שתף קטע נבחר

פלמחים ב'? מאהל מחאה נגד כפר נופש בבצת

האוהל כסמל להתנגדות: תושבים וארגוני סביבה שמתנגדים לפיתוח התיירותי המתוכנן בחוף, הקימו בו מאהלי מחאה וקוראים לציבור להגיע. הפעילים: "הקמת כפר הנופש עלולה לחסל את ערכי הטבע והנוף"

כשבועיים לאחר שארגוני הסביבה ערערו על החלטת מוסדות התכנון לקדם את הקמת כפר הנופש בבצת, הוחלט להעלות את המאבק שלב נוסף. בימים האחרונים הוקמו בחוף הטבעי אוהלי מחאה כנגד התוכנית התיירותית, והפעילים שהתמקמו בחוף אף קוראים לציבור להגיע לאזור, לקבל מידע על המאבק.

 

המחאה בחוף גובשה על ידי ועד הפעולה של תושבי הגליל המערבי וחברה להגנת הטבע, הדורשים לבטל את התוכנית ולשמור את החוף במצבו הטבעי. "חוף בצת הוא חוף ייחודי בעל ערכי טבע ונוף מיוחדים, הכולל אתר הטלה חשוב של צבי ים נדירים. הקמת כפר הנופש עלולה לחסל את ערכי הטבע והנוף שבו ולכן מטה המאבק קורא לשרי הממשלה לפעול לביטול התוכנית", אמרו הפעילים.

 

המאבק כנגד התוכנית מאגד בתקופה האחרונה גם את עמותת אדם טבע ודין, שהיו שותפים לערר שהוגש נגד התוכנית, ות להגנת הסביבה, גלעד ארדן, שהודיע כי בכוונתו להיאבק בתוכנית, בין השאר על ידי הצעת מחליטים שגובשה במשרדו. 

 

 

 (צילום: דנה גיא, החברה להגנת הטבע) (צילום: דנה גיא, החברה להגנת הטבע)
(צילום: דנה גיא, החברה להגנת הטבע)

 

בתוכנית: שלושה כפרי נופש

בחודשים האחרונים יזם ארדן פגישות בנושא עם מינהל מקרקעי ישראל, בנסיון להביא לביטול המכרז מטעמי אי עמידה בלוחות זמנים. עם זאת, למרות שזכה להיענות מצד יו"ר מינהל מקרקעי ישראל לשעבר, ירון ביבי, לנושא -הרי שלאחרונה אישרה הוועדה המקומית לתכנון ובנייה את התקדמותה של התוכנית.

 

לפני כשבועיים ערערו החברה להגנת הטבע, עמותת "אדם טבע ודין" ועמותת שלוש השקמים בצפון, לוועדה המחוזית צפון על ההחלטה. בערר ציינו הארגונים כי "התוכנית תפגע בטבע ותגזול מן הציבור את מעט החופים הטבעיים שעוד נותרו...כבר כיום זוכה כל תושב בישראל לחלק יחסי של כ-2.5 ס"מ חוף בלבד", נכתב. 

 

המכרז להקמת כפר נופש בחוף בצת, בו זכתה חברת מקאפל בבעלותו של איש העסקים ג'קי בן זקן, כולל בפועל שלושה כפרי נופש ובהם חניון קמפינג גדול, שלושה מרכזים מסחריים, אגם מלאכותי, פארק שעשועי מים גדול, חוות סוסים וכן אפשרות עתידית לבנייה נוספת של מתחם תיירותי. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המאהל בבצת
צילום: אלמוג ליטמן
מומלצים