שתף קטע נבחר

צילום: אלי אלגרט

אישום: ארגון הפשיעה של צנעני ב"כוכב נולד"

כתב אישום חמור הוגש נגד מרגלית צנעני והעבריין מיכאל חזן בגין קשירת קשר לביצוע פשע וסחיטה באיומים של האמרגן אסף אטדגי. הפרקליטות תיארה מסכת איומים ותוכניות לשילוב של ראשי פשע בתעשיית הבידור: "התנהלה כאחרונת העבריינים וניצלה את מעמדה בתוכנית כוכב נולד". בין עדי התביעה: טמירה ירדני, עומר אדם, ירון אילן ואליקו. מעצרה הוארך

לפני שבועיים היא עוד הייתה אחת הנשים הנערצות במדינה, והבוקר (יום ב') ניצבת הזמרת מרגלית צנעני על ספסל הנאשמים. מרגול מואשמת בסחיטה באיומים של האמרגן אסף אטדגי ובקשירת קשר לביצוע פשע. הפרקליטות מתארת בכתב האישום השתלשלות אירועים אלימה - במסגרתה שילבה צנעני, בין היתר, עבריינים מוכרים בנבכי תעשיית הבידור הישראלית וניצלה את מעמדה כשופטת בתוכנית "כוכב נולד". 

 

זמרת מאחורי הסורגים - הדיווחים האחרונים:

 

עוד בערוץ החדשות:

 

בבקשת המעצר עד תום ההליכים שהוגשה גם היא לבית המשפט המחוזי בתל אביב, כתבה הפרקליטות כי "צנעני התנהלה כאחרונת העבריינים" והוגדרה על ידם כראש ארגון פשיעה. עם זאת, בדיון ביקשה התביעה לשקול לשחררה בכפוף לתסקיר של שירות המבחן, שנועד לבדוק אם אפשר לתת בצנעני אמון במהלך מעצר הבית. השופט האריך את מעצרה לפחות עד לדיון נוסף, ביום חמישי.

 

 

עו"ד ששי גז אמר ש"מצבה קטסטרופלי" והזכיר ש"היום זה שנתיים להתאבדותו של מישהו אחר", בהתייחסו לדודו טופז. צנעני עצמה סירבה לענות לשאלות העיתונאים באולם. הא נכנסה חבושה במשקפי שמש וניכר כי רזתה בתקופת המעצר. היא החליפה חיוכים עם הנאשם השני, מיכאל חזן, ונופפה לשלום לאחיותיה.

 

צנעני מובלת לבית המשפט, היום (צילום: דרור עינב) (צילום: דרור עינב)
צנעני מובלת לבית המשפט, היום(צילום: דרור עינב)
 

השופט צבי גורפינקל נימק את החלטתו להאריך מעצר בימים ספורים, עד להגשת התסקיר, ב"מצבה הנפשי הקשה של הנאשמת המתואר על ידי בא כוחה, ועקב הנסיבות השונות". הוא גם הטיל צו איסור פרסום על פרטי החקירה, לבקשת הסנגורים ובהסכמת התביעה.

 

הבורר והפגישה עם דומרני

לפי האישום, צנעני היתה בקשר עם העבריינים חזן ושלום דומרני, כדי ליצור עבורם דריסת רגל בעולם הבידור, גם בזכות מעמדה כשופטת ב"כוכב נולד". בין עדי התביעה: אטדגי עצמו, יוסי בן דוד, עומר אדם, טמירה ירדני, אבי בסט, לירון רמתי, ירון אילן והשדרן אליקו.

 

על פי כתב האישום, צנעני וחזן חברו למסכת של סחיטה ואיומים נגד אטדגי. צנעני, כך נטען, איבדה אמון באמרגנה, חשדה כי הוא מרמה אותה, ולכן החליטה לסחוט אותו. במהלך התקופה הסתייעה צנעני בגורמים בכירים בעולם התחתון והתנהגה כמוהם ועל פי כללי ההתנהגות שלהם. בתמורה לעזרתם, סייעה להם צנעני להשתלב בלב תעשיית הבידור הישראלי.

 

 

עוד נכתב כי במהלך שנת 2009 צנעני הכירה את עומר אדם. אטדגי החל לשמש כאמרגנו האישי ונקבע כי הוא יקבל 30% מהכנסותיו. עוד נקבע כי חצי מההכנסות יעברו מאטדגי לצנעני. במהלך שנת 2010 הסתכסכו השניים ואטדגי ביקש להשתחרר מייצוגה של צנעני, והציע לה לקנות ממנו את חלקה בחלוקת ההכנסות של אדם. צנעני סירבה.

 

ב-2 בדצמבר 2010 התקיים מפגש הבוררות בין אטדגי וצנעני. פסק הבורר קבע כי אטדגי ימשיך לעבוד עם צנעני וימשיך לתת לה 15% מהכנסותיו. באותו מעמד, כך נכתב, רק צנעני חתמה על פסק הבורר. באותו חודש פנתה לשדרן ומגיש הטלוויזיה ירון אילן, וביקשה שיתאם לה מפגש עם שלום דומרני.

