שתף קטע נבחר

בעקבות המחאה: המחלבות שוב מורידות מחירים

טרה ותנובה יוצאות במבצע לחודשים הקרובים ומגדילות את אריזות גבינות הקוטג', הגבינות הלבנות, המעדנים והחלב בעד 20%, ללא תוספת מחיר לצרכן. טרה גם תציע הנחות על גבינות צהובות ומעדנים. בשטראוס מתכננים מבצעים לחגים

מחאת הקוטג' ממשיכה להכות גלים: אחרי שבחודש יולי הצטמצם סל הצריכה ומכירות רשתות המזון נפגעו, תנובה וטרה יוצאות בשורה של מבצעים גדולים על מגוון מוצרי חלב.

 

 

טרה תגדיל את אריזות ארבע קטגוריות הבסיס בעד 20% ללא תוספת מחיר, וברשתות מעריכים כי המבצע יימשך חצי שנה לפחות. ההגדלה הזאת תיכנס לתוקף במהלך השבוע הקרוב. מדובר במוצרים כגבינות לבנות, קוטג', חלב, גבינות צהובות ומעדנים. גביע קוטג' וגבינה לבנה 3% ו-5% יוגדלו מ-250 גרם ל-300 גרם וגבינה צהובה 28% תגיע באריזת 240 גרם במקום 200 גרם.

 

לאריזות ליטר חלב 1% ו-3%, טרה תוסיף 10% והן יימכרו באריזות בנפח 1.1 ליטר. טרה גם הודיעה שתוריד את מחירי מעדן הקצפת "מו" ב-25%. החברה תעלה הערב בקמפיין פרסומי, אך תציע את המוצרים רק "במהלך השבוע הבא", כשכבר ביום א' הקרוב יהיו טפטופים של מוצרים לרשתות הגדולות.

 

שטראוס תצא במבצעים לחגים, גם תנובה תגדיל אריזות

גם תנובה הודיעה כי תמכור החל מהשבוע הבא, ובמשך כמה שבועות, מוצרים שאריזותיהם יוגדלו ללא תוספת מחיר. גבינה לבנה שנמכרת בדרך כלל באריזת 250 גרם (גם בד"ץ), תימכר באריזת 300 גרם; אריזת גבינה לבנה 750 גרם תגדל ל-850 גרם; אריזת גבינת קוטג' תוגדל ל-275 גרם; וחלב 3% וחלב לגדילה יוגדלו ב-10%. מדובר במבצע לחגים.

 

המוצרים של תנובה יגיעו למדפים בהדרגה, במהלך השבוע הבא. ביום א' תגיע גבינת הקוטג' המוגדלת של תנובה למדפים, ביום ב' יגיעו הגבינות הלבנות למדפים, וביום ג' יגיעו האריזות המוגדלות של החלב למדפים. בתנובה מסרו כי מדובר במהלך שעובדים עליו יותר מחודש וחצי.

 

בשטראוס מסרו כי "החברה מעניקה כל השנה מגוון רחב של מבצעים ולקראת החגים,ותצא במבצעים אטרקטיבים עבור קהל לקוחותיה".

 

תנובה הצהירה בעבר שלא תוריד מחירים, ואז הורידה את מחיר הקוטג' לנוכח התעצמות המחאה. כעת נראה כי החברות מנסות לשפר במבצעים אלו את תדמיתן, ועם זאת יש לזכור כי אנשי מחאת הקוטג' דרשו הורדת מחירים - ולא מבצעים זמניים. במבצעי "הגדלה" כאלה לא מוזכר מחיר המוצר בגלוי, מה שהופך אותם לעמומים. מבצעים אלו, ארוכים ככל שיהיו לא יספקו את הצרכנים.

 

איציק אלרוב, יוזם מחאת הקוטג' הגיב למהלכים: "ב'מבצעים' האלה, החברות רק מוכיחות את הטענה שאפשר להוריד מחירים, אז שיורידו את המחירים אחת ולתמיד, הורדה רוחבית, על כל המוצרים שלהם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מגדילה אריזות. טרה
צילום: יוסי כהן
הגדלת אריזות של מוצר שבפיקוח. תנובה
מומלצים