שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  מנכ"ל חדשות 10 נפרד: "תפקיד לא ממש שפוי"

  ראודור בנזימן, המנכ"ל היוצא של חדשות 10, אמר בנאום פרידה מאנשי הערוץ: "חוויתי לחצים ברמות שונות". מנכ"ל ערוץ 10, יוסי ורשבסקי: "לחופש העיתונאי בחברה חשיבות עצומה"

  מנכ"ל ערוץ 10, יוסי ורשבסקי, התייחס היום (ה') לראשונה להתפטרותו של מנכ"ל חדשות 10 ראודור בנזימין אתמול. בכינוס שנערך היום לעובדי הערוץ, אמר ורשבסקי: "חטפנו מכה וזו לא מכה קטנה בכנף. היינו חייבים להציל את הערוץ".

   

   

  בישיבה המיוחדת נכחו מרבית אנשי הערוץ, אך דווקא המגיש המרכזי, יעקב אילון, בחר שלא להגיע. כידוע, מערכת היחסים של אילון עם המנכ"ל היוצא בנזימין היתה עכורה.

  רבים מהנוכחים הביעו תמיהה על כך שאילון בחר להיעדר מהמקום, לא בשל המחלוקת עם בנזימן, אלא בשל כך שמדובר בעניין עיתונאי עקרוני.

   

  ורשבסקי אמר בין היתר: "לחברת החדשות של ערוץ 10 אתוס של חופש עיתונאי, מעולם לא נעצרה כתבה או תחקיר, עקב דרישת בעלי המניות, או הנהלת הערוץ. על כתפי מנכ"ל החדשות החדש ועל כתפיי מוטלת האחריות לדאוג לכך שכך יהיה גם בעתיד. מהיכרותי עם בעלי המניות אני משוכנע שכך יהיה.

   

  "לחופש העיתונאי בחברת החדשות יש חשיבות עצומה לחברה הישראלית. גם לעיתונאי החברה יש חלק חשוב בשמירת הערך הזה. עלינו להיות מקצוענים בתחומנו, לרדת לעומקו של כל פרט, להקפיד על כל הכללים, העיתונאיים והמשפטיים, והכי חשוב, לנהוג מידה שווה בכולם... נמשיך לעבוד ללא פחד ומשוא פנים ונחזק את כוחה של חברת החדשות והדמוקרטיה הישראלית. ראודור, ההתפטרות שלך הינה מעשה חריג בחברה הישראלית. אצלנו, גם בפוליטיקה וגם במגזר הפרטי, כולם לוקחים אחריות ובזה נגמר. יכולת להמשיך עוד שנה וחצי עד סוף הקדנציה, אבל בחרת להתפטר. גילית אחריות ציבורית ועל כך כולנו מורידים את הכובע...".

   

  בנזימן אמר בכינוס: "אני למעלה משלוש שנים וחצי בתפקיד. חוויתי בתקופה הזו, יחד עם מנכ"ל הערוץ, לחצים ברמות שונות ובנסיבות שונות. זה טבעי וזה בלתי נמנע. האירוע הזה הוא הראשון בתקופתי שמבחינתי נפרץ בו ה-Firewall. אני לא נפרד בשמחה. אהבתי את התפקיד ואני אוהב ומכבד כל אחד מכם... כמעט כל אחד. היה תענוג אמיתי לעבוד עם מקצוענים נלהבים ויצירתיים שממלאים פה כל מחלקה וכל חדר. אתם תמשיכו את עבודת הקודש שלכם".

   

  ורשבסקי איחל הצלחה לממלא מקום המנכ"ל, אורי רוזן, ולעורך המהדורה החדש, ישראל טוויטו. בנזימן אמר בסוף דבריו: "עכשיו, כשמבחינתי זה הסתיים, תרשו לי לגלות לכם סוד: התפקיד הזה, מנכ"ל חברת חדשות, הוא לא ממש שפוי. תחשבו על זה לפני שאתם מקשים על אורי".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: משה שי
  ראודור בנזימן. "לא נפרד בשמחה"
  צילום: משה שי
  לאתר ההטבות
  מומלצים