 

מיכאל חזן בדיון היום. "עוקר שיניים לפרנסתו" (צילום: דרור עינב ) (צילום: דרור עינב )
מיכאל חזן בדיון היום. "עוקר שיניים לפרנסתו"(צילום: דרור עינב )

 

"תשמע, זה לא הפרסי מנתניה"

בנוסף לאובדן האמון, נכתב כי צנעני חשבה שאטדגי מרמה אותה, וכעסה עליו שפעל רק לקידום עומר אדם ולא לקידומה האישי. היא פנתה אל מיכאל חזן, המוגדר בכתב האישום כבעל חזות מאיימת, "העוקר שיניים לפרנסתו". צנעני חשבה כי בדרך זו יפחד אטדגי ויעביר את הכנסותיו.

 

שיחת טלפון של צנעני לאטדגי מתוארת בפירוט בכתב האישום, בה אמרה בין היתר: "עם מיכאל אתה צריך להיזהר!... תשמע, זה לא הפרסי מנתניה!".

 

צנעני בבית המשפט בשבוע שעבר. "מזל שזה לא גלש לאלימות" (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
צנעני בבית המשפט בשבוע שעבר. "מזל שזה לא גלש לאלימות"(צילום: ירון ברנר)

 

תמורת פעילותו של חזן, איומיו ודאגתו לצנעני ובנה, הבטיחה הזמרת כי לא תשכח זאת לעולם, ואז החלה להיעתר לגחמותיו של חזן וחבריו. כך, בתאריך ה-1.6.2011 ניקדה צנעני במהלך התוכנית, מתוקף תפקידה כשופטת, את המתמודדת אורטל אדרי, באופן התואם את הניקוד שהעביר לה מבעוד מועד חזן, באמצעות SMS, במהלך השידור החי של התכנית.

 

שבועיים לאחר מכן, דיברה עם האסיר שגיב טיירי, קרוב משפחה של המתמודד לירון רמתי, וציינה את שמו במהלך השידור החי.

 

"אטדגי רועד מפחד, הוא לא יזוז מטר"

במהלך יולי, נטען בכתב האישום, נסעה צנעני יחד עם חזן לפגישה בביתו של העבריין דומרני. בפתח הפגישה, פנה דומרני לצנעני ושאל אותה אם "אטדגי מתנהג יפה". הוא הבטיח לה כי אטדגי "רועד או משלשל מפחד ולא יזוז מטר".

 

בני משפחתה של צנעני בבית המשפט (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
בני משפחתה של צנעני בבית המשפט(צילום: ירון ברנר)
 

צנעני הודתה לחזן באותה פגישה מקרב לב. אז, טוענת הפרקליטות, ביקש דומרני את עזרתה של צנעני לגייס את מועמדי "כוכב נולד" לחברת האמרגנות שהוא עומד מאחוריה. דומרני אף הציע לה כי במידת הצורך, "יפדה" את מתמודדי הגמר מחברת "טדי הפקות" שבה הם חתומים. צנעני, שידעה כי המתמודדים חתומים אצל החברה, אמרה כי תנסה לעשות זאת בצורה חסויה.

 

שיחה שיורטה במקרה

כתב האישום הגיע לאחר שהמשטרה האזינה לצנעני במשך כארבעה חודשים. ההאזנה החלה כאשר ביחידה הכלכלית ניסו למצוא ראיות נגד מיכאל חזן, אחד מאנשיו של עמיר מולנר, ויירטו במקרה שיחה שבה נשמעת צנעני מבקשת ממנו עזרה בנושא אטדגי. חזן הוא הנאשם השני.

 

מכאן ואילך, החלו חוקריו של תת-ניצב אבי נוימן לעקוב אחרי הזמרת, ואפילו הגיעו לאירועים של "כוכב נולד", כדי לראות עם מי היא נפגשת וכיצד היא פועלת בשטח. מההקלטות שאספו במשטרה נראה שצנעני הבהירה לסוחטים שאינה מעוניינת בפגיעה פיזית באטדגי. "אני לא רוצה שהוא ייפגע", אמר

לחזן. במשטרה אומרים כי "זה גם המזל הגדול שלה, שהמקרים לא גלשו לאלימות".

 

נגד העבריין שלום דומרני, ששוחרר אתמול למעצר בית, לא יוגש כתב אישום. בין המשטרה לפרקליטות שוררת מתיחות על רקע ההחלטה הזו. "קשה להגיע יותר קרוב מזה לדומרני וחבל", אמרו במשטרה.

 

ynet העביר שידור חי מבית המשפט. צילום: אמיר לוי, הפקה: רוני גל

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הידיעה השתתפו יואב זיתון ואלי סניור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צנעני בבית המשפט, היום
צילום: דרור עינב
בנה של הזמרת, אסף לביא-צנעני, משתחרר ממעצר
צילום: מוטי קמחי
מיכאל חזן בבית המשפט
צילום: נמרוד סונדרס
דומרני. "הכי קרוב שאפשר היה להגיע אליו"
צילום: בן קלמר
מומלצים