שתף קטע נבחר

רופאים באולטימטום לד"ר אידלמן: בטל ההסכם

מתמחים הודיעו על התפטרותם בשנית ועל פתיחה בשביתת רעב, וגם הבכירים יוצאים נגד ההסתדרות הרפואית. ועדי הרופאים בכמה בתי חולים דרשו מאידלמן לבטל את ההסכם עם האוצר תוך 48 שעות, אחרים פתחו בהכנות להקמת ארגון חדש

גם רופאים מומחים נגד ההסכם עם האוצר: לאחר שבית הדין קבע כי התפטרות המתמחים לא חוקית, צעד שגרם לעשרות מהם להתפטר שוב ולעשרות אחרים מבית החולים בתל השומר לשבות רעב, הציבו אחר-הצהריים (יום א') רופאים מומחים אולטימטום ליו"ר ההסתדרות הרפואית, ד"ר אידלמן. הם דרשו לבטל תוך 48 שעות את ההסכם בין משרד האוצר לרופאים, אחרים מתכוונים להקים ארגון חדש.

 

מאבק המתמחים - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

עוד בערוץ החדשות :

 

ועדי הרופאים של בתי החולים איכילוב בתל אביב, מאיר בכפר סבא, רמב"ם בחיפה ואברבנאל בבת-ים פנו באמצעות עו"ד סיגל פעיל ואשר סלע ממשרד אריאל שמר, ליו"ר הסתדרות הרפואית, ד"ר לאוניד אידלמן, בדרישה כי יודיע על ביטול החתימה על ההסכם הקיבוצי החדש. הם דורשים ממנו להודיע כי בשלב זה להסכם אין תוקף של הסכם קיבוצי מחייב.

 

עוד דורשים הוועדים של הרופאים לקיים משא-ומתן עד שיושג הסכם, שיהיה סביר ומקובל על הרופאים ושייתן מענה אמיתי למצוקות החמורות של הרפואה הציבורית בארץ.

 

עורכי הדין טוענים כי ייצוג הרופאים על-ידי ההסתדרות הרפואית היה בלתי ראוי ובלתי הולם, ובוצע תוך פגיעה ממשית בזכויותיהם, ותוך התעלמות מההתחייבויות ומההבטחות שניתנו במהלך הדרך. בנוסף ועדי הרופאים מאשימים את ראשי ההסתדרות הרפואית שהציגו נתונים לא נכונים לגבי ההסכם.

 

במכתב נכתב כי ד"ר אידלמן "מתבקש להגיב למכתב זה ולהודיענו כי תפעל כאמור לעיל לא יאוחר מ-48 שעות, שאם לא כן הורו לנו מרשינו למצות את כל האמצעים החוקיים העומדים לרשותם".

 

בנוסף לוועדי העובדים, רופאים מומחים מעשרה בתי חולים שבתקופה האחרונה מנסים להקים את "ארגון רופאי בית החולים" – ארב"ה, מדווחים על פניות רבות אליהם לזרז את הסדרת הארגון. "כבר לפני חודשיים התאגדנו במטרה להקים את הארגון, עוד כשרק ראינו שפניותינו להסתדרות הרפואית בנוגע לדעתינו השלילית על ההסכם, לא נענו, לא התחלנו עכשיו רק אחרי שההסכם נחתם", אמר פרופ' יהודה אולמן, מנהל המחלקה לכירורגיה פלסטית בבית חולים רמב"ם, וממקימי הארגון.

 

"אנחנו עוד בתהליכי הקמה וזה לוקח זמן, אבל אנחנו חושבים שצריך לקום ארגון שייצג כראוי את רופאי בתי החולים ולא כמו הארגון היציג שהפנה לנו עורף", הוא

 הוסיף. "ההסתדרות הרפואית מורכבת מכמה גופים המונעים מאינטרסים שונים ואנחנו מתכוונים להקים ארגון שידאג לאינטרסים של רופאי בתי החולים. לנו ברור שההנהגה הזאת צריכה ללכת כי הם השיגו את ההסכם שלא טוב לרופאים שלהם, ועדיין לא ברור אם נפעל מתוך ההסתדרות הרפואית או מחוצה לה. אנו מתכוונים להמשיך בהקמת הארגון, אלא אם ראשי ההסתדרות הרפואית יחזרו בהם מההסכם ומהדרך שבה הם ניהלו את המשא-ומתן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ד"ר אידלמן חותם על ההסכם
צילום: אסף שילה / ישראל סאן
מומלצים