שתף קטע נבחר

מנכ"ל משרד הבריאות: נתייחס ברצינות למתמחים

אחרי פגישה חיובית בין סגן שר הבריאות לנציגי המתמחים, אמר פרופ' רוני גמזו כי השיחות יימשכו - אך ההסכם עם האוצר לא ייפתח. הוא שיבח את הרופאים: "דור איכותי שאכפת לו"

משרד הבריאות מנסה להגיע להסכמה עם הרופאים המתמחים, המוחים על ההסכם עם משרד האוצר. אחרי פגישתו של סגן השר יעקב ליצמן עם נציגי הרופאים הצעירים, אמר הלילה (יום ב') מנכ"ל המשרד פרופסור רוני גמזו ל-ynet כי המגעים יימשכו, כדי לתת מענה ופתרונות למצוקות - אך בלי לפתוח את ההסכם.

 

מאבק המתמחים - הכתבות האחרונות:

ליצמן למתמחים: אסייע, אך לא ניתן לפתוח ההסכם

שביתת הרעב בשיבא הופסקה: "נמשיך במאבק"

רופאים באולטימטום לד"ר אידלמן: בטל ההסכם

חיים של 24/7: איך נראית קריירה של מתמחה?

 

"קיבלנו החלטה שחשוב לתת למתמחים במה ולתת להם יחס רציני מצד משרד הבריאות", אמר פרופ' גמזו, "חשוב לתת להם ערוץ לתקשורת. בעבר נמנענו משיחות כאלה כדי לתת את הסטריליות למשא ומתן ולא לערער אותו, אבל עכשיו, אחרי שהוא נחתם, אנחנו נמשיך להיפגש כדי לתת מענה לכל מיני אפשרויות וכל מיני פתרונות למצוקות תוך כדי הגדרה שמדובר ללא פתיחת ההסכם".

 

סגן שר הבריאות ונציגי המתמחים, אמש (צילום: יואל לוי) (צילום: יואל לוי)
סגן שר הבריאות ונציגי המתמחים, אמש(צילום: יואל לוי)

 

פרופ' גמזו אמר כי אחרי שעודכן בפרטי הפגישה, החל לעבוד ולחפש פתרונות למשבר יחד עם אנשי משרד הבריאות. "בפגישה שהייתה הערב, המתמחים הסבירו לסגן השר מה לא טוב בהסכם לראייתם בכל הקשור לתורנויות, גובה השכר והפריסה. ברור שאנחנו צריכים להמשיך להידבר כדי למצוא פתרונות". סיפר.

 

מנכ"ל משרד הבריאות הדגיש כי חשוב ליצור אמון בין הצדדים. "אנחנו מבינים

שהמשבר הוא משבר של אמון, ואם חשבו פעם שהדור הצעיר לא מעורב, היום יש דור מאוד איכותי שאכפת לו ממה שקורה. גם אם בית המשפט הצביע על כך שההתפטרות לא חוקית, זה בכל זאת מראה על מעורבות. לדעתי הם יישבו איתנו עוד הרבה ואני מברך על כך".

 

ביום ראשון קבע בית הדין הארצי לעבודה כי ההתפטרות של מאות מתמחים במחאה על ההסכם עם האוצר אינה חוקית. בעקבות זאת, 300 מתמחים בכמה מוסדות רפואיים כבר התפטרו בשנית. גמזו ציין כי שם לעצמו יעד - לסיים את המשבר בלי אף רופא שעוזב את עבודתו. "כולנו מכירים את קושי המקצוע וכמה שהוא לא מתגמל, אבל הוא המקצוע הכי יפה שיש. זה הזמן לשמוע ולעשות, ויש הרבה מה לעשות בלי לפתוח את ההסכם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"מכירים את הקושי". פרופ' גמזו
צילום: נועם מוסקוביץ
מומלצים