שתף קטע נבחר

משרד החינוך: בי"ס המריבה בבית שמש - לבנות

במכתב שנשלח לעיריית בית שמש הובהר כי אם בית הספר שאליו פלשו חרדים לא ישמש את הבנות הדתיות-לאומיות, יינקטו צעדים נגד הרשות המקומית, כולל הקפאת תקציב. ובינתיים, יותר מאלף הורים הפגינו: לא להיכנע לקיצונים

יותר מאלף מתושביה הדתיים-לאומים של בית שמש הגיעו אחרי הצהריים (יום ב') לרחבת בית הספר "אורות" כדי למחות על התנגדות החרדים לפתיחתו, בשל העובדה שהוא מיועד לבנות ונמצא בסמוך לשכונת מגוריהם. 

 

עוד ביהדות:

 

התושבים דורשים מהעירייה לא להיכנע, ולפעול על-פי דרישת משרד החינוך, כפי שהופיעו במכתב ששיגר לעירייה מנהל הפיתוח במשרד, יגאל צרפתי. במכתב נדרשת עיריית בית שמש להקצות את המבנה המדובר לבית הספר הדתי לבנות, ואם הדבר לא ייעשה,  "המשרד שומר לעצמו את הזכות לפעול בכל דרך למימוש ההוראה... ובכלל זה הקפאת כל תקציבי הבינוי של העירייה".

 

גורם בעירייה, שמצדדת בדרישות החרדים, אמר ל-ynet כי אכן יש צורך להסדיר את העניין מול משרד החינוך. לדבריו, על הרשות המקומית מוטל לדאוג ליחסים תקינים בין האכלוסיות השונות בעיר. "מי שבסוף גר פה, זה אנחנו ולא הפקידים ממשרד החינוך, ואנו חושבים על היום שאחרי", אמר, "המבנה נבנה על-ידי העירייה, גם אם במימון משרד החינוך, והיא זו שצריכה להחליט - כמובן בתיאום - את מי הוא ישמש. שווה לעבוד עכשיו קצת יותר קשה, כדי למנוע מחלוקות בהמשך הדרך - וכך נעשה".

 

המפגינים שהגיעו אחרי הצהריים לבית הספר קראו לאפשר את הפעלת בית הספר עם תחילת השנה, בעוד כמה ימים. במהלך ההתכנסות הם שרו את המנון המדינה, "התקווה", כסימן של התנגדות לתפיסה החרדית.

 

אילן, אחד המפגינים, אמר ל-ynet כי הציבור הציוני-דתי התאחד בעצרת נגד "מציאות שבה קבוצה של 30

חרדים קיצונים, שגם בציבור שלהם אינם מקובלים, משליטים אימה על העירייה וקובעים לאן יופנו התקציבים ואיך יחולקו המשאבים". לדבריו, המאבק אינו על בית הספר "אורות", אלא על צביונה של העיר.

 

לטענת המפגין, בשנתיים האחרונות, מאז החלה הקמת המבנה, ניתן היה להבין מהתנהלות העירייה כי היא מתכוונת לייעד את המבנה לתלמידות - והדבר ניכר, בין היתר, בשלטים שהוצבו במתחם הבנייה. 

 

על טענות אלו אמר אותו גורם בעירייה כי אין הדבר נכון, וכי מבחינה משפטית, עד עכשיו אין הקצאה

של המבנה למוסד כלשהו - ולפיכך  אנשי "אורות בנות" הם בגדר פולשים. הוא אף טען בתוקף כי רשת "שעלי תורה", שבית ספר "אורות" הוא חלק ממנה, ידעו כי הייתה התניה מפורשת שהמבנה לא ייועד למוסד חינוכי לבנות.

 

ממשרד החינוך נמסר אחרי הצהריים כי "בית הספר 'אורות נריה ממ"ד' יפתח את שנת הלימודים יחד עם כלל מערכת החינוך, ביום חמישי הקרוב. המשרד, באמצעות מחוז ירושלים, אישר את הפעלת בית הספר במבנה החדש, ואף העניק תיקצוב בעבור בנייתו". 

 

  • בהכנת הידיעה השתתף תומר ולמר

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המפגינים בבית שמש
צילום: לורנס רייסלר
מומלצים