שתף קטע נבחר
מתכוננים לאוסלו: היזמים הצעירים
רגע לפני פתיחת שנת הלימודים ואחרי שניצחו בתחרות הארצית, קבוצת בני הנוער "אננס" והמצאתם הגאונית - מסטיק עם חיידקים פרו ביוטיים - נוסעים להתמודד בתחרות באוסלו

אז אחרי שקבוצת אננס יזמות צלחה את התחרות הארצית לבית יזמים צעירים מיסודו של לאומי, הם החלו בהכנות לקראת התחרות הבינלאומית שמתקיימת באוסלו שבנורווגיה בחודש אוגוסט. כזכור בני הנוער פיתחו את המוצר ביוטיגאם: מסטיק המכיל חיידקים פרו-ביוטיים.

 

המשימה העומדת בפני נציגי הקבוצה לאוסלו, אביב גור, רומי בלום ויונתן אביגדור אינה פשוטה; עליהם להכין מצגת על המוצר והציגו בפני פאנל שופטים באנגלית רהוטה. לצורך העניין, גוייסה מורה לאנגלית שמסייעת לבני ה-15 בשליטה באנגלית. נכון לזמן כתיבת שורות אלה, הם עדיין שוברים את השיניים, אבל כמו שאומרים: קשה באימונים, קל באירופה.

 

כתב: אביב ברטלה; צילום: אבישי זיגמן; עריכה: שלומי בלבול

סגורסגור

שליחה לחבר

 הקלידו את הקוד המוצג
תמונה חדשה

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

בנוסף לכך, על חברי הקבוצה להכין דוכן לקרנבל שיתקיים במהלך התחרות באוסלו, בו יציגו את המוצר לצד עשרות דוכנים אחרים וכמובן ינסו למכור אותו. במהלך פגישת הכנה שהתקיימה בתל-אביב, הועלו רעיונות בקשר לעיצוב הדוכן: כיצד יהיה בולט, בחירה של צבע חולצות תואם, אסטרטגיות מכירה וכו'. כל הסיפור מרשים, במיוחד שמדובר בבני נוער שעדיין רחוקים מיום סיום התיכון.

 

במשך כל השנה הנחו את הקבוצה שני מנחים עסקיים, שמשתתפים בפרוייקט כחלק מהלימודים שלהם באוניברסיטה. "יש הרבה קשיים", מספר עומר פרוכטר, אחד המנחים, "אבל אנחנו מאמינים שעד הנסיעה הכל ייפתר. עם הרבה עבודה קשה כמובן".

אביב, רומי ויונתן מקבלים תדרוך לפני הנסיעה ()
אביב, רומי ויונתן מקבלים תדרוך לפני הנסיעה

 

בזמן שהחברים של אביב, רומי ויונתן ישנים עד מאוחר, הולכים לים וסתם מעבירים את הזמן בחופש הגדול, הם עובדים ימים כלילות ומתכוננים לכבוש את אירופה עם הביוטיגאם. בינתיים אנחנו מחזיקים להם אצבעות. מקווים שגם אתם. 

עוד כתבות באתר לאשה
 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קשה באימונים קל באוסלו?
יונתן אביגדור
רומי בלום
אביב גור
לאשה בפייסבוק
מומלצים