שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  גלוברמן ואברמוב: אנשים טובים באמצע הערב

  "אנשים", תוכניתם של דרור גלוברמן ואפרת אברמוב, שנועדה לסתום את החור במשבצת השידור של לפנות ערב, מפתיעה בטיפול הקורקטי והענייני באייטמים, ואפילו בכימיה בין המגישים

  אי אפשר היה לצפות להפתעה כזאת. על פניה, "אנשים" שעלתה לשידור אמש (ד', ערוץ 2) היתה אמורה להיות משבצת רכילות מוצדקת ומחוזקת ברלוונטיות חדשותית: לוקחים סלב - שלא חשוב מה הסיבות לידוענותו העדכנית - מערבבים ראיונות וקטעי ארכיון וחברים-מדברים-על, מושיבים באולפן את דרור גלוברמן מצד העיתונות ואפרת אברמבוב מצד הדאקחות - והנה, בעלות נמוכה יחסית, קיבלנו משבצת לשעה המתה מ-18:50 עד 19:30. נתח הצפייה של משועממי-כל-העולם מובטח, וכמוהו מובטחת גם סקרנותם של חובבי הפרצופים המככבים על המסך ממילא.

   

  אפרת אברמוב ודרור גלוברמן. פתרון מעולה למשועממי-מסך (צילום: אלדד רפאלי) (צילום: אלדד רפאלי)
  אפרת אברמוב ודרור גלוברמן. פתרון מעולה למשועממי-מסך(צילום: אלדד רפאלי)

   

  אבל ביום הראשון לחייה, "אנשים" כבר הרימה את רף העניין באורח מענג. ראשית, המנחים: גלוברמן ואברמוב יושבים באולפן המכוער (מה לעשות) כמי שכבר מנהלים זוגיות ברוכה מזה זמן רב. אותו מרכיב מסתורי הקרוי "כימיה", שמקשר בין מגישים או מחרב תוכנית זוגית, מצוי שם במידה שנוכחותם על המסך נראית טבעית ושגורה, כאילו תמיד ישבו יחד בשעה הזאת וליהגו על נושאי המשדר שלהם בתערובת של רשעות וממלכתיות.

   

  "האנשים שאילן בן-דב חייב להם כסף? שיתיעצו עם מרגול, היא טובה בלגבות", סימנה אברמבוב את תחילת הסוף של הקריירה הטלוויזיונית של צנעני. מנגד, הקפידו לציין שזה בסדר גמור מבחינה חוקית להיות חייב מאות מיליוני שקלים לרוכשי אג"ח ובמקביל להקים אחוזת חלומות בסביון.

   

  "גם בחיי האהבה בן-דב הוא יזם. אחרי גירושיו הוא מסתער על עולם הדוגמניות", אמרו שם עוד בכתבה ארוכה על הילד מיד-אליהו שהפך לטייקון רוחני והצליח להפסיד המון כסף תוך כדי שהוא רוכש את אורנג' בהלוואות. בין הלגיטימי לצהוב, בין סבך העסקים לרכילות נטו, הכתבה זימנה מפגשים בלתי צפויים (בטי רוקאווי ושלי יחימוביץ' באייטם אחד), וסימנה גם את תחומי הענין של "אנשים": הכל, ובלבד שאפשר לחבר לזה משפטים קצרים וקליטים ולהוציא מאברמוב עוד פנינה: "מליונר רוחני קונה שרוואל בפראדה ב-3000 דולר?", היא תוהה, ומוכיחה שלא רק משתתפי "האח הגדול" הם נושאים לגיטימיים לקטילה מושחזת.

   

  העניין הבא שלשמו התכנסו השניים הוא ניר לוי, נירו, חפר - וכאן כבר זונחים רלוונטיות עיתונאית לטובת צהוב רך שכזה, דיון בנישואיו וגירושיו האחרונים ובעובדה המצערת שלפעמים גם חביב הקהל לא גומר את החודש וגר בשכירות. אף מילה על השלמות הכנסה בהצגות ילדים: לכנות ולמָבּע ה"האש פאפי" שלו מישיר למצלמה, יש גבולות.

   

  אשליית האינטימיות שהוא יוצר עם הצופים בעודו יושב במטבח של ביתו היא בדיוק זה: אשליה. מעריצותיו ישמחו ללמוד שהוא לא שובר לבבות אלא שוברים את שלו ושאין לו שום דבר חשוב או מעניין לומר על מערכות יחסים.

  מבחינת "אנשים" ולוי כאחד, זהו משחק שבו כולם מרוויחים: הוא - עוד קצת חשיפה בחינם, הם - עוגן לצופים שאיימו לנטוש באמצע אילן בן-דב.

   

  יחסית לדוקו-דמעות ולביוגרפיות שערורייתיות בערוץ הבידור, "אנשים" מצטיינת - על פי הערב הראשון - בקורקטיות וענייניות מבורכת: אם תמשיך לבחור בתבונה את נושאי הכתבות שלה, היא עוד עשויה להחיות את השעה המתה בה היא משודרת.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אפרת אברמוב ודרור גלוברמן. יש כימיה
  צילום: אלדד רפאלי
  לאתר ההטבות
  מומלצים