שתף קטע נבחר

מחפשים שידוך? הרב קוק כתב על זה שיר

אליעזר שמידוב הלחין שירים שכתב הרב קוק - וקיבץ אותן לאלבום שיוצא לקראת יום השנה ה-76 לפטירת הראי"ה. קבלו השמעת בכורה לשיר "המהדק הגדול"

ביום שישי, ג' באלול, יצוין יום פטירתו של רבה של ארץ ישראל וההוגה המרכזי של הציונות-הדתית, הרב אברהם יצחק הכהן קוק. כתביו של הרב קוק השפיעו על דורות, ושירטטו את ההגות דתית-לאומית, אבל הרב לא הסתפק בפילוסופיה ועסק גם בשירה, שבשנים האחרונות זוכה לעדנה מחודשת.

 

עוד ביהדות:

 

לקראת יום השנה ה-76, מוציא אליעזר שמידוב אלבום שכל כולו מבוסס על שירי הרב קוק, לעתים לאחר עריכה מנימלית כדי להתאימם. האלבום החדש נקרא "משאת נפשי", כשמו של אחד משירי הרב, שידע היטב כי בדורו מעטים היו אלו שירדו לשורש כוונותיו, ועל כן התפלל שרבים ייחשפו לעומק תורתו. 

אליעזר שמידוב, שלמד במשך שבע שנים בישיבה באלון מורה ולאחר מכן עבר לגרעין התורני בשוהם - שם עסק ב"הפצת תורה ויהדות" לכל סוגי האוכלסייה. מאז ומתמיד

היה מחובר לתורת הרב קוק, וזה היה אך טבעי שישלב אותה עם הנטייה המוזיקלית שלו, שאותה פיתח מגיל צעיר.

 

בחוברת המצורפת לאלבום מופיעים קטעי הסבר מתוך כתבי הרב קוק, בשילוב תמונות המעניקות נופך ייחודי לשירים. לשאלה איך מצליחים להלחין את המילים הקשות, המאפיינות לרוב את כתבי הרב קוק, ענה שמידוב: "אני מאוד רגיש לסוגיה הזו, בחרנו במילים שמחד גיסא, לא-קשות במיוחד ונוח לשיר אותן, ומאידך גיסא לא פוגעות בתורת הרב קוק".

 

השיר "המהדק הגדול", המובא כאן עוסק בסוגיה שבשנים האחרונות הפכה לנושא מרכזי בציונות הדתית - העיכוב במציאת הזוג.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב קוק. כתב שירים
באדיבות ארכיון "בית הרב"
משאת נפשי
עטיפת אלבום
מומלצים