שתף קטע נבחר

גיגי פרס, אחיו הצעיר של הנשיא, הלך לעולמו

גרשון (גיגי) פרס, אחיו הצעיר של נשיא המדינה, הלך לעולמו בגיל 85. ב-2005 התגייס לעזרת אחיו בהתמודדות על ראשות מפלגת העבודה

לאחר שנפרד מאשתו, נאלץ הנשיא להיפרד גם מאחיו: גרשון (גיגי) פרס, אחיו הצעיר של נשיא המדינה, שמעון פרס, הלך הבוקר (יום ג') לעולמו בבית החולים איכילוב בתל-אביב. הוא היה בן 85 במותו. הלווייתו תיערך מחר בשעה 16:00 בבית העלמין קריית שאול.

 

גיגי פרס היה קבלן בניין, ובנו עוזי נהרג בהתרסקות מטוס בשנת 1992 מעל הרי ההימלאיה. הנשיא פרס הספיק להיפרד אתמול מאחיו כאשר הגיע לבית החולים וקיבל דיווח על מצבו הבריאותי. לנשיא נאמר כי לאחיו נותרו רק עוד שעות ספורות לחיות. פרס חיבק את אחיו, נשק לו על המצח וישב עם רעייתו. הוא סיפר לה על גיגי, זיכרונותיו, חוויות הילדות והחיים לצידו.

 

בשנת 2005 התגייס גיגי פרס לעזרת אחיו בהתמודדות על ראשות מפלגת העבודה ותקף את מי שנבחר בסופו של דבר ליו"ר המפלגה, עמיר פרץ. "פרץ גייס פלנגות שהסתננו למפלגה והשתלטו עליה", אמר. "כמו הגנרל פרנקו,

הוא גייס את הפלנגות מצפון אפריקה".

 

בחודש ינואר השנה נפטרה רעייתו של הנשיא, סוניה פרס, בגיל 87. היא לקתה בדום לב בשנתה, בדירתה בצפון תל אביב. בהלווייתה אמר הנשיא: "אני אהבתי אותה ממבט ראשון. כמו שאמרתי זה היה אולי המזל הגדול ביותר של חיי. והאהבה הזאת תיוותר בליבי עד אשר ייעצמו העיניים שלי גם כן. שנות דור, שנות חיים - הכפר, הקיבוץ, בשירות המדינה. אני למדתי ממנה יותר ממה שיכולתי ללמד אותה. היא הייתה בבית המצפן האמיתי, המצפון האמיתי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים