שתף קטע נבחר

בקהיר בונים חומה ליד שגרירות ישראל. תראו

אחרי הפגנות הזעם, אתר מפלגת אופוזיציה מצרית תיעד את עבודות בניית קיר הבטון הגדול: 3 מטר גובהו, 100 מטר אורכו

ההפגנות הסוערות מול שגרירות ישראל בקהיר - במיוחד אחרי מתקפת הטרור בדרום - עשו את שלהן, ונראה שמישהו החליט לעבות באופן מוחשי במיוחד את האבטחה סביב הבניין שבו היא נמצאת.

 

מצרים והגבול המתוח - כותרות אחרונות

 

עוד בחדשות

 

מפלגת האופוזיציה המצרית "אל-וופד" דיווחה באתר האינטרנט שלה, כי בימים האחרונים החל קבלן פרטי להקים חומה שתמנע ממפגינים את האפשרות להגיע אל הבניין. כך זה נראה:

 

 

בסרטון הווידאו שפורסם באתר נראה הבניין שבו נמצאת השגרירות, וניתן להבחין בכלי רכב כבד אשר מציב לוחות בטון וביניהם קורות פלדה, ופועלים העובדים על הקמת החומה.

 

האתר מצטט את חאלד מחמוד, הקבלן שלטענתם אחראי להקמת החומה, כשהוא מעיד כי אורכה הכולל יגיע ל-100 מטרים וגובהה יהיה שלושה מטרים. האתר הוסיף כי 30 פועלים עובדים על הפרויקט. ממשרד החוץ בירושלים טרם נמסרה התייחסות, ולא ברור מי יזם את הצעד.

 

בניית החומה באזור השגרירות. 30 פועלים בפרויקט (צילום: EPA) (צילום: EPA)
בניית החומה באזור השגרירות. 30 פועלים בפרויקט(צילום: EPA)
 

לפני יותר משבועיים, חדר מסיני לישראל חוליית מחבלים שרצחה שבעה בני אדם והובילה להריגתו של לוחם מאש צה"ל.

 בתקריות באזור עקבות האירועים, נהרגו שישה חיילים מצרים, ובקהיר התכנסו מאות בני אדם מול השגרירות בדרישה לסלק את השגריר הישראלי.

 

במהלך האחת ההפגנות הצליח צעיר בשם אחמד א-שחאת לטפס על הבניין, להוריד את דגל ישראל ולהחליפו בדגל המצרי. הצעיר שהפך לגיבור במצרים, סיפר לרשת "אל-ג'זירה" לאחר מכן כי עשה זאת "משום שזו הייתה אחת ממטרות המהפכה שנועדה להפיל את משטר מובארק ואת כל חבריו - כולל הישות הציונית".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חומת קהיר האפורה
מפגינים מול השגרירות, לפני שבועיים
צילום: AFP
בניית החומה בקהיר. תמנע גישת מפגינים?
צילום: EPA
מומלצים