שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  סופית: ערוץ 33 יהפוך לערוץ חדשות

  מליאת רשות השידור אישרה את הפיכתו של ערוץ 33, המותאם כיום בעיקר לאוכלוסיה הערבית בישראל, לערוץ שישדר חדשות ותוכניות תרבות. השידורים בערבית יימשכו אף הם

  מליאת רשות השידור אישרה היום (ב') פה אחד את הפיכתו של ערוץ 33 לערוץ חדשות ותרבות. בקרוב יחלו שידורי הניסיון של הערוץ, שיבוסס על שיתוף פעולה בין חטיבת החדשות של הערוץ הראשון לבין רשת ב' של קול ישראל. הערוץ ישדר גם 24 שעות ביממה באתר רשות השידור.

   

  רעיון הפיכת ערוץ 33 לערוץ חדשות החל לקרום עור וגידים לפני כחצי שנה. יו"ר רשות השידור, אמיר גילת, סיפר בראיון ל-ynet: "ערוץ 33 מבוזבז. אמנם אנחנו משדרים בגאווה לערביי ישראל, אבל אני לא מוצא היגיון למתוח שלוש שעות הפקת מקור לאוכלוסיה הערבית - לערוץ שלם. יש פתרונות אחרים".

   

  בראיון שנערך ערב חג הפסח האחרון סיפר גילת על בקשתו לבדוק את אפשרות הפיכת הערוץ לחדשותי ואקטואלי. "אפשר לדוגמה למזג לשם את רשת ב', להציב מצלמות ברדיו ולהיות עדכניים", אמר והוסיף: "כך למשל, אם יש שריפה בכרמל, יש פלטפורמה מתאימה ואנחנו לא נעלה אחרי כולם, אלא הכל יועבר בשידור חי".

   

  ואכן, בחודשים האחרונים בדקה ועדה משותפת של המוסדות והנהלת הרשות את היתכנות הקמת הערוץ, והמליצה למליאה לאשר את ההצעה. ברשות השידור מדגישים כי המהלך לא יפגע בשידורים בערבית.

   

  הצעד המסקרן של רשות השידור עשוי לנבא את עתיד שיטת רשיונות השידור בישראל, שכן מאז הוחלט על מעבר משיטת הזיכיונות, נשמעו קולות שונים שקראו להקמת ערוץ חדשות בישראל בשנים הקרובות. יחד עם זאת חשוב לזכור כי בטרם הוקם ערוץ 10 היה אמור לעלות לאוויר ערוץ חדשות ייעודי, שאף יצא למכרז, אך לא עלה בסופו של דבר לשידור. עכשיו נותר לראות אם חזונו של גילת, "שיהיה לנו פה BBC", אכן יקרה.

   

  "זהו רגע חשוב לרשות השידור, ערוץ החדשות יאפשר לרשות לבסס את מעמדה כגוף תקשורת איכותי, רלוונטי וישראלי", אמר גילת.

  "אני סבור שראוי שערוץ חדשות יוקם במסגרת השידור הציבורי, שמהווה את הבית הטבעי לשידורים אלה. השינוי יאפשר לשפר גם את הערוץ הראשון שיהפוך לערוץ ברודקאסט שאינו תלוי בשינויים הנובעים מאירועי השעה.

   

  "הערוץ הראשון יוכל לגבש לוח שידורים קבוע, איכותי, וחסר תזזיתיות. שידורים בערוץ החדשות במתכונת כזו יתנו תמורה כפולה למשלמי האגרה, שיוכלו לקבל שידורי דרמה ובידור בערוץ הראשון ושידורי חדשות, אקטואליה ותרבות בערוץ החדשות".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הניידות של רשות השידור. ערוץ חדש בדרך
  צילום: אלי מנדלבאום
  לאתר ההטבות
  מומלצים