שתף קטע נבחר

צילום: אלי אלגרט

המחוזי קיצר את מעצר מרגול: 'יש תשתית ראייתית'

הזמרת החשודה בסחיטה באיומים תישאר במעצר שישה ימים במקום תשעה. "החשדות נגד צנעני, אופי העבירות ומשך זמנן מעלה את מסוכנותה", אמרה השופטת בהחלטתה. סנגורה של מרגול גילה בדיון: "אטדגי הכיר למרגול את אחד החשודים". לפני הדיון סירבה הזמרת להתייחס לחשדות: "אגיב כשהכל ייגמר"

הזמרת מרגלית צנעני הגיעה אחר-הצהריים (יום ד') שוב לבית המשפט, הפעם לדיון בערעור שהגיש עורך דינה על החלטת בית המשפט השלום בראשון-לציון להאריך את מעצרה בתשעה ימים. בתום הדיון קיבל בית המשפט המחוזי בפתח תקווה חלקית את ערעורה של הזמרת והורה להשאירה במעצר שישה ימים. "קיימת תשתית ראייתית להוכחת החשדות נגד צנעני. אופי העבירות ומשך זמנן מעלה את מסוכנותה", קבעה השופטת רות לורך.  

 

פרשת מרגול, כל הכותרות:

 

לאחר הדיון, בשיחה עם ynet בירך סנגורה של מרגול, עו"ד שחר חצרוני, על החלטתה של השופטת. "מקצרים את זמן המעצר בצורה משמעותית", אמר, "ההחלטה היתה ההחלטה הנכונה בנסיבות העניין".

 

הסנגור סיפר כי "קשה לה במעצר. זה לא נוח להיות במעצר ללא משפחה, ללא טלפונים ללא ארון הבגדים והמקלחת ואני מקווה שהשלב הזה יעבור במהירות כבר ביום שני". הוא הדגיש כי "הזמרת שיתפה פעולה עם המשטרה ותשתף פעולה באופן מלא, אבל אצל המשטרה כנראה ששיתוף פעולה זה להודות בחשדות. זה לא יהיה כי לא ביצעה את העבירות".

 

לפני תחילת הדיון, נכנסה הזמרת לאולם כשעל פניה משקפי שמש והשתדלה להתחמק מעיניהם של העיתונאים. "אני לא יכולה לדבר, אגיב כשהכל ייגמר", אמרה מרגול.

 

עוד בערוץ החדשות:

 

במהלך הדיון גילה עו"ד חצרוני, כי "מי שהכיר לצנעני את אחד החשודים הוא אטדגי בעצמו לאחרונה, הוא חבר שלו". לדבריו, "היא תקבל תביעות על ביטול הופעותיה שנקבעו לימים הקרובים. היא שבורה ומרוסקת, בת 63 שקשה לה במעצר ולא רק כי היא מרגול".

 

בנוסף, מתח הסנגור ביקורת על המשטרה, ואמר: "מנעו מאיתנו לתת בגדים מינימליים ותרופות ולא נתנו לה להיוועץ עם עו"ד. עם כמות הבלשים והקצינים שיש פה אין צורך שתשב בתא מעצר מעופש עם שתי מדובבות. אטדגי אוכל מהידיים שלה וחי מההופעות שלה". לאחר מכן, נשאלה הזמרת האם ישנה בעייתיות ביחסים בינה לבין אמרגנה לשעבר אטדגי. "למיטב ידיעתי, לא", השיבה צנעני.

 

"צנעני אינה יכולה להתגונן באופן מלא" 

בדיון סיפר נציג המשטרה, אלון גרוסמן, כי "הסחיטה היא מתמשכת לאורך זמן ולא אגיד כמה זמן". לדבריו, "תשובות מרגול בחקירה לא עלו בקנה אחד עם הראיות בלשון המעטה. היא פעלה בשיטת פעולה ולכן יש חשש שהיא מסוכנת ותשבש החקירה. לא בחנו את כמות ימי המעצר כי היא מרגלית צנעני".

 

מרגול עם אטדגי. "הכיר לה את אחד החשודים" (צילום: אלי אלגרט) (צילום: אלי אלגרט)
מרגול עם אטדגי. "הכיר לה את אחד החשודים"(צילום: אלי אלגרט)
 

בכתב הערר שהגיש עו"ד חצרוני טרם הדיון נטען "בית המשפט טעה כשאפשר לצנעני לא להשיב לשאלות בדיון. צנעני טוענת שלא הוטחו בפניה מהות העבירה ועובדותיה, ונראה כי ההליך כולו נסגר כאשר צנעני אינה יכולה להתגונן באופן מלא מפני המיוחס לה".

 

הסנגור ציין בערעור את שיתוף הפעולה המלא של צנעני עם החוקרים, וטען כי ניתן לקדם את החקירה מבלי להאריך את מעצרה. "העבירה לכאורה היא נקודתית, סחיטתו באיומים של אמרגנה, כשיש להזכיר כי השניים ניהלו מערכת יחסים עסקית וחברית עד ליום מעצרה", הוא הוסיף.

 

עו"ד חצרוני ציין עוד בהחלטת בית משפט השלום נעדר מימד הפיקוח, שהוא חיוני בחקירה שכזו, וכן לא נקבע כי המעשים המיוחסים לצנעני מעידים על מסוכנות. לראייה, הזכיר את נוכחותם של השניים בעצרת המחאה בבאר שבע במוצ"ש: "הם צולמו חבוקים וברור שאין ביכולתה של צנעני או ברצונה לסכנו. אין בידי המשטרה ראיות לכך שהיא מתעתדת לשבש את החקירה".

 

אטדגי עצמו התייחס היום לפרשה ואמר כי לא הגיש תלונה למשטרה ולא נסחט על-ידי צנעני. "כואב לי. אני מקווה שכל זה ייגמר. הכל בסדר", אמר לערוץ 2 והוסיף כי הוא והזמרת עדיין חברים והוא ממשיך לייצג אותה.

 

סכסוך עם נתן זהבי

לצנעני מיוחסות עבירות של סחיטה באיומים וקשירת קשר לביצוע פשע ואיומים. במשטרה ביקשו להאריך את מעצרה מהסיבות הבאות: שיבוש הליכי חקירה ומסוכנות לאדם ולחברה. מוקדם יותר, הוארך מעצרו של המפיק יוסי בן דוד בחמישה ימים, מעצרם של אנשי הארגון של מולנר - מיכאל חזן ועופר עמר - הוארך בתשעה

ימים.

 

במשטרה מעריכים שיש בידיהם ראיות מוצקות נגד צנעני וחשודים נוספים בפרשה. האמרגן אטדגי שנסחט בפרשה לא היה זה שהתלונן נגד החשודים, אלא הדבר התגלה במהלך חקירה סמויה והאזנות סתר שביצעו החוקרים.

 

לאחר שגילו זאת, הם זימנו אותו למסור עדות. כבר בעדותו, סיפר האמרגן לחוקרים על השתלשלות האירועים לכאורה שגם חיזקו את החשדות והראיות שהיו בידי המשטרה. בתקופה שלאחר מכן שמרו החוקרים על קשר עם אטדגי וגם דאגו לשמור עליו. אתמול הוא זומן לעוד חקירה במשרדי היחידה הכלכלית ומסר פעם נוספת את גרסתו. כמו כן, במהלך החקירה, לאחר שנודע לחוקרים על סכסוך בין הזמרת לשדרן הרדיו נתן זהבי, הם החליטו להזהירו וגם הציבו לו אבטחה.

 

בהכנת הידיעה השתתף אלי סניור. ynet העביר שידור חי מבית המשפט. צילום: אמיר לוי. הפקה: שמרית שי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מרגלית צנעני. "אגיב כשהכל ייגמר"
צילום: בייגל
מרגול עם בנה אסף. גם הוא חשוד בפרשה
צילום: רפי דלויה
מומלצים