שתף קטע נבחר

חומוס חדש בסלטי צבר: אריזה קטנה - מחיר גבוה

סדרת החומוס החדשה של סלטי צבר נמכרת באותו מחיר של הסדרות הקיימות של צבר, למרות שהאריזה הוקטנה ב-100 גרם, ולמרות שגם הסדרות הוותיקות עשירות בתוספות, ומבוססות על מתכוני חומוסאים. צבר: "מדובר בסדרה של מומחים אנונימיים, שהושקעו בה משאבים רבים"

סלטי צבר השיקו סדרה חדשה של חומוס: "הסודות מהבית" שמה. משקל האריזות של המוצרים בסדרה חדשה זו הוא 400 גרם, לעומת משקל של 500 גרם בשאר אריזות החומוס של החברה בגודל דומה. והמחיר? האריזות החדשות עולות בדיוק כמו אריזות 500 הגרם הישנות, מה שאומר שהמחיר ל-100 גרם גבוה יותר בסדרה החדשה לעומת הסדרות הקיימות.

  

 

אבי, צרכן ערני סיפר ל-ynet: "במקרר בסופר, המוצר החדש של אסם, חומוס מסבחה - סלטי צבר, דומה למוצרים הקודמים, אבל במשקל הוא קטן ב-20%. ועם זאת, המחיר של המוצר הוא 15 שקל, כמו המחיר של הסדרות האחרות של סלטי צבר, שבמשקל 500 גרם. הם אף הגדילו לעשות ועיבו את הטבעת ההיקפית של המכסה, כדי להשוות בגדלים".

 

בדקנו. בסופר אקראי בלב העיר השווינו מחירים של סוגי חומוס שונים של צבר. בסדרה החדשה של צבר, שעל מחירה התלונן אבי, יש שלושה סוגי חומוס: חומוס עם טחינה ירוקה, חומוס עם שקדים קלויים וסוג החומוס הספציפי עליו התלונן הצרכן: חומוס מסבחה עם המון טחינה וגרגירים רכים, המכונה גם "סודות החומוס מהבית של אבו יוסוף ביפו".

 

כל שלושת סוגי החומוס החדשים הללו נתונים באריזות של 400 גרם ועולים 16.99 שקל, ולעיתים 17.99 שקל בסניף בו ערכנו את הבדיקה (מדובר בסופר יקר, בסניפים זולים יותר המחירים עומדים על 16-14 שקל).  כלומר: מחיר גבוה יותר ל-100 גרם לעומת האריזות של סדרות החומוס הוותיקות.

 

האריזות הוותיקות, שמשקלן 500 גרם, עולות בדיוק כמו אריזות 400 גרם של הסדרה החדשה: 16.99 שקל. זה אומר שעל הסדרה החדשה תשלמו (בסניף זה) 4.2475 שקלים ל-100 גרם, לעומת 3.398 שקלים ל-100 גרם על הסדרות הישנות. בסניפים זולים יותר המחירים נמוכים יותר - אך הפער ל-100 גרם נשמר, כשתמיד הסדרה החדשה יקרה יותר.

 

גם בסדרות הוותיקות יש תוספות מיוחדות

מדוע? אולי כי מדובר בסדרה עם תוספות מיוחדות? או שמא במתכונים של חומוסאים ידועי שם? אך מהשוואה לסדרות הוותיקות של צבר עולה כי גם החברה תמיד השתמשה בתוספות מיוחדות לא פחות, ובחומוסאים ידועים ופחות ידועים, ועדיין הצליחה ומצליחה לשווק את סדרות החומוס הוותיקות, העשירות בתוספות, במחיר נמוך יותר ובאריזת 500 גרם.

 

לדוגמא: חומוס לבנוני עם שום, כמון ופטרוזיליה 500 גרם של צבר, עולה 16.99 שקל בסופר בו נערכה הבדיקה. חומוס אבו גוש צנובר, גרגירים וקצת חריף 500 גרם של צבר, נמכר גם הוא בסניף ב-16.99 שקל. כל אלה הם ממרחי חומוס עם תוספות עשרות לא פחות מאשר אלו שבסדרה החדשה, ומחירם בכל זאת נמוך יותר ל-100 גרם.

 

הקרדיט לאבו יוסוף מיפו על המסבחה מהסדרה החדשה לא אמור לייקר את המוצר. עובדה, לצבר יש סדרה ותיקה שמבוססת על מתכוני חומוסאים, שנמכרת באותו סופר ממש באריזות בעיצוב מיוחד. משקל אריזת "חומוס סמיר הגדול עם המון טחינה" מאותה סדרה ותיקה הוא 500 גרם - והמחיר - 16.99 שקל. גם משקל אריזת החומוס של "אבו מרוואן ממתכון החומוסיה במרכז יפו"` - עוד אריזה מהסדרה הוותיקה, הוא 500 גרם וגם אריזה זו עולה 16.99 שקל. ואף על פי כן, מצפים בצבר שעל הסדרה החדשה, מצפים שנשלם יותר.

 

מסלטי צבר נמסר בתגובה: "הסדרה החדשה היא סדרת 'הסודות מהבית', הכוללת 3 מוצרים חדשים וייחודים המבוססים על מתכונים של מומחי חומוס אנונימיים אליהם הגיעה צבר לאחר השקעת משאבים רבים באיתורם. מדובר במוצרים מיוחדים, המבוססים על מתכונים ותוספות ייחודיים ויקרים.

 

"על מנת לעמוד ביעד מחיר סביר עבור הלקוח, סדרה זו, שמוגדרת 'מיוחדת', מוצעת באריזה של 400 גרם ומחירה תואם מחיר של סדרות מיוחדות. מדובר בסדרה חדשה, בעלת קונספט חדש, עם מתכונים חדשים, תוספות אחרות, עיצוב שונה לחלוטין ואריזה שונה לחלוטין. מוצרי סדרת 'סודות מהבית' אינם מחליפים מוצרים קיימים, אלא מהווים תוספת למגוון של כ-17 סוגי חומוס שונים אותם מציעים צבר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
כל האריזות עולות 16.90, אך רק אריזת המסבחה נמכרת ב-400 גרם במקום 500 גרם
סדרות חומוס ותיקות: חומוס "סמיר הגדול", וחומוס עם תוספות - כולן במשקל 500 גרם
מצא את ההבדלים: ישן ליד חדש
מומלצים