שתף קטע נבחר

צ'ייני: חבל שהילרי לא נבחרה במקום אובמה

ב-2008 הפסידה קלינטון לאובמה את הכרטיס למרוץ לבית הלבן. עכשיו יש מי שמצטער על כך - סגן הנשיא לשעבר מהמפלגה הרפובליקנית. "קלינטון היא אחד האנשים המוכשרים ביותר בממשל", אמר צ'ייני. ומה הוא חושב על אובמה?

"אם הילרי קלינטון היתה בבית הלבן במקום ברק אובמה, אז דברים היו כנראה נראים אחרת במדינה היום". את הדברים הללו אמר לא אחד מעמיתיה של מזכירת המדינה האמריקנית במפלגה הדמוקרטית, אלא דווקא סגן נשיא ארצות הברית לשעבר דיק צ'ייני מהמפלגה הרפובליקנית.

 

צ'ייני פותח את הפה - כתבות אחרונות ב-ynet:

 

עוד בערוץ החדשות :

 

בראיון שהעניק אתמול (יום א') לרשת "פוקס", לא פירט צ'ייני מדוע היה מעדיף לראות את קלינטון בתפקיד נשיאת ארצות הברית, אך אמר ש"כנראה שהיה לנו קל יותר לעבוד אתה, מאשר עם הנשיא שנתון לביקורת מצדנו".

 

לפי סגן הנשיא לשעבר, שהתראיין לרגל צאת ספרו החדש, מזכירת המדינה האמריקנית היא "אחד מהאנשים המוכשרים ביותר" בממשל אובמה וש"מעניין להעריך" כיצד היא היתה מתפקדת כנשיאה. צ'ייני הוסיף כי אובמה לא היה יעיל במיוחד בהמרצת הכלכלה האמריקנית.

 

מזכירת המדינה האמריקנית, אשתו של נשיא ארה"ב לשעבר ביל קלינטון, הפסידה ב-2008 לאובמה את הכרטיס לבית הלבן. משם המשיך הסנאטור הצעיר מאילינוי וניצח בבחירות לנשיאות את המועמד הרפובליקני ג'ון מקיין. עם בחירתו לתפקיד, החליט אובמה לצרף את קלינטון לממשלו ומינה אותה לתפקיד הדיפלומט מספר 1 במדינה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפסידה לאובמה ב-2008 ומונתה למזכירת המדינה. קלינטון
צילום: EPA
"קלינטון היא מהמוכשרים ביותר בממשל אובמה". צ'ייני
צילום: AP
"לא היה יעיל בהמרצת הכלכלה". אובמה
צילום: פיט סאוזה, הבית הלבן
מומלצים