואטדגי על מינוי גורם חיצוני שישמש בורר, אדם שלטענתה נבחר ביוזמתו של אטדגי. בחקירתה במשטרה היא התעקשה כי לא הפעילה עבריינים כדי לסחוט את האמרגן והדגישה כי דבר לא נעשה תחת איומים. "אני לא מכירה את העולם הזה, כל זה זר לי", אמרה מרגול לחוקרים.

 

מלבד צנעני, נעצר אתמול גם המפיק יוסי בן-דוד, דמות מוכרת אחרת בתעשיית המוסיקה המזרחית בארץ, שעבד עם אייל גולן, ליאור נרקיס, מושיק עפיה, עידן יניב וזמרים מפורסמים נוספים. החוקרים מעריכים כי הוא האיש שקישר בין צנעני לבין הגורמים העברייניים אחרי שנודע לו על הסכסוך שבו היא מעורבת. במשטרה יבדקו בנוסף האם גם כלפי העיתונאי נתן זהבי, ששמו שורבב לפרשה, הופנו איומים בעקבות ביקורת חריפה שמתח על צנעני. ייתכן שהוא יוזמן למסירת עדות.

 

Read this article in English

 


פורסם לראשונה 17/08/2011 09:07

 

ynet העביר שידור חי מבית המשפט. צילום: אסי כהן. הפקה: שמרית שי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי אלגרט
מרגלית צנעני. מכחישה שהפעילה עבריינים
צילום: אלי אלגרט
בקשת הארכת המעצר
חזן. מעצרו הוארך ב-9 ימים
צילום: נמרוד סונדרס
מומלצים