שתף קטע נבחר

מחקר: נשים משמינות בחתונה; גברים בגירושים

בשנתיים הראשונות לנישואים נוטות נשים לצבור קילוגרמים עודפים, כך מגלה מחקר אמריקני. אצל הגברים, לעומת זאת, זה קורה דווקא לאחר שהם מתגרשים, כיוון שהם מאבדים את היתרון הבריאותי שבתא המשפחתי היציב. ואולי בכלל משמינים מנחת?

הטבעת קובעת את המשקל: לנישואים או לגירושים יש השפעה על המשקל שלכם, כך קובע מחקר חדש שהוצג בימים האחרונים בכנס של איגוד הסוציולוגים בארצות הברית.

 

לנשים קשה הרבה יותר:

 

החוקרים בחנו את היקף העלייה והירידה במשקל אצל נשים וגברים במהלך שתי השנים הראשונות לנישואיהם או לגירושיהם. מהנתונים עולה כי קיים הבדל מפתיע בין המינים: גברים נוטים להשמין לאחר שהם מתגרשים, ואילו נשים נוטות לצבור קילוגרמים עודפים בעקבות הנישואים.

 

ההבדלים הללו בין נשים וגברים נרשמו בעיקר אצל נבדקים מעל גיל 30, ועד אז השוני ביניהם לא היה משמעותי.

 

המחקר השתתפו 10,071 גברים ונשים שדיווחו על מצבם האישי, משקלם וגובהם. החוקרים עקבו אחר נתוניהם בין השנים 1986 ל-2008. הנבדקים חולקו לשלוש קבוצות - אלו שחלה אצלם ירידה קטנה במדד ה-BMI (אינדקס מסת הגוף) שלהם לאחר הנישואים, אלו שחלה אצלם עלייה קטנה, ואלה ששמרו על ערכי משקל יציבים.

 

עוד מצאו החוקרים כי בסך הכל נטו גברים ונשים כאחד לצבור מעט משקל עודף בשנתיים הראשונות לשינוי בסטטוס האישי לעומת רווקים שמעולם לא נישאו.

 

פרופ' זנקאו קיאן מאוניברסיטת אוהיו שבארצות הברית, מכותבי המחקר, הציע הסבר אפשרי לתופעה: "לנשים נשואות יש יותר תפקידים בבית מאשר לגברים, וייתכן שיש להן פחות זמן לבצע פעילות גופנית ולהישאר בכושר מאשר לנשים רווקות. מצד שני, מחקרים מראים כי גברים נשואים מרוויחים מהנישואים בפן הבריאותי, ומאבדים את היתרון הזה ברגע שהם מתגרשים - מה שעלול להוביל לירידה במשקל".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"לנשים נשואות יש פחות זמן לבצע פעילות גופנית מאשר לרווקות"
צילום: Liquid Library
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים