שתף קטע נבחר

שעת' אחרי מתקפת הטרור: טירוף ישראלי

מתקפת הטרור שבה נרצחו שמונה ישראלים לא משנה את הלך הרוח ברמאללה. בכיר פתח, נביל שעת' גינה את החיסול ברפיח: "זה פשע מלחמה"

שמונה ישראלים נרצחו במתקפת טרור נפשעת, וברמאללה - חוזר הניגון הישן: בכיר פתח, נביל שעת', תוקף את ישראל בעקבות חיסול הנהגת הזרוע הצבאית של ועדות ההתנגדות העממית בעזה. לדבריו, ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מעוניין בהסלמה צבאית ברצועה, כדי להסיט את תשומת הלב מהמשבר החברתי שבו ישראל נתונה בחודש האחרון.

 

מתקפת טרור בדרום - כל העדכונים ב-ynet

 

עוד האשים את ישראל בכך שהיא מעוניינת בהסלמה כדי לטרפד את המאמצים הפלסטיניים לפנות למוסדות האו"ם בחודש ספטמבר. "הטירוף הישראלי לא ירתיע את ההנהגה הפלסטינית מלפנות אל האו"ם, אלא להפך, זה ידחוף אותה חזק יותר להמשיך במאמציה".

 

בהודעה לעיתונות, טען שעת' כי ישראל מעוניינת למצוא תירוץ להוציא אל הפועל ענישה קולקטיבית נגד העם הפלסטיני. לדבריו, "זה פשע מלחמה שמטרתו להכשיל את המאמצים האמיתיים מצד הרשות הפלסטינית והפלגים להימנע מעימות מזויין".

  

שעת' קרא לקהילה הבינלאומית לפעול במהירות כדי לעצור את "התוקפנות הישראלית", כדבריו. הוא מסר כי ישראל נושאת באחריות המלאה על מה שקורה והזהיר מההשלכות שעלולות לגרור את האזור אל הלא נודע.

 

ממשרד קשרי החוץ של פתח, שבראשו עומד שעת', נמסר כי מאז שהחלה ההסלמה, שעת' פתח בסדרת התקשרויות עם גורמים בינלאומיים, "כדי להסביר את האמת סביב מה שקורה, ולהבהיר מהן המטרות הישראליות שעומדות מאחורי התוקפנות נגד רצועת עזה".

 

משרד הפנים של ממשלת חמאס בעזה הודיע כי הוא מוכן לכל הסלמה צבאית ישראלית חדשה ברצועת עזה. דובר המשרד, איהאב רסין, מסר כי "משרד הפנים וכל מנגנוני הביטחון מוכנים להתמודד עם כל הסלמה ישראלית. למרות נסיונו של הכיבוש להוריד אותנו על הברכיים - לא נרים דגל לבן. אנו מבטיחים לבני עמנו שאנו לא פוחדים מהאיומים ונישאר איתנים על אדמתנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ישראל אשמה. נביל שעת'
צילום: AFP
מומלצים