שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  למה גברים בוגדים?

  האם גברים באמת חושבים רק על סקס ומי אמר שרק נשים אוהבות לבכות? דוד אלהרר ברוש נושם טסטוסטרון ומנפץ מיתוסים על גבריות

  קל לנשים לחשוב שגברים הם יצורים קלים לתכנות ושכולנו אותו הדבר. הבעיה היא שגברים מתחילים להאמין בזה בעצמם, ואז בעצם מאשרים את הסטיגמה והופכים אותה למציאות שמוסיפה להוכיח לנשים שהינה, כל הגברים אותו הדבר. ובכן, זה לא שכולנו יוצאים מאותו פס-ייצור, זה פשוט שאין לנו כוח להוכיח לכן אחרת.

   

  גבריות בערוץ יחסים:

   

  החלטתי לבדוק את המיתוסים הגדולים ביותר שנכתבו על גברים ולנסות לאמת אותם עם המציאות, לפחות זאת שאני מכיר.

    

  "גברים חושבים רק על סקס"

  זה נכון ברוב המקרים, אבל יש מקרים שלא בא לנו סקס ואנחנו הולכים על זה בכל זאת. יש לכך שתי סיבות מרכזיות: האחת היא שאנחנו נאחזים במה שנותנים לנו. אם יש הזדמנות לסקס, הנחתנו תהיה שזה לא משהו שאפשר לשמור אותו במקרר ולחמם יותר מאוחר, כשגם אנחנו נהיה בקטע. אם יש הזדמנות עכשיו, אז הולכים עליה.

   

  הסיבה השנייה היא שאנחנו לא מסוגלים להגיד לכן לא. וזה לא בגלל שאנחנו לא מסוגלים להגיד לעצמנו לא, אלא שאנחנו יודעים שאין גרוע מנקמה קרה וכואבת של אישה דחויה.

   

  אם יש הזדמנות לסקס - לא נפספס אותה (צילום: shutetrstock) (צילום: shutetrstock)
  אם יש הזדמנות לסקס - לא נפספס אותה(צילום: shutetrstock)
   

   

  "גברים שונאים ללכת לקניות"

  נכון. אבל המשפט הזה לא שלם. גברים שונאים ללכת לקניות עם נשים, כי גברים קונים אחרת. אנחנו עושים סקר שוק לפני, שואלים חברים שמבינים, מתנסים במשהו שכבר מישהו אחר קנה, כך שכל מה שנשאר לנו לעשות זה ללכת לחנות, לפלרטט קצת עם המוכרת, ולצאת משם בתוך שתיים-שלוש דקות. נשים עושות את סקר השוק בחנות, ואחת מהבדיקות נעשות גם עם חוות-הדעת שלנו, כך שזה מעייף. מתיש אפילו.

   

  "גברים לא מרכלים"

  זה שקר גס. אנחנו פשוט מנתחים סיטואציות ומשלימים את החסר בשיחה עניינית.

   

  "גברים לא בוכים"

  לא נכון. מעבר לזה שגדלנו ככאלה שאסור להם לבכות כי אחרת אנחנו נושווה חברתית לנקבות, גברים מבינים שנשים לא אוהבות את הגברים שלהם בוכים. וחוץ מזה, מאגר הדמעות שלנו מוגבל יותר. זה כמו שיש לנשים מספר מוגבל של ביציות - אז לגברים יש מספר מוגבל של דמעות, ואנחנו שומרים אותן לדרמות אמיתיות בחיים שלנו.

   

  "גברים לא פותחים את הלב"

  לא נכון בכלל. תאזינו פעם לשיחה בין שני חברים טובים שהם גברים, ותבינו שאנחנו גם מדברים על הכל. על הרגשות שלנו, על סקס, על החששות שלנו. אנחנו לא אדישים בכלל למה שקורה סביבנו. אנחנו פשוט אדישים כלפיכן, מתוך ידיעה שהויכוח אבוד מראש, ובמילא הוא יסתיים בזה שאתן צודקות. אז כדי להקדים תרופה למכה נעדיף להתנצל מראש ולא לשתף אתכן במה שבאמת בא לנו להגיד.

   

  "כל הגברים בוגדים"

  זה בערך נכון, אבל אנחנו לא מתוכנתים לבגוד, אנחנו מתוכנתים לחשוב מהזין, וזה בסדר גמור. רוב הגברים מוכנים לוותר (כן, לוותר, כי זו הַקְרבה) על סקס מחוץ לזוגיות שלהם אם הם מרוצים ולא רק מבחינה מינית.

   

  גבר מוכן לספוג הרבה דברים בזוגיות כל עוד הסקס סדיר וטוב. אבל גם זה מוגבל. תארו לכן גבר שרק סופג כמה שהוא לא בסדר ועוד משלם על זה באוננות מדי לילה, ותקבלו גבר שיחפש סקס במקום אחר, עם הרבה פחות כאב ראש.

   

  לבגוד או לא לבגוד? זאת השאלה (צילום: shutetrstock) (צילום: shutetrstock)
  לבגוד או לא לבגוד? זאת השאלה(צילום: shutetrstock)
   

   

  "גברים נהנים מכל תנוחה, העיקר שיש סקס"

  לא נכון. גברים פשוט מסתפקים במה שנותנים להם, ואם גבר יידע שתנוחה אחת עושה לך את זה יותר, יהיה לו צורך להרשים ולספק אותך הרבה יותר מאשר אם התנוחה הזו גורמת לו להרגיש בנוח / להרגיש משהו בכלל. יש תנוחות מעייפות, זוויות שלא גורמות לנו להרגיש ואלתורים שמקשים עלינו את הקואורדינציה. ההבדל הוא שאנחנו פשוט מתלוננים פחות.

   

  "גברים אוהבים לזיין, נשים אוהבות לעשות אהבה"

  כל מקרה לגופו. גברים מייחסים לסקס הרבה יותר מדרך לפורקן מיני. סקס מבחינת גברים הוא מקור להכלה, להבעת רגשות, לסוג של שיח ולפעילות שאפשר לעשות יחד (כשלבהות מול הטלוויזיה לא נחשב).

   

  כשבא לנו לשחק, אנחנו מזיינים, אבל לפעמים גם בא לנו לקחת את זה באיזי, להרגיש, לרקוד יחד ופשוט לעשות אהבה. לעיתים, אנחנו פשוט לא יודעים איך לעשות את זה אחרי שהתרגלת לראות אותנו מזיינים כמו שחקני פורנו.

   

  "גברים אוהבים פורנו כי הם סוטי מין מושבעים" 

  גברים אוהבים פורנו כי הם אוהבים לפנטז, שיום אחד גם את תבואי אל הגבר שלך במבט ערמומי, תאחזי לו בזין ולא תפסיקי לצרוח מרוב עינוג. נכון, גם נשים מפנטזות שהגבר שלהן יעשה להן זאת, אבל זו בדיוק הבעיה. גברים לא מצפים מנשים שייקחו אחריות כזו גדולה על המיניות שלהם, ונשים כן מצפות.

   

  * דוד אלהרר-ברוש הוא יועץ תוכן ושיווק, מנהל האתר סיפורים מקוונים

   

  * עינב דרומי היא שף-קונדיטור תל אביבית.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מאגר הדמעות שלו מוגבל. גבר
  צילום: shutetrstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